Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Pracovní den ve Sněmovně: 57 omluvenek a pak konec jednání Pracovní den ve Sněmovně: 57 omluvenek a pak konec jednání Stává se už skoro zvykem, že se v Poslanecké sněmovně ve čtvrtek nepracuje. Docházka na pravidelné… číst článek
Lidovci chtějí snížit volební laťku koalicím a zavést zdravotní připojištění Lidovci chtějí snížit volební laťku koalicím a zavést zdravotní připojištění Lidovci chtějí změnu volebního zákona, není ale jasné, kdy přesně. Je tak možné, že budou o změnu… číst článek
Čunek ve vedení nás nezastaví, říká Gazdík před lidoveckými volbami Čunek ve vedení nás nezastaví, říká Gazdík před lidoveckými volbami Mají co dělat. Pokud chce koalice lidovců a Starostů usednout po volbách ve sněmovních lavicích,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Radek John
Radek John
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Stanislav Juránek
Stanislav Juránek
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec