Marek Vávra

Datum narození: 7.6.1975
Místo narození: Liberec
Profese: podnikatel, pivovarník, kandidát na senátora za hnutí ANO
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Pivovarník Marek Vávra se ve volbách 2016 stal kandidátem hnutí ANO na senátora. V horní komoře by chtěl navázat na svou práci, v rámci níž zachránil chátrající barokní pivovar.

Podnikatel Marek Vávra se jako bezpartijní rozhodl přijmout nabídku hnutí Andreje Babiše a ve volbách 2016 kandidovat na post senátora v obvodu č. 34 – Liberec. „Během posledních let se mi podařilo zachránit chátrající barokní pivovar a přitom jsem si uvědomil, že nejdůležitější jsou věci, které po člověku na světě zůstávají. Rád bych na svou práci navázal a pomohl nejen jedné historické budově, ale celému rodnému kraji, své zemi a lidem, kteří v ní žijí a pracují,“ uvedl Marek Vávra na webu hnutí ANO.

Po střední průmyslové škole stavební Marek Vávra studoval oborem Geologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, který však po roce opustil a přešel na Stavební fakultu Českého vysokého učení technického v Praze, kde se zabýval informačními technologiemi. V rámci studií začal podnikat a ve čtvrtém ročníku (1998) studia přerušil a věnoval se podnikání v oblasti informatiky.

Dva roky nato koupil zchátralý objekt Zámeckého pivovaru ve Frýdlantě, kde výroba piva skončila krátce po druhé světové válce a poté se využíval ke skladování zeleniny či zrání sýrů. Při rekonstrukci Marek Vávra spolupracoval s Národním památkovým ústavem. Kompletní rekonstrukce objektu, v níž se počítalo s restaurací ve středočeském duchu, a pořízení technologických zařízení nutných k výrobě piva přišly na 200 milionů korun. Slavnostní otevření se uskutečnilo 19. července 2014 a už během podzimu se v pivovaru otevřelo školicí centrum určené budoucím sládkům. V pivovaru se vyrábí pivo značky Albrecht.

Marek Vávra je jedním z finalistů soutěže Manažer roku 2014. Jeho pivovar zvítězil v soutěži o nejlepší turistickou atraktivitu nazvané DestinaCZe 2015 pořádané společností CzechTourism. Patnáctistupňové pivo Albrecht IPA, které se ve frýdlantském pivovaru vyrábí, zase porotci ocenili prvním místem v klání Jarní cena českých sládků 2015.

Liberecký rodák Marek Vávra je ženatý a má čtyři děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE