Veronika Vrecionová

Datum narození: 8.9.1965
Místo narození: České Budějovice
Profese: senátorka, bývalá starostka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Senátorka Veronika Vrecionová, někdejší starostka obce Přezletice, byla svou mateřskou ODS do voleb 2016 vyslána, aby obhájila křeslo v horní komoře v obvodu č. 28 – Mělník.

Členkou strany občanských demokratů se Veronika Vrecionová stala v roce 2005 a hned následující rok zasedla v zastupitelstvu obce Přezletice, kde byla starostka do roku 2014, kdy se ODS dostala do opozice. Ve volbách 2008 kandidovala do Zastupitelstva Středočeského kraje na nevolitelném 44. místě. Preferenční hlasy nezískala, takže zvolena nebyla. Uspěla ale ve volbách 2010, kdy se stala senátorkou za obvod č. 28 - Mělník za ODS. V horní komoře se stala místopředsedkyní Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Ve volbách 2016 do Senátu PČR dostala od ODS příležitost mandát v obvodu č. 28 - Mělník obhájit.

Po absolvování Obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Veronika Vrecionová pracovala v Kanceláři prezidenta republiky Václava Havla. Od roku 1993 se věnuje mj. poradenství v oblasti obchodu a reklamy.

Veronika Vrecionová je vdaná. S manželem Davidem má dceru Julii. Z předchozího vztahu s Alexandrem Vondrou má syna Jáchyma.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý
zobrazit profil Otakar Ruml
Otakar Ruml
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Pavel Blažek
Pavel Blažek