Tomáš Tuhý

Datum narození: 8.1.1972
Místo narození: Město Albrechtice
Profese: policejní prezident

Související celebrity

Životopis

Policista Tomáš Tuhý začínal na Obvodním oddělení ve Městě Albrechtice. Z řadového policisty se vypracoval až na policejního prezidenta. Ve funkci v dubnu 2014 nahradil Petra Lessyho.

Ve služebním poměru je Tomáš Tuhý od roku 1991. Z Obvodního oddělení ve Městě Albrechtice, které později také vedl, roku 2002 povýšil na zástupce ředitele Okresního ředitelství Policie ČR Jeseník, kde setrval do roku 2007, kdy se stal ředitelem Okresního ředitelství Policie ČR Bruntál. Následujícího roku jeho kariéra nabrala na obrátkách: stal se náměstkem ředitele Správy Severomoravského kraje Policie ČR, o rok později náměstkem ředitele Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje a v roce 2010 ředitelem Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Z funkce odešel opět výš – od roku 2013 byl náměstkem policejního prezidenta pro vnější službu.

Od 1. března 2014 se stal prvním náměstkem policejního prezidenta a zároveň byl po rezignaci Petra Lessyho dočasně pověřen vedením policie. Následně jej ve výběrovém řízení komise jednomyslně doporučila na post policejního prezidenta. Ministr vnitra Milan Chovanc ho do funkce jmenoval 12. dubna 2014. Od prezidenta Miloše Zemana Tomáš Tuhý 28. října 2014 získal jmenování brigádním generálem; od 8. května 2016 je generálmajorem.

Ani působení policejního prezidenta Tomáše Tuhého, není, jak by se z jeho kariérního postupu dalo usoudit, naprosto bez mráčku. V létě 2016 ho policejní hlídka v Ostravě přistihla, když při řízení služebního auta výrazně překročil povolenou rychlost. A to právě bezpečnost na silnicích byla vždy jeho prioritou. TomášTuhý novinářům řekl, že je připraven nést důsledky, které vyplynou ze správního řízení. Stejného přečinu se dopustil i ústavní soudce Radovan Suchánek. Toho ale za přestupek stíhat nelze.

Po absolvování Filozofické fakulty Ostravské univerzity Tomáš Tuhý vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Policejní prezident, který je držitelem bezpečnostní prověrky na stupeň utajení "Tajné", je i jazykově vybaven - hovoří anglicky, rusky a polsky.

Rodák z Města Albrechtice Tomáš Tuhý je rozvedený a má tři děti.

 

Články o celebritě

Nahradí Klausovou na Slovensku policejní prezident Tuhý? Ve hře je i jiné křeslo Nahradí Klausovou na Slovensku policejní prezident Tuhý? Ve hře je i jiné křeslo Po oznámení konce šéfa GIBS Murína může dojít i na další odchod z důležité pozice v bezpečnostních… číst článek
Policejní šéf Tuhý je „pod Babišem“ v klidu: Tlak politiků necítím, tvrdí Policejní šéf Tuhý je „pod Babišem“ v klidu: Tlak politiků necítím, tvrdí Policejní prezident Tomáš Tuhý necítí, že by na něj byl po nástupu nové vlády vyvíjen politický tlak.… číst článek
Babišův perný den: Čapí hnízdo, OLAF a žádost policie o vydání. V důvěru vládě sám nevěří Babišův perný den: Čapí hnízdo, OLAF a žádost policie o vydání. V důvěru vládě sám nevěří Premiér Andrej Babiš (ANO) má před sebou nebývale perné úterý v Poslanecké sněmovně. Hned brzy ráno… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Vojtěch Pikal
Vojtěch Pikal
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Petr Menšík
Petr Menšík
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Ruy Okamura
Ruy Okamura
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta