Jaroslav Větrovský

Datum narození: 31.7.1968
Místo narození: Tábor
Profese: senátor, učitel a politik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Starosta města Mladá Vožice Jaroslav Větrovský ve volbách 2016 stal senátorem za hnutí ANO. V horní komoře se hodlá zaměřit na podporu sportu a volnočasových aktivit mládeže.

Učitel Jaroslav Větrovský do politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl jako nestraník za ČSSD zvolen do Zastupitelstva města Mladá Vožice na Táborsku. Mandát v následujících volbách obhájil, a to za subjekt SNK-Nezávislí 2002 a navíc byl zvolen místostarostou. Po volbách 2006 se stal starostou města, stejně jako v letech 2010 a 2014. V tomto roce vyhrál soutěž Svazu měst a obcí ČR a získal titul nejlepšího starosty Jihočeského kraje pro období 2010 až 2014. Jaroslav Větrovský má za sebou i neúspěch - za hnutí Jihočeši 2012 se nedostal do Zastupitelstva Jihočeského kraje. Ve volbách do Senátu PČR 2016 si jej jako nestraníka vybralo hnutí ANO za svého kandidáta na senátora v obvodu č. 13 – Tábor. „Již třetí volební období jsem starostou města Mladá Vožice. Mojí prioritou byl vždy rozvoj města a spokojenost lidí u nás. Mojí velkou láskou je sport a tělovýchova. Svoje zkušenosti z veřejné správy bych v Senátu rád využil na podporu rozvoje celého regionu, sportu a volnočasových aktivit mládeže,“ uvedl Jiří Větrovský na webových stránkách hnutí Andreje Babiše.

Po absolvování Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Jaroslav Větrovský pracoval jako učitel na základní škole v Mladé Vožici. Roku 2002 se stal ředitelem venkovské základní a mateřské školy v obci Ratibořské Hory.

Táborský rodák Jaroslav Větrovský je ženatý. S manželkou Janou mají dva syny – Jana a Jaroslava. Mezi jeho koníčky patří fotbal, tenis, lyžování, cyklistika, snowbording a četba. Má rád mj. literatura faktu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE