Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Babiš zadupe ČSSD? Co Zeman a komunisté? Nová vláda v pěti klíčových otázkách Babiš zadupe ČSSD? Co Zeman a komunisté? Nová vláda v pěti klíčových otázkách Spolupráce ANO a ČSSD může fungovat a to, zda Andrej Babiš ve vládě „převálcuje“ ministry sociální… číst článek
Kalousek „neporodil“ Babiše, vláda je pátá kolona Ruska. A bude hůř, reaguje opozice Kalousek „neporodil“ Babiše, vláda je pátá kolona Ruska. A bude hůř, reaguje opozice Vznikem nové vlády s podporou komunistů skončila v České republice podle části opozice dosavadní… číst článek
Ferimu zkazil Zeman narozeniny. Se Schwarzenbergem šli raději na kefír Ferimu zkazil Zeman narozeniny. Se Schwarzenbergem šli raději na kefír Poslanci TOP 09 odešli před projevem prezidenta Miloše Zemana při dnešním jednání Sněmovny o vyslovení… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová