Juraj Hrčka

Přezdívka: 29. 5. 1980
Místo narození: Bratislava, Slovensko
Profese: herec, dabér, moderátor

Související celebrity

Životopis

Herec Juraj Hrčka se českým divákům představil jako princ v pohádce Sedmero krkavců či ve velkofilmu Želary. Své nejen herecké kvality se rozhodl předvést v dramatu Únos.

Juraj Hrčka je ve své vlasti známým a oceňovaným jak hercem televizním (různé postavy ztvárnil v TV snímcích a v seriálech), filmovým i divadelním, tak moderátorem a dabérem. Třeba v Alici v krajine zázrakov propůjčil hlas kuřeti a zajícovi. V médiích o sobě řekl, že se za mikrofonem cítí jako doma.

Čeští diváci si mohou Juraje Hrčku pamatovat z poetického příběhu o přátelství chlapce a koně Afrodita (1993), kde kromě něj hráli Ondřej Pavelka a Jan Polášek, nebo z výpravného velkofilmu Želary (2003) Ondřeje Trojana a Petra Jarchovského,natočeného podle knihy Květy Legátové, v němž ústřední postavu nedostudované lékařky, která se shodou okolností, a navíc nedobrovolně stane vesničankou, ztvárnila Aňa Geislerová.

JURAJ HRČKA UKÁZAL PENIS

Slovák Juraj Hrčka dostal roli také v koprodukčním válečném dramatu Collete (2013), na jehož scénáři se podílel Arnošt Lustig a v němž se z našich herců objevili Jiří Mádl, Ondřej Vetchý, Michal Dlouhý, Ivan Franěk, Pavel Rímský nebo Barbora Kodetová. Milovníci pohádek jej viděli v roli prince v Českým lvem ověnčeném příběhu Alice Nellis Sedmero krkavců (2015). V něm se na place potkal s kolegy, jako jsou Martha Issová, Sabina Remundová, Lukáš Příkazký či Václav Neužil. Dalším snímkem, v nemž se Juraj Hrčka rozhodl dokonce zviditelnit nejen své herecké kvality, se stalo slovenské drama Únos. Jednu z ústředních postav v něm ztvárnil herec Maroš Kramár, jehož čeští seriáloví fanoušci znají jako sympatického chirurga z Ordinace v růžové zahradě 2 z produkce TV Nova.

Juraj Hrčka navštěvoval Konzervatórium a vystudoval Vysokú školu múzických umení. V roku 2002 se stal členem Divadla Andreja Bagara v Nitre.

 

Další Herci

zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil Jan Hartl
Jan Hartl
zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont
zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková