Jacob Erftemeijer

Datum narození: 20.7.1989
Místo narození: Nijmegen, Nizozemské království
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Jacob Erftemeijer se věnuje nejen své profesi, ale i režii či dramaturgii. Podílel se na vzniku řady divadelních inscenací. Roku 2015 se stal členem souboru Švandova divadla.

Před televizní kamerou Jacob Erftemeijer debutoval v seriálu 3 + 1 s Miroslavem Donutilem (2005). Dále se objevil v krátkometrážním dramatu Synova válka (2009) s Kryštofem Hádkem, Barborou Kodetovou, Markem Vašutem či Pavlem Křížem. Kamaráda Jana Palacha si zahrál v minisérii Hořící keř (2011), představil se také v seriálu Život a doba soudce A. K. (2013) s Davidem Švehlíkem v hlavní roli.

Herectví Jacob Erftemeijer studoval na Pražské konzervatoři pod vedením Jany Preissové a Jaroslava Satoranského a poté na katedře činoherního divadla DAMU. Již během studií hostoval v mnoha divadelních společnostech, v Divadle na Vinohradech, Národním divadle Moravskoslezském divadle či v divadle Semafor. Při studiích na DAMU se začal zabývat režií a vytvořil se svými spolužáky inscenaci Some Voices podle textu Joe Penhalla. Podílel se na vzniku mnoha inscenací, ať už jako dramaturg či jako autor hudby. Mimo divadlo se zajímá o hudbu a sám ji aktivně provozuje. Se svými kolegy ze školy založil ZEA Luxurians Trio, kde začal působit jako DJ.

Členem souboru Švandova divadla se Jacob Erftemeijer stal roku 2015. Návštěvníci tohoto kulturního stánku na pražském Smíchově jej mohli vidět v inscenacích Krysař, Závislosti navzdory, Baal, Betonová zahrada, Zabít Johnnyho Glendenninga, Misantrop nebo Protest/Rest.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Iva Bittová
Iva Bittová
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Jana Rybníčková
Jana Rybníčková
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová

Nejnovější profily celebrit