Tomáš Tuhý

Datum narození: 8.1.1972
Místo narození: Město Albrechtice
Profese: policejní prezident

Související celebrity

Životopis

Policista Tomáš Tuhý začínal na Obvodním oddělení ve Městě Albrechtice. Z řadového policisty se vypracoval až na policejního prezidenta. Ve funkci v dubnu 2014 nahradil Petra Lessyho.

Ve služebním poměru je Tomáš Tuhý od roku 1991. Z Obvodního oddělení ve Městě Albrechtice, které později také vedl, roku 2002 povýšil na zástupce ředitele Okresního ředitelství Policie ČR Jeseník, kde setrval do roku 2007, kdy se stal ředitelem Okresního ředitelství Policie ČR Bruntál. Následujícího roku jeho kariéra nabrala na obrátkách: stal se náměstkem ředitele Správy Severomoravského kraje Policie ČR, o rok později náměstkem ředitele Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje a v roce 2010 ředitelem Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Z funkce odešel opět výš – od roku 2013 byl náměstkem policejního prezidenta pro vnější službu.

Od 1. března 2014 se stal prvním náměstkem policejního prezidenta a zároveň byl po rezignaci Petra Lessyho dočasně pověřen vedením policie. Následně jej ve výběrovém řízení komise jednomyslně doporučila na post policejního prezidenta. Ministr vnitra Milan Chovanc ho do funkce jmenoval 12. dubna 2014. Od prezidenta Miloše Zemana Tomáš Tuhý 28. října 2014 získal jmenování brigádním generálem; od 8. května 2016 je generálmajorem.

Ani působení policejního prezidenta Tomáše Tuhého, není, jak by se z jeho kariérního postupu dalo usoudit, naprosto bez mráčku. V létě 2016 ho policejní hlídka v Ostravě přistihla, když při řízení služebního auta výrazně překročil povolenou rychlost. A to právě bezpečnost na silnicích byla vždy jeho prioritou. TomášTuhý novinářům řekl, že je připraven nést důsledky, které vyplynou ze správního řízení. Stejného přečinu se dopustil i ústavní soudce Radovan Suchánek. Toho ale za přestupek stíhat nelze.

Po absolvování Filozofické fakulty Ostravské univerzity Tomáš Tuhý vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Policejní prezident, který je držitelem bezpečnostní prověrky na stupeň utajení "Tajné", je i jazykově vybaven - hovoří anglicky, rusky a polsky.

Rodák z Města Albrechtice Tomáš Tuhý je rozvedený a má tři děti.

 

Články o celebritě

Exdetektiv Komárek měl promluvit k Čapímu hnízdu. Ministr ho mlčenlivosti nezbavil Exdetektiv Komárek měl promluvit k Čapímu hnízdu. Ministr ho mlčenlivosti nezbavil Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti… číst článek
Poslankyně ANO řeší u Čapího hnízda mafii. Babiše „rozsekne“ výbor po volbách Poslankyně ANO řeší u Čapího hnízda mafii. Babiše „rozsekne“ výbor po volbách Pořádně rušno bylo a nejspíš ještě bude kolem jednání mandátového a imunitního výboru. Má na stole… číst článek
Zmínil „brutální“ únik informací. Exdetektiv Komárek dostal podmínku Zmínil „brutální“ únik informací. Exdetektiv Komárek dostal podmínku Okresní soud pro Prahu-západ ve čtvrtek uložil bývalému detektivu Jiřímu Komárkovi roční podmínku… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Lukáš Kolářík
Lukáš Kolářík
zobrazit profil Ludvika Jonáková
Ludvika Jonáková
zobrazit profil Ilaria D'Amico
Ilaria D'Amico
zobrazit profil Viktor Mráz
Viktor Mráz
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Zdenka Crkvenjaš
Zdenka Crkvenjaš
zobrazit profil Marianna  Ďurianová
Marianna Ďurianová
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek