Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Čunek se s Romy znovu „nemaže“, chce povinnou vojnu a dospělé léčit prací Čunek se s Romy znovu „nemaže“, chce povinnou vojnu a dospělé léčit prací Je to rebel, zní mezi lidovci na adresu Jiřího Čunka. Loni uspěl v krajských volbách a získal pro… číst článek
Sněmovnu chce mít pod palcem 17 lidí. Končící kancléř Kynštetr se dost diví Sněmovnu chce mít pod palcem 17 lidí. Končící kancléř Kynštetr se dost diví Podobnou funkci u nás zastával pouze on. Petr Kynštetr (66) byl kancléřem už v České národní radě.… číst článek
Lidovci se Starosty potvrdili koalici. Mají dost Kalouska, Sobotky i Babiše Lidovci se Starosty potvrdili koalici. Mají dost Kalouska, Sobotky i Babiše Lidovci a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ve středu podepsali koaliční smlouvu o spolupráci pro… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin