Kristýna Frejová

Datum narození: 26.10.1971
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Frejová je dcerou někdejšího hereckého páru Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Do povědomí široké veřejnosti se jako především divadelní herečka dostala rolí v seriálu Rapl.

Ve šlépějích slavných rodičů, herců Věry Galatíkové a Ladislava Freje, se vydala nejen jejich dcera Kristýna, ale též její mladší bratr Ladislav. Po DAMU, kde Kristýnu Frejovou řemeslu učily takové kapacity jako Jiří Adamíra či Viktor Preiss, nastoupila do Divadla Labyrint, tedy dnešního Švandova divadla. Za Sonety a Tabákovou cestu byla tehdy nominována na Cenu Alfréda Radoka v sekci Talent roku.

Ze svých dalších rolí si Kristýna Frejová cení Máši v Rackovi (Divadlo Bez zábradlí), Varvary z Višňového sadu, Elizabeth Proctorové z Čarodějek ze Salemu, Královny z Dvojhlavého orla a Anny z představení Na dotek (Divadlo Rokoko). Ve Švandově divadle působila ve stálém angažmá od roku 2002 (Kdo je tady ředitel?, Kurz negativního myšlení), spolupracovala s Letními shakespearovskými slavnostmi (Hamlet, Jak se vám líbí?, Večer tříkrálový) či s Divadlem Palace (Líbánky aneb Láska ať jde k čertu).

Dcera slavného herecké dvojice Kristýna Frejová si zahrála v komediálním seriálu Motel Anathema (1998) s Oldřich Vlachem v hlavní roli, v televizní komedii Věrní abonenti (2001), kde ústřední postavu ztvárnil Karel Roden. Další menší roli zpodobnila na stříbrném plátně, a to ve filmu Martina Dolenského Chyťte doktora. Zde se na place potkala s Tatianou Vilhelmovou, Ivou Janžurovou, Vladimírem Javorským, Pavlem Landovským, Kryštofem Hádkem nebo Markem Vašutem a Petrem Čtvrtníčkem. Zahrála si v životopisném dramatu Příběh kmotra (2013) s Ondřejem Vetchým, který v něm zpodobnil slavného českého mafiána Radovana Krejčíře.

KRISTÝNA FREJOVÁ A BRUTÁLNÍ PŘEPADENÍ

Televizní diváci mohli Kristýnu Frejovou vidět také v seriálech s nebo Já, Mattoni s Davidem a Aloisem Švehlíkovými v hlavních rolích. Jedné ze stěžejních seriálových úloh se dcera slavných rodičů dočkala v krimi sérii České televize Rapl (2016), kde si zahrála manželku klíčové postavy - policejního náčelníka - v podání Alexeje Pyška.

Kristýna Frejová má dceru Ráchel.

 

Články o celebritě

Frejová sekla s chlastem! Frejová sekla s chlastem! Kristýna Frejová (46, na snímku) se opět vžívá do alkoholičky Marty Rohanové ze seriálu České televize… číst článek
Dcera Věry Galatíkové (†69) Kristýna: Odmítala koukat na máminy filmy! Dcera Věry Galatíkové (†69) Kristýna: Odmítala koukat na máminy filmy! Věra Galatíková (†69) byla česká herečka, dabérka a maminka Kristýny Frejové, která ji v její dráze… číst článek
Trauma dcery Galatíkové (†69): Frejová 10 let hledala odvahu na... Trauma dcery Galatíkové (†69): Frejová 10 let hledala odvahu na... Smrt mámy Věry Galatíkové (†69) zasáhla Kristýnu Frejovou (46) tak moc, že nebyla schopná podívat… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Andrew Garfield
Andrew Garfield
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Štěpánka Haničincová
Štěpánka Haničincová
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke