Gustav Pilch

Gustav Pilch

Datum narození: 7.10.1951
Místo narození: Nýdek
Profese: zemědělec a politik
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Gustav Pilch zasvětil svůj život zemědělství s výjimkou dvou let, kdy byl také poslancem Federálního shromáždění. V roce 2016 se jako nestraník stal kandidátem KSČM do senátu v obvodě Frýdek-Místek.

Přírodu a zvířata měl Gustav Pilch rád o dětství, v rodném Nýdku v okrese Frýdek-Místek mezi nimi vyrůstal. Vystudoval gymnázium a po něm brněnskou Vysokou školu zemědělskou. V roce 1975 se Gustav Pilch stal zootechnikem. Nastoupil do třineckého JZD Obránců míru. V roce 1988 se stal jeho předsedou a také poslancem Sněmovny národů Federálního shromáždění. Tím byl do roku 1990.

Z čela družsva přes společenské změny po Sametové revoluci neodešel. "Po reorganizaci našeho zemědělství jsem i přes řadu problémů vždy obhájil řídící funkci a v současností předsedám představenvu společnosti AgriCoop Třinec," uvedl o sobě Gustav Pilch.

Na potíže zemědělství upozorňoval i v senátní kampani. Gustav Pilch poukazoval na to, že Československo zemědělské přebytky před rokem 1989 vyváželo. Zato dnes je soběstačné jen ze 40%. Návrat k soběstačnosti v daných podmínkách ale podle Gustava Pilcha není reálný ani do pěti let. Gustav Pilch s manželkou Sylvou přivedli na svět tři syny a mají už čtyři vnoučata.

V obvodě Frýdek-Místek obhajoval mandát senátor ČSSD Petr Gawlas. O senát se pokoušel i Jiří Cieńciała, exministr průmyslu ve vládě Jiřího Rusnoka a exředitel Třineckých železáren. Jiří Cieńciała kandidoval za subjekt OSN, Občané spolu - Nezávislí.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE