Zdeněk Altner

Datum narození: 3.10.1947
Datum úmrtí: 7.11.2016
Profese: advokát
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zdeněk Altner byl český advokát, známý především díky zastupování ČSSD ve sporu o Lidový dům. Strana mu za služby měla vyplatit 337 milionů Kč.

Zdeněk Altner absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a poté pracoval jako podnikový právník. Po roce 1989 se stal advokátem a insolvenčním správcem. Advokátní komora Altnera v lednu 2011 vyškrtla ze seznamu kandidátů po kárném řízení v souvislosti se sporem s politickou stranou ČSSD.

Insolvenčním správcem společnosti OSAN byl Zdeněk Altner do roku 2000. Odvolán byl soudem na žádost věřitelů. Místo placení údajně vedl nesmyslné spory, za které prý měl spřízněným advokátům zaplatit přes 100 milionů Kč. V roce 2013 byl Altner zatčen v Německu na základě evropského zatýkacího rozkazu v souvislosti se slovenskou kauzou z konce 90. let, kdy působil jako správce konkurzní podstaty jedné z firem podnikatele Ivana Matušíka. Tehdy čelil stíhání za maření konkurzního řízení.

Zdeněk Altner vešel ve známost díky zastupování ČSSD ve sporu o stranické sídlo - Lidový dům. Kauzu vyhrál v roce 2000 až u Ústavního soudu. Mandátní smlouvu s ním v roce 1997 za stranu podepsal její tehdejší předseda Miloš Zeman. Podle smlouvy měl v případě úspěchu získat mj. deset procent hodnoty Lidového domu, strana mu vyplatila 16,8 milionu Kč.

Celková částka, kterou pravomocně Altnerovi přiznal soud, činí 337 milionů korun. Následně bylo na Altnera vydáno několik exekučních příkazů v hodnotě zhruba 20 milionů Kč. Bývalý advokát Zdeněk Altner zemřel ve věku 69 let v pondělí ráno 7. listopadu 2016.

Vše o Zdeňku Altnerovi najdete ZDE

 

Články o celebritě

Zimola se dere do čela ČSSD a slibuje: Polepšíme se a zaplatíme dluhy Zimola se dere do čela ČSSD a slibuje: Polepšíme se a zaplatíme dluhy Bože, jak hluboko jsem klesla! Tak vzdychá sociální demokracie po volebním propadáku, který z vládní… číst článek
Útok na Zaorálka: „Kudy chodil, tudy krad, sociální demokrat.“ Kdo ho atakoval v debatě? Útok na Zaorálka: „Kudy chodil, tudy krad, sociální demokrat.“ Kdo ho atakoval v debatě? Kde byl poslední čtyři roky a jak se tam měl? Proč nebojoval už dříve proti levné práci? A přiznává,… číst článek
ČSSD „zahučela“ do ztráty 180 milionů. Stáhla ji tam hlavně kauza Altner ČSSD „zahučela“ do ztráty 180 milionů. Stáhla ji tam hlavně kauza Altner Hospodaření ČSSD skončilo v minulém roce se ztrátou 180,2 milionu korun. Oznámil to v pátek ekonomický… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil C. A. Moxon
C. A. Moxon
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Michal  Barinka
Michal Barinka
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková