Oldřich Duchoň

Datum narození: 27.12.1962
Místo narození: Brno
Profese: opravář aut a politik

Související celebrity

Životopis

Oldřich Duchoň, opravář aut, o sobě uvádí, že je politickým pracovníkem. Jde o člena KSČM. Strana ho vybrala pro senátní volby v říjnu 2016 pro obvod Brno-město.

Brněnský rodák Oldřich Duchoň se vyučil automechanikem. Narukoval na vojnu a poté pracoval v Kovopodniku města Brna jako správce budov. Z Kovopodniku odešel do JZD Mír Brno Tuřany, v němž působil sedm let, až do roku 1991. Ani sametová revoluce nic hned nezměnila na pracovním zařazení Oldřicha Duchoně, který v JZD dělal řidiče a opraváře.

V roce 1992 se Oldřich Duchoň osamostatnil, stal se živnostníkem v oboru opravy aut. Od roku 2002 vlastní firmu AutoDuchoň, jde o společnost s omezeným ručením, žádný státní či národní podnik. Ačkoli firma prosperovala, Oldřich Duchoň jako politický pracovník KSČM nebyl spokojen. Období po roce 1989 viděl černě. "Země bez vidiny slušného života, to je Česká republika po dvaceti sedmi letech," napsal Oldřich Duchoň do stranického listu před volbami v říjnu 2016.

Zároveň chtěl Oldřich Duchoň v senátní kampani 2016 vytvářet společnost, za níž se potomci nebudou stydět. V senátních volbách 2016 v Brně-městě post obhajoval senátor Stanislav Juránek, ČSSD nasadila starostu brněnských Vinohrad Jiřího Čejku. Výraznou podporu tří subjektů - TOP 09, SZ a Žít Brno - měla překladatelka Barbora Antonová.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Alex Bougault
Alex Bougault
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Jan Mleziva
Jan Mleziva
zobrazit profil Jim Carrey
Jim Carrey
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač