Amal Clooney

Datum narození: 3.2.1978
Místo narození: Bejrút, Libanon
Profese: právnička
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Právnička Amal Clooney, rozená Alamuddin, je manželkou hollywoodské star George Clooney. Po herečce Tálii Balsam se tak stala druhou ženou z dlouhé řady partnerek, kterou si slavný proutník vzal.

Aktivistka, spisovatelka a především britská právnička libanonského původu Amal Alamuddin se jako advokátka specializovala na mezinárodní právo a na lidská práva. Zastupovala například zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange a bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou. Mluví plynně anglicky, francouzsky a arabsky.

S Georgem Clooneym, jehož prestižní časopis People opakovaně uvedl v žebříčku „nejpřitažlivějších mužů světa“, se Amal Alamuddin potkala v září 2013. Podle informací médií byl známý milovník opačné pohlaví v té době nezadaný. V červenci 2013 se totiž rozešel s americkou herečkou, modelkou a wrestlerkou Stacy Keibler, s níž mu vztah vydržel přesně dva roky.

Amal Alamuddin musela herce, který se roku 2007 téměř zapřísahal, že se už nikdy neožení, naprosto okouzlit. Dne 28. dubna 2014 se zasnoubili a sňatek se uskutečnil 27. září téhož roku, tedy údajně přesně rok po jejich seznámení. „George Clooney a Amal Alamuddin byli oddáni na soukromé ceremonii v Benátkách v Itálii,“ potvrdil tehdy magazínu People hercův mluvčí Stan Rosenfield. Pompézní svatba (KOLIK STÁLA ČTĚTE ZDE) se konala v renesančním paláci Ca' Farsetti; oddávajícím se stal hercův přítel a bývalý římský starosta Walter Veltroni. Prominentní svatební hosté (např. Cindy Crawford, Matt Damon, Angelina Jolie, Brat Pitt, Sandra Bullock) na obřad připlouvali vodními taxíky. Při západu slunce fanoušci podél benátského Velkého kanálu mávali, když novomanželé a svatebčané plavali ve flotile lodní taxislužby. Kvůli svatbě byly Benátky v obležení již několik dní předem.

Amal Clooney se tak stala druhou hercovou manželkou. Poprvé se oženil v Las Vegas v roce 1989 s kolegyní Talií Balsam; rozvedli se roku 1993. Začátkem roku 2017 pár oznámil, že čeká dvojčata.

VŠE O AMAL CLOONEY ČTĚTE ZDE 

 

Články o celebritě

Meghan s Harrym určili kmotry pro své dítě: Modrá krev to nebude! Meghan s Harrym určili kmotry pro své dítě: Modrá krev to nebude! Sotva opadlo prvotní nadšení ze slavnostně oznámeného početí vévodkyně ze Sussexu (37), už se zase… číst článek
Těhotenství Meghan: Kdy došlo k početí? Je Meghan těhotná od svatební noci? Těhotenství Meghan: Kdy došlo k početí? Je Meghan těhotná od svatební noci? Královská rodina se dočká dalšího přírůstku! Před malou chvílí oznámil Kensingtonský palác radostnou… číst článek
Veselka princezny Eugenie: Bojkot Camilly kvůli otci nevěsty! Veselka princezny Eugenie: Bojkot Camilly kvůli otci nevěsty! Od brzkých ranních hodin se dnes budou sjíždět do Windsoru svatební hosté na veselku princezny Eugenie… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Dominik Duka
Dominik Duka
zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Marie Křížová
Marie Křížová
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil František Táborský
František Táborský