Sarah Haváčová

Datum narození: 1.9.1990
Místo narození: Vyškov
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Sarah Haváčová se do povědomí televizních diváků dostala rolí princezny ve vánoční pohádce Škola princů. V kinech se objevila v komedii Ostravak Ostravski.

K herectví Sarah Haváčovou přivedla maminka, která ji přihlásila do dramatického kroužku v rodném Vyškově, kde hrála až do dvaceti let. Casting na svou první roli ve vánoční pohádce Škola princů (2010) České televize absolvovala ještě na gymnáziu. Jako princezna Lenka si Sarah Haváčová zahrála s Matoušem Rumlem, Jiřím Lábusem, Oldřichem Navrátilem či Pavlem Liškou. Na vysokou šla do Brna na JAMU a půl roku studovala v Krakově na státní herecké škole (2013). Již za studií hostovala v Divadle Petra Bezruče, kde posléze dostala stálé angažmá. Milovníci této scény ji mohli vidět v představeních Richard iii., Spalovač mrtvol, Škola základ života, Úklady a láska, Osiřelý západ, Čekání na Godota, Scapinova šibalství nebo 1984.

Na filmovém plátně se Sarah Haváčová představila v několika krátkých filmech, např. Bílé noci, Vymazán a Bratři. Zdravotní sestřičku si zahrála v krimi seriálu Polda (2016) s Davidem Matáskem a Igorem Orozovičem v hlavních rolích. Objevila se také v komedii Ostravak Ostravski (2016), kde hráli mj. Igor Chmela, Dušan Sitek, Jitka Smutná, Pavel Kikinčuk, Michal Čapka, Filip Čapka, Jitka Ježková a Věra Špinarová.

Sarah Haváčová má dva sourozence, staršího bratra Ondřeje a mladší sestru Terezu. Na otázku v medailonku na webu Divadla Petra Bezruče co dělá, když nehraje či nezkouším, odpověděla: „Miluji venčit moje psy v lese v Moravském krasu. Miluji cestování v Česku a v zahraničí především.“

 

Další Herci

zobrazit profil Ota Jirák
Ota Jirák
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Petr Stach
Petr Stach
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková