Petr Robejšek

Datum narození: 10.12.1948
Místo narození: Zlín
Profese: politolog, publicista, zakladatel strany Realisté
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Petr Robejšek, český politolog, publicista a držitel státního vyznamenání od prezidenta Zemana, koncem roku 2016 založil politickou stranu Realisté, již vyslal do parlamentních voleb 2017.

Dr. habil. Petr Robejšek je známý český politolog, politický komentátor a publicista žijící v Německu. Na Karlově univerzitě vystudoval sociologii a sociální psychologii, v roce 1975 emigroval z Československa a studoval na univerzitě v Hamburku národní hospodářství.

PETR ROBEJŠEK V ROZHOVORU PRO REFLEX

Politolog Petr Robejšek byl v letech 1982 - 1998 vědeckým pracovníkem Mezinárodního institutu pro politiku a hospodářství, následně v období 1998 - 2007 byl ředitelem tohoto Institutu. Od roku 2007 působí jako nezávislý poradce pro strategické otázky. Radil například společnostem Daimler Benz, Shell či Haniel.

V mediálním světě začal Petr Robejšek působit po roce 1989, kdy přispíval do časopisů Reflex či Respekt. V současné době často vystupuje jako host v Českém rozhlase a České televizi a píše blog pro server Aktuálně.cz.

Dne 28. října 2016 obdržel Petr Robejšek Medaili Za zásluhy I. stupně od prezidenta Miloše Zemana, konkrétně za zásluhy o stát v oblasti školství. Stal se tak součástí kontroverzního udělování státních vyznamenání. Českou společnost rozdělilo rozhodnutí Miloše Zemana neocenit přeživšího holokaustu Jiřího Bradyho.

O PETRU ROBEJŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

V listopadu 2016 Petr Robejšek založil pravicově-konzervativní politickou stranu Realisté. Strana chce hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. V parlamentních volbách 2017 by rád získal až 20 procent hlasů. V médiích se objevila informace, že stranu financuje investiční skupina Penta, což však Petr Robejšek odmítl.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Malíř ženských rozkroků i prezidentův muž: Ringo Čech táhne jako lídr do voleb Malíř ženských rozkroků i prezidentův muž: Ringo Čech táhne jako lídr do voleb Strana práv občanů představila celorepublikového lídra. Je jím herec, dramatik a hudebník František… číst článek
Realisté chtějí u voleb dvouciferný výsledek. Pomůže jim kritik uprchlíků Tomský? Realisté chtějí u voleb dvouciferný výsledek. Pomůže jim kritik uprchlíků Tomský? Politolog a komentátor Alexander Tomský bude lídrem kandidátky Realistů v Pardubickém kraji. Oznámil… číst článek
U Marksové žalují exšéfa sociální správy. „Přihrál“ si služební byt v Praze U Marksové žalují exšéfa sociální správy. „Přihrál“ si služební byt v Praze Ministerstvo práce podalo trestní oznámení na exředitele České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ)… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík