Amal Clooney

Datum narození: 3.2.1978
Místo narození: Bejrút, Libanon
Profese: právnička
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Právnička Amal Clooney, rozená Alamuddin, je manželkou hollywoodské star George Clooney. Po herečce Tálii Balsam se tak stala druhou ženou z dlouhé řady partnerek, kterou si slavný proutník vzal.

Aktivistka, spisovatelka a především britská právnička libanonského původu Amal Alamuddin se jako advokátka specializovala na mezinárodní právo a na lidská práva. Zastupovala například zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange a bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou. Mluví plynně anglicky, francouzsky a arabsky.

S Georgem Clooneym, jehož prestižní časopis People opakovaně uvedl v žebříčku „nejpřitažlivějších mužů světa“, se Amal Alamuddin potkala v září 2013. Podle informací médií byl známý milovník opačné pohlaví v té době nezadaný. V červenci 2013 se totiž rozešel s americkou herečkou, modelkou a wrestlerkou Stacy Keibler, s níž mu vztah vydržel přesně dva roky.

Amal Alamuddin musela herce, který se roku 2007 téměř zapřísahal, že se už nikdy neožení, naprosto okouzlit. Dne 28. dubna 2014 se zasnoubili a sňatek se uskutečnil 27. září téhož roku, tedy údajně přesně rok po jejich seznámení. „George Clooney a Amal Alamuddin byli oddáni na soukromé ceremonii v Benátkách v Itálii,“ potvrdil tehdy magazínu People hercův mluvčí Stan Rosenfield. Pompézní svatba (KOLIK STÁLA ČTĚTE ZDE) se konala v renesančním paláci Ca' Farsetti; oddávajícím se stal hercův přítel a bývalý římský starosta Walter Veltroni. Prominentní svatební hosté (např. Cindy Crawford, Matt Damon, Angelina Jolie, Brat Pitt, Sandra Bullock) na obřad připlouvali vodními taxíky. Při západu slunce fanoušci podél benátského Velkého kanálu mávali, když novomanželé a svatebčané plavali ve flotile lodní taxislužby. Kvůli svatbě byly Benátky v obležení již několik dní předem.

Amal Clooney se tak stala druhou hercovou manželkou. Poprvé se oženil v Las Vegas v roce 1989 s kolegyní Talií Balsam; rozvedli se roku 1993. Začátkem roku 2017 pár oznámil, že čeká dvojčata.

VŠE O AMAL CLOONEY ČTĚTE ZDE 

 

Články o celebritě

Rodinka na filmovém festivalu: Clooneyovi ovládli Benátky Rodinka na filmovém festivalu: Clooneyovi ovládli Benátky Fešák George Clooney je stálice, která nezklame. I letos si se šarmem sobě vlastním užíval filmový… číst článek
George Clooney se chlubil manželkou Amal: Koukejte, je jak proutek! George Clooney se chlubil manželkou Amal: Koukejte, je jak proutek! Benátky přejí lásce! Na vlastní kůži to teď zažívají i manželé Clooneyovi, kteří se vydali na filmový… číst článek
Clooneymu (56) dávají dvojčata zabrat! Mistr světa v zívání Clooneymu (56) dávají dvojčata zabrat! Mistr světa v zívání Světoznámý herec George Clooney se nedávno stal otcem hned dvou dětí naráz. Dvojčátka ale mohou být… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Vítězslav Štefl
Vítězslav Štefl
zobrazit profil Daniel Holovský
Daniel Holovský
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl