Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Chovancovi se má postavit Šlechtová. Ministři za ANO nakonec razí do voleb Chovancovi se má postavit Šlechtová. Ministři za ANO nakonec razí do voleb Je to jako na houpačce. Nejdříve se spekulovalo, že ministři Andreje Babiše nebudou kandidovat v podzimních… číst článek
Potvrzeno: Kynštetr bude vyslancem v Irsku. Po 27 letech končí ve Sněmovně Potvrzeno: Kynštetr bude vyslancem v Irsku. Po 27 letech končí ve Sněmovně Už ve středu se sejde poprvé komise, která má vybrat nového kancléře Poslanecké sněmovny. Ten stávající… číst článek
Čunek se s Romy znovu „nemaže“, chce povinnou vojnu a dospělé léčit prací Čunek se s Romy znovu „nemaže“, chce povinnou vojnu a dospělé léčit prací Je to rebel, zní mezi lidovci na adresu Jiřího Čunka. Loni uspěl v krajských volbách a získal pro… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Miroslav  Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč