Tomáš Tuhý

Datum narození: 8.1.1972
Místo narození: Město Albrechtice
Profese: policejní prezident

Související celebrity

Životopis

Policista Tomáš Tuhý začínal na Obvodním oddělení ve Městě Albrechtice. Z řadového policisty se vypracoval až na policejního prezidenta. Ve funkci v dubnu 2014 nahradil Petra Lessyho.

Ve služebním poměru je Tomáš Tuhý od roku 1991. Z Obvodního oddělení ve Městě Albrechtice, které později také vedl, roku 2002 povýšil na zástupce ředitele Okresního ředitelství Policie ČR Jeseník, kde setrval do roku 2007, kdy se stal ředitelem Okresního ředitelství Policie ČR Bruntál. Následujícího roku jeho kariéra nabrala na obrátkách: stal se náměstkem ředitele Správy Severomoravského kraje Policie ČR, o rok později náměstkem ředitele Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje a v roce 2010 ředitelem Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Z funkce odešel opět výš – od roku 2013 byl náměstkem policejního prezidenta pro vnější službu.

Od 1. března 2014 se stal prvním náměstkem policejního prezidenta a zároveň byl po rezignaci Petra Lessyho dočasně pověřen vedením policie. Následně jej ve výběrovém řízení komise jednomyslně doporučila na post policejního prezidenta. Ministr vnitra Milan Chovanc ho do funkce jmenoval 12. dubna 2014. Od prezidenta Miloše Zemana Tomáš Tuhý 28. října 2014 získal jmenování brigádním generálem; od 8. května 2016 je generálmajorem.

Ani působení policejního prezidenta Tomáše Tuhého, není, jak by se z jeho kariérního postupu dalo usoudit, naprosto bez mráčku. V létě 2016 ho policejní hlídka v Ostravě přistihla, když při řízení služebního auta výrazně překročil povolenou rychlost. A to právě bezpečnost na silnicích byla vždy jeho prioritou. TomášTuhý novinářům řekl, že je připraven nést důsledky, které vyplynou ze správního řízení. Stejného přečinu se dopustil i ústavní soudce Radovan Suchánek. Toho ale za přestupek stíhat nelze.

Po absolvování Filozofické fakulty Ostravské univerzity Tomáš Tuhý vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Policejní prezident, který je držitelem bezpečnostní prověrky na stupeň utajení "Tajné", je i jazykově vybaven - hovoří anglicky, rusky a polsky.

Rodák z Města Albrechtice Tomáš Tuhý je rozvedený a má tři děti.

 

Články o celebritě

Babiš v nové nahrávce „tepe“ Havla. A policie prý sbírala kompro na Chovance Babiš v nové nahrávce „tepe“ Havla. A policie prý sbírala kompro na Chovance Část bývalých i současných policistů měla sbírat kompromitující materiál na ministra vnitra a nyní… číst článek
Proč byl Zemanův muž v policejním BMW? Tuhý: Malého chlapečka bychom také svezli Proč byl Zemanův muž v policejním BMW? Tuhý: Malého chlapečka bychom také svezli Před 14 dny představila jihomoravská policie s velkou slávou na půl roku zapůjčený sportovní hybrid… číst článek
Vydejte poslance kvůli čachrům s dotacemi, poradil Sněmovně výbor Vydejte poslance kvůli čachrům s dotacemi, poradil Sněmovně výbor Sněmovna by měla vydat Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) k trestnímu stíhání. Plénu… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Marcela Urbanová
Marcela Urbanová
zobrazit profil Jaz z Oprásků
Jaz z Oprásků
zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Steven Spielberg
Steven Spielberg
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Jan Štoček
Jan Štoček