Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Drahošova náhražka Hradu. Na podzim jde do senátních voleb na Praze 4 Drahošova náhražka Hradu. Na podzim jde do senátních voleb na Praze 4 Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš bude kandidovat na podzim do Senátu. Chce se ucházet… číst článek
Jednání o vyhazovech vlády? Ne. Místo toho omluvenka, kterou Sněmovna nezažila Jednání o vyhazovech vlády? Ne. Místo toho omluvenka, kterou Sněmovna nezažila Má vláda v demisi dělat personální rošády? Poslanci se sešli v pátek v tomto týdnu už k druhé mimořádné… číst článek
Zemanovi na inauguraci přijde i Sobotka a Kalousek. Kdo naopak nedorazí? Zemanovi na inauguraci přijde i Sobotka a Kalousek. Kdo naopak nedorazí? Miloše Zemana čeká 8. března druhá inaugurace a budou u toho i dva lidé, kterými prezident z duše… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský