Amal Clooney

Datum narození: 3.2.1978
Místo narození: Bejrút, Libanon
Profese: právnička
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Právnička Amal Clooney, rozená Alamuddin, je manželkou hollywoodské star George Clooney. Po herečce Tálii Balsam se tak stala druhou ženou z dlouhé řady partnerek, kterou si slavný proutník vzal.

Aktivistka, spisovatelka a především britská právnička libanonského původu Amal Alamuddin se jako advokátka specializovala na mezinárodní právo a na lidská práva. Zastupovala například zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange a bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou. Mluví plynně anglicky, francouzsky a arabsky.

S Georgem Clooneym, jehož prestižní časopis People opakovaně uvedl v žebříčku „nejpřitažlivějších mužů světa“, se Amal Alamuddin potkala v září 2013. Podle informací médií byl známý milovník opačné pohlaví v té době nezadaný. V červenci 2013 se totiž rozešel s americkou herečkou, modelkou a wrestlerkou Stacy Keibler, s níž mu vztah vydržel přesně dva roky.

Amal Alamuddin musela herce, který se roku 2007 téměř zapřísahal, že se už nikdy neožení, naprosto okouzlit. Dne 28. dubna 2014 se zasnoubili a sňatek se uskutečnil 27. září téhož roku, tedy údajně přesně rok po jejich seznámení. „George Clooney a Amal Alamuddin byli oddáni na soukromé ceremonii v Benátkách v Itálii,“ potvrdil tehdy magazínu People hercův mluvčí Stan Rosenfield. Pompézní svatba (KOLIK STÁLA ČTĚTE ZDE) se konala v renesančním paláci Ca' Farsetti; oddávajícím se stal hercův přítel a bývalý římský starosta Walter Veltroni. Prominentní svatební hosté (např. Cindy Crawford, Matt Damon, Angelina Jolie, Brat Pitt, Sandra Bullock) na obřad připlouvali vodními taxíky. Při západu slunce fanoušci podél benátského Velkého kanálu mávali, když novomanželé a svatebčané plavali ve flotile lodní taxislužby. Kvůli svatbě byly Benátky v obležení již několik dní předem.

Amal Clooney se tak stala druhou hercovou manželkou. Poprvé se oženil v Las Vegas v roce 1989 s kolegyní Talií Balsam; rozvedli se roku 1993. Začátkem roku 2017 pár oznámil, že čeká dvojčata.

VŠE O AMAL CLOONEY ČTĚTE ZDE 

 

Články o celebritě

Zkazí princezně Eugenii svatbu? Camilla dala přednost venkovu, děda Philip (97) se rozhodne na poslední chvíli Zkazí princezně Eugenii svatbu? Camilla dala přednost venkovu, děda Philip (97) se rozhodne na poslední chvíli Stejně jako tomu bylo na svatbě prince Harryho (34) a vévodkyně Meghan (37), i kolem nevěsty princezny… číst článek
Další královská svatba! V hlavní roli Češka, která dává nevěstu do latě! Hubnul s ní i Harry, pak ji pozval na svatbu Další královská svatba! V hlavní roli Češka, která dává nevěstu do latě! Hubnul s ní i Harry, pak ji pozval na svatbu Veselka princezny Eugenie už se kvapem blíží! Vnučka královny Alžběty II. už se svatby nemůže dočkat… číst článek
Clooney práskl, jak poznal Amal Clooney práskl, jak poznal Amal Žádná velká romantika, jak by se dalo u borce jeho kalibru očekávat. George Clooney (56) se s manželkou… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Barron William Trump
Barron William Trump
zobrazit profil Zuzana Fialová
Zuzana Fialová
zobrazit profil Anna Linhartová
Anna Linhartová
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Tomáš  Vincour
Tomáš Vincour
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová