Ladislav Václavec

Datum narození: 13.2.1967
Místo narození: Ostrava
Profese: senátor a chirurg
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Chirurg Ladislav Václavec se ve volbách 2016 stal senátorem za hnutí ANO. V horní komoře chce zajistit, aby z Bruntálska bylo fungující a příjemné místo pro život.

Do Senátu PČR se Ladislav Václavec jako nestraník rozhodl kandidovat za hnutí Andreje Babiše. Do boje o křeslo v horní komoře šel v obvodu č. 64 – Bruntál. „Jako lékař jsem zvyklý pomáhat druhým a vážit si zdraví a kvality lidského života. Jako ředitel nemocnice jsem zvyklý problémy pojmenovat a úspěšně řešit. Problémy našeho regionu však výrazně přesahují možnosti těchto profesí. Jako senátor chci pomoci našemu regionu v řešení jeho problémů nejen v oblasti zdravotnictví, ale ve všech oblastech života. Ať je náš region nejen krásným, ale i fungujícím a příjemným místem pro život,“ uvedl Ladislav Václavec na stránkách hnutí ANO.

Po absolvování oboru všeobecného lékařství na Vojenské lékařské akademii a Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové Ladislav Václavec složil atestace v oboru chirurgie. Vzdělání si později ještě doplnil manažerským studiem na Brno International Business School. Pracoval na chirurgii krnovské nemocnice, a to i ve funkci zástupce primáře chirurgického oddělení, krátce byl primářem chirurgického oddělení Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov. V únoru 2008 se stal ředitelem tohoto zařízení a tři roky nato ještě ředitelem Slezské nemocnice Opava. Angažuje se ve Společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Ostravský rodák Ladislav Václavec je po druhé ženatý, má čtyři děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE