Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Gazdíkovi Starostové volí vedení. Dorazí Babiš, Jurečka i Stropnický Gazdíkovi Starostové volí vedení. Dorazí Babiš, Jurečka i Stropnický Hnutí Starostů a nezávislých (STAN) má v sobotu rozhodnout o tom, zda opravdu půjde do volební koalice… číst článek
Vlkův pohřeb: Jeho rakev vystaví, květiny nahradí příspěvky. Dorazí papež? Vlkův pohřeb: Jeho rakev vystaví, květiny nahradí příspěvky. Dorazí papež? Týmy pražského arcibiskupství a kanceláře prezidenta republiky ladí detaily pohřbu zesnulého kardinála… číst článek
Starostové jsou pro koalici s lidovci. Gazdík: Míč je na straně KDU-ČSL Starostové jsou pro koalici s lidovci. Gazdík: Míč je na straně KDU-ČSL Předsednictvo hnutí Starostové a nezávislí (STAN) v sobotu schválilo dohodu o volební koalici s lidovci.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Miroslav  Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl