Ján Lahvička

Místo narození: Banská Bystrica
Profese: politik, voják, pojišťovák

Související celebrity

Životopis

Ján Lahvička, starosta hodonínského Sokola se stal kandidátem KSČM pro senátní voolby 2016 ve obvodu Hodonín. Ján Lahvička byl vojákem z povolání a pojišťovákem.

Banskobystrický rodák se do Hodonína k rodičům odstěhoval po Sametové revoluci. Před ní absolvoval komunistickou Vojenskou politickou akademii. Pochopil tam prý, že buzerovat neznamená vést. Na druhou stranu vyčítá rodičům, že mladé muže nenaučí přijímat rozkazy a přesnému významu slova muset.

Ján Lahvička působil u raketového vojska až do společenského převratu. Po něm začínal u armády znovu, dotáhl to na náčelníka oddělení učitelů. Odešel dělat pojišťováka a finančního poradce.

V roce 2011  vyhrál výběrové řízení na ředitele hodonínské městské společnosti Teza. Na vedení města se přitom podílel jeho syn Ján Lahvička ml., člen KSČM. Ján Lahvička st. se věnoval především florbalu. Je po dvě volební období starostou Sokola Hodonín.

V senátní kampani 2016 Ján Lahvička podporoval Evropskou unii, chtěl, aby byla celkem rovnoprávných subjektů. Hlásal zároveň známé komunistické heslo, kdo nepracuje, ať nejí. Senátorský post obhajoval Zdeněk Škromach, člen ČSSD, lidovci nasadili starostku Ratíškovic Annu Hubáčkovou.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 JE ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk