Petr Gazdík

Datum narození: 26.6.1974
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Petr Gazdík je český politik, pedagog a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Od prosince 2013 je místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Petr Gazdík udělal maturitu v roce 1992 na Gymnázium J.A.Komenského v Uherském Brodě a v roce 1996 absolvoval Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů (matematika-zeměpis). Následně v letech 1996-2002 učil na ZŠ Josefa Bublíka v Bánově.

Prvním politickým úspěchem Petra Gazdíka bylo zvolení starostou obce Suchá Loz v roce 2002. Tuto funkci Gazdík vykonával až do roku 2006. V roce 2008 se stal za Starosty a nezávislé (STAN) zastupitelem Zlínského kraje a předsedou Výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova ZZK.

Petr Gazdík - Aktuální info a zajímavosti

Petr Gazdík je členem Poslanecké sněmovny od roku 2010, když byl ve volbách zvolen z prvního místa kandidátky TOP 09, kterou tehdy vedl jako předseda Karel Schwarzenberg. V říjnu 2013 se Gazdík stal předsedou Poslaneckého klubu TOP09 a STAN, ale v listopadu rezignoval po nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou Poslanecké sněmovny. V prosinci byl do této funkce zvolen sám Gazdík. Od roku 2016 je předsedou Starostů a nezávislých (STAN).

Petr Gazdík vystoupil v kontroverzním dílu Show Jana Krause, který FTV Prima odvysílala se zpožděním kvůli verbálním útokům na prezidenta Miloše Zemana. Gazdík v pořadu pozval občany na akci k 28. říjnu, která se konala na Staroměstském náměstí na protest proti neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček akci označil za počátek prezidentské kampaně textaře a moderátora večera Michala Horáčka.

Petr Gazdík je šťastně ženatý a s manželkou Evou vychovávají tři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Okamura se chlubí dopisem od Duky. „Spojuje nás péče o bezpečí lidí,“ napsal kardinál Okamura se chlubí dopisem od Duky. „Spojuje nás péče o bezpečí lidí,“ napsal kardinál Předseda hnutí SPD Tomio Okamura a kardinál Dominik Duka toho na první pohled nemají moc společného.… číst článek
Babišova Hra o výbory, šéfa Sněmovny a vládu: Je to přetlačovaná, říká politolog Babišova Hra o výbory, šéfa Sněmovny a vládu: Je to přetlačovaná, říká politolog Od voleb uplynuly tři týdny a Andreje Babiše (ANO) poněkud tlačí čas. Poslanci se v nové Sněmovně… číst článek
Hejtman Půta už zaučuje nástupce: Sněmovna je virtuální realita, říká Pávek Hejtman Půta už zaučuje nástupce: Sněmovna je virtuální realita, říká Pávek Jedním z prvních poslanců, kteří se vzdají svého mandátu, jak jen to bude možné, je liberecký hejtman… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Roman Váňa
Roman Váňa
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas