Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Relax politiků: „Frčí“ Itálie, Řecko i Chorvatsko. Kde utužuje vztah Bělobrádek? Relax politiků: „Frčí“ Itálie, Řecko i Chorvatsko. Kde utužuje vztah Bělobrádek? Němci řeší, proč kancléřka Angela Merkelová nevyrazila na tradiční dovolenou do italských Alp. Právě… číst článek
Po Merkelové se slehla zem, manžel jel na dovolenou sám. Krize ve vztahu? Po Merkelové se slehla zem, manžel jel na dovolenou sám. Krize ve vztahu? Obvykle oblékne kostkovanou košili a volné kalhoty, nazuje pohorky a vyrazí do italských Alp se svým… číst článek
Babiš zadupe ČSSD? Co Zeman a komunisté? Nová vláda v pěti klíčových otázkách Babiš zadupe ČSSD? Co Zeman a komunisté? Nová vláda v pěti klíčových otázkách Spolupráce ANO a ČSSD může fungovat a to, zda Andrej Babiš ve vládě „převálcuje“ ministry sociální… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr