Petr Vaněk

Datum narození: 8.5.1979
Místo narození: Nové Město na Moravě
Výška: 195 cm
Profese: herec, moderátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Petr Vaněk je divákům znám jako svůdník ze seriálu Vinaři a zejména z edukativního soutěžního pořadu U6 - Úžasný svět techniky.

Téměř dvoumetrový švihák s cizokrajnou vizáží Petr Vaněk absolvoval DAMU v oboru herectví alternativního a loutkového divadla. Nepřehlédnutelný je jak v divadle, tak v televizi a ve filmu. Účinkoval i v reklamě, mj. v úvodní znělce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2004, často také moderuje různé akce.

PETR VANĚK - NEJEN O SIAMSKÝCH DVOJČATECH

Počátky působení Petra Vaňka před kamerou jsou spojeny s televizí (Křivda, Mládí na prodej, O Nesytovi, Rodinná pouta). Na stříbrném plátně se poprvé objevil v americko-britské komedii Hon za svobodou (2004). O rok později to bylo v britsko-české veselohře Sklapni a zastřel mě s Karlem Rodenem, Andy Nymanem, Aňou Geislerovou či Matějem Ruppertem a v tragikomedii Dana Svátka Blízko nebe, kde se jako kouzelník na place potkal mj. s Miroslavem Táborským a Chantal Poullain. Zahrál si zde postelovou scénu se siamskými dvojčaty.

Jedné z hlavních rolí se Petr Vaněk dočkal ve válečném dramatu Václava Marhoula Tobruk (2008), a to společně s Janem Medunou. Snímek zachycuje události z podzimu 1941 ze severoafrické Libye, kam jsou odveleni vojáci 11. východního československého praporu.

Tvář Petra Vaňka může být divákům známá z televizního pořadu U6 - Úžasný svět techniky. Jde o edukativní soutěž plnou pokusů a zážitků, ve které si soutěžící vyzkouší fyzikální zákony na vlastní kůži. Kromě Petra Vaňka v pořadu účinkovali Karel Zima, Lukáš Langmajer a Martin Myšička.

Herec Petr Vaněk se kromě Rodinných pout objevil i v řadě dalších sledovaných seriálů. Jmenujme VyprávějCesty domů, Vraždy v kruhu, Vinaři, kde se osvědčil jako svůdník, či Doktor Martin, v němž skvěle ztvárnil poloblázna.

V krátkém filmu BioBuddy (2016) se Petr Vaněk zhostil hlavní role - muže, jenž vstoupí do baru a během okamžiku převrátí všem život naruby. V tomtéž roce se objevil ve dvou úspěšných komediích: Bezva ženská na krku, kde hráli Petra Hřebíčková, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer nebo Tereza Kostková a Všechno nebo nic, též v hvězdném obsazení: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Paweł Deląg, Ondřej Sokol a další.

O PETRU VAŇKOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Vaněk je ženatý. S budoucí manželkou je svedla dohromady láska k psům. Vzali se po sedmileté známosti. Kromě své profese se herec věnuje zpěvu, hře na akordeon, józe, surfování, snowboardu a běžkám.