Kristýna Frejová

Datum narození: 26.10.1971
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Frejová je dcerou někdejšího hereckého páru Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Do povědomí široké veřejnosti se jako především divadelní herečka dostala rolí v seriálu Rapl.

Ve šlépějích slavných rodičů, herců Věry Galatíkové a Ladislava Freje, se vydala nejen jejich dcera Kristýna, ale též její mladší bratr Ladislav. Po DAMU, kde Kristýnu Frejovou řemeslu učily takové kapacity jako Jiří Adamíra či Viktor Preiss, nastoupila do Divadla Labyrint, tedy dnešního Švandova divadla. Za Sonety a Tabákovou cestu byla tehdy nominována na Cenu Alfréda Radoka v sekci Talent roku.

Ze svých dalších rolí si Kristýna Frejová cení Máši v Rackovi (Divadlo Bez zábradlí), Varvary z Višňového sadu, Elizabeth Proctorové z Čarodějek ze Salemu, Královny z Dvojhlavého orla a Anny z představení Na dotek (Divadlo Rokoko). Ve Švandově divadle působila ve stálém angažmá od roku 2002 (Kdo je tady ředitel?, Kurz negativního myšlení), spolupracovala s Letními shakespearovskými slavnostmi (Hamlet, Jak se vám líbí?, Večer tříkrálový) či s Divadlem Palace (Líbánky aneb Láska ať jde k čertu).

Dcera slavného herecké dvojice Kristýna Frejová si zahrála v komediálním seriálu Motel Anathema (1998) s Oldřich Vlachem v hlavní roli, v televizní komedii Věrní abonenti (2001), kde ústřední postavu ztvárnil Karel Roden. Další menší roli zpodobnila na stříbrném plátně, a to ve filmu Martina Dolenského Chyťte doktora. Zde se na place potkala s Tatianou Vilhelmovou, Ivou Janžurovou, Vladimírem Javorským, Pavlem Landovským, Kryštofem Hádkem nebo Markem Vašutem a Petrem Čtvrtníčkem. Zahrála si v životopisném dramatu Příběh kmotra (2013) s Ondřejem Vetchým, který v něm zpodobnil slavného českého mafiána Radovana Krejčíře.

KRISTÝNA FREJOVÁ A BRUTÁLNÍ PŘEPADENÍ

Televizní diváci mohli Kristýnu Frejovou vidět také v seriálech s nebo Já, Mattoni s Davidem a Aloisem Švehlíkovými v hlavních rolích. Jedné ze stěžejních seriálových úloh se dcera slavných rodičů dočkala v krimi sérii České televize Rapl (2016), kde si zahrála manželku klíčové postavy - policejního náčelníka - v podání Alexeje Pyška.

Kristýna Frejová má dceru Ráchel.

 

Články o celebritě

Kristýna Frejová si užívala v baru: Na mejdanu popíjela víno s kamarády Kristýna Frejová si užívala v baru: Na mejdanu popíjela víno s kamarády Herečka Kristýna Frejová (46) se netají tím, že se ráda baví s přáteli a u toho si dopřeje nějaký… číst článek
Štěpnička a spol: Zachraňují životy i mimo kamery! Štěpnička a spol: Zachraňují životy i mimo kamery! V záchranáře lidských životů se pravidelně proměňují před kamerou hvězdy seriálu Modrý kód Jiří Štěpnička… číst článek
Hvězdy Modrého kódu a první pomoc? Pro Frejovou a Štěpničku žádný problém Hvězdy Modrého kódu a první pomoc? Pro Frejovou a Štěpničku žádný problém Myslíte si, že herci ze seriálu Modrý kód znají alespoň základní pravidla první pomoci? Herec Jiří… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Ben Affleck
Ben Affleck
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger