Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Vydají poslanci Babiše policii? Šéf ANO: Jde o plánovaný komplot Vydají poslanci Babiše policii? Šéf ANO: Jde o plánovaný komplot Politici jsou opatrní v hodnocení žádosti policie o vydání poslanců a předních představitelů hnutí… číst článek
Čtyři procenta na Sněmovnu stačí, chce ústavní expert Gerloch přepsat volby Čtyři procenta na Sněmovnu stačí, chce ústavní expert Gerloch přepsat volby Obrana proti vládní krizi, to by mohla být podle odborníka na ústavní právo Aleše Gerlocha nižší… číst článek
Zodpovědnost není odpovědnost: KDU a STAN se přou o motto kampaně Zodpovědnost není odpovědnost: KDU a STAN se přou o motto kampaně Rozluka lidovců s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) je dokonána. V úterý obě strany představily… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas