Petr Robejšek

Datum narození: 10.12.1948
Místo narození: Zlín
Profese: politolog, publicista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Petr Robejšek je český politolog, publicista a držitel státního vyznamenání od prezidenta Zemana. V roce 2016 založil politickou stranu Realisté.

Dr. habil. Petr Robejšek je známý český politolog, politický komentátor a publicista žijící v Německu. Na Karlově univerzitě vystudoval sociologii a sociální psychologii, v roce 1975 emigroval z Československa a studoval na univerzitě v Hamburku národní hospodářství.

Politolog Petr Robejšek byl v letech 1982 - 1998 vědeckým pracovníkem Mezinárodního institutu pro politiku a hospodářství, následně v období 1998 - 2007 byl ředitelem tohoto Institutu. Od roku 2007 působí jako nezávislý poradce pro strategické otázky. Radil například společnostem Daimler Benz, Shell či Haniel.

V mediálním světě začal Petr Robejšek působit po roce 1989, kdy přispíval do časopisů Reflex či Respekt. V současné době často vystupuje jako host v Českém rozhlase a České televizi a píše blog pro server Aktuálně.cz.

Dne 28. října 2016 obdržel Petr Robejšek Medaili Za zásluhy I. stupně od prezidenta Miloše Zemana, konkrétně za zásluhy o stát v oblasti školství. Stal se tak součástí kontroverzního udělování státních vyznamenání. Českou společnost rozdělilo rozhodnutí Zemana neocenit přeživšího holokaustu Jiřího Bradyho.

V listopadu 2016 Petr Robejšek založil pravicově-konzervativní politickou stranu Realisté. Strana chce hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. Ve sněmovních volbách 2017 by rád získal až 20 procent hlasů. V médiích se objevila informace, že stranu financuje investiční skupina Penta, což však Robejšek odmítl.

 

Články o celebritě

Volby by jasně vyhrálo Babišovo ANO. ČSSD má i se Zaorálkem poloviční podporu Volby by jasně vyhrálo Babišovo ANO. ČSSD má i se Zaorálkem poloviční podporu Volby do Poslanecké sněmovny by v červenci s přehledem ovládlo hnutí ANO. Hnutí Andreje Babiše by… číst článek
Okamuru vyhodili, teď se rozpadají. „Úsvit spěje k zániku,“ říká Hnyková a mizí Okamuru vyhodili, teď se rozpadají. „Úsvit spěje k zániku,“ říká Hnyková a mizí Nelíbí se jim, kam se Úsvit ubírá, a nechtějí být dál s tímto hnutím spojováni. Po poslanci Martinu… číst článek
Uspěl s Okamurou, šel po uprchlících. Teď poslance Fiedlera láká Robejšek Uspěl s Okamurou, šel po uprchlících. Teď poslance Fiedlera láká Robejšek Nezařazený poslanec Karel Fiedler zvažuje, co se svou politickou budoucností. Do Sněmovny nastoupil… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.