Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Rebel Čunek chce zrušit koalici lidovců se Starosty. Kvůli průzkumům Rebel Čunek chce zrušit koalici lidovců se Starosty. Kvůli průzkumům Senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek, který má mezi křesťanskými demokraty pověst věčně vyčnívajícího… číst článek
Gazdíka láká post ministra školství. Průzkumy ale Starostům s lidovci nepřejí Gazdíka láká post ministra školství. Průzkumy ale Starostům s lidovci nepřejí Koalice Lidovců a Starostů stále „vrávorá“ na hranici volitelnosti – tedy nutných 10 procent, aby… číst článek
Kníže na pivu, Šlechtová na motorce a Dolejš ve vodě. Kdo jak rozjel kampaň? Kníže na pivu, Šlechtová na motorce a Dolejš ve vodě. Kdo jak rozjel kampaň? Stohy zákonů čekají v Poslanecké sněmovně, Senát bude zasedat v červenci zřejmě netradičně hned tři… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha