Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Žádné euro, uzavření hranic a rušení ministerstev. ANO představilo volební program Žádné euro, uzavření hranic a rušení ministerstev. ANO představilo volební program Jako poslední vládní strana představilo svůj program hnutí ANO. Nazvalo ho Teď, nebo nikdy.… číst článek
Komentář: Pohádka o Dědkovi a slušných Starostech končí. Zlaťáky zůstanou Komentář: Pohádka o Dědkovi a slušných Starostech končí. Zlaťáky zůstanou Hnutí Starostů a nezávislých (STAN) si určitě zaslouží volební hlas. Už jen za exkluzivní frašku,… číst článek
Miliardář Dědek nedostane ani hlas. Vadí mu stín Babiše a stáhl se z voleb Miliardář Dědek nedostane ani hlas. Vadí mu stín Babiše a stáhl se z voleb Cesta miliardáře z Jablotronu Dalibora Dědka do Sněmovny skončila dřív, než pořádně začala. Dědek,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel