Petr Robejšek

Datum narození: 10.12.1948
Místo narození: Zlín
Profese: politolog, publicista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Petr Robejšek je český politolog, publicista a držitel státního vyznamenání od prezidenta Zemana. V roce 2016 založil politickou stranu Realisté.

Dr. habil. Petr Robejšek je známý český politolog, politický komentátor a publicista žijící v Německu. Na Karlově univerzitě vystudoval sociologii a sociální psychologii, v roce 1975 emigroval z Československa a studoval na univerzitě v Hamburku národní hospodářství.

Politolog Petr Robejšek byl v letech 1982 - 1998 vědeckým pracovníkem Mezinárodního institutu pro politiku a hospodářství, následně v období 1998 - 2007 byl ředitelem tohoto Institutu. Od roku 2007 působí jako nezávislý poradce pro strategické otázky. Radil například společnostem Daimler Benz, Shell či Haniel.

V mediálním světě začal Petr Robejšek působit po roce 1989, kdy přispíval do časopisů Reflex či Respekt. V současné době často vystupuje jako host v Českém rozhlase a České televizi a píše blog pro server Aktuálně.cz.

Dne 28. října 2016 obdržel Petr Robejšek Medaili Za zásluhy I. stupně od prezidenta Miloše Zemana, konkrétně za zásluhy o stát v oblasti školství. Stal se tak součástí kontroverzního udělování státních vyznamenání. Českou společnost rozdělilo rozhodnutí Zemana neocenit přeživšího holokaustu Jiřího Bradyho.

V listopadu 2016 Petr Robejšek založil pravicově-konzervativní politickou stranu Realisté. Strana chce hájit rodinu, bezpečnost a národní zájmy. Ve sněmovních volbách 2017 by rád získal až 20 procent hlasů. V médiích se objevila informace, že stranu financuje investiční skupina Penta, což však Robejšek odmítl.

 

Další Politici

zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička