Klára Kolouchová

Datum narození: 6.9.1978
Místo narození: Praha
Profese: horolezkyně, manažerka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Horolezkyně a manažerka Klára Kolouchová je první Češkou, které se podařilo zdolat himálajský Mount Everest. O nelehké pouti k vrcholu napsala knihu s názvem Himálajský deník.

Po absolvování klasického gymnázia Klára Kolouchová, rozená Poláčková, vystudovala obchodní management na Anglo-American College v Praze. Výborná angličtina ji nasměrovala na pozici PR managera pro zahraniční firmy. Pak přišel čtyřletý pracovní pobyt v Londýně, kde se ze zaměstnance reklamní agentury dostala na pozici referenta londýnské státní správy. Tehdy začala s tvrdým tréninkem na vysoké hory (posilovna, bazén, běh s batohem plným PET lahví s vodou…).

KLÁRA KOLOUCHOVÁ: STRACH JE DŮLEŽITÝ

První z úctyhodných velikánů Klára Poláčková zdolala roku 2005 – byla to Aconcagua (6959 m n. m.) v Argentině, která je nejvyšší horou nejen Jižní Ameriky, ale zároveň celého zbytku světa mimo Asii. Rok nato pokořila šestou nejvyšší horu zeměkoule, a to Čo Oju (8201 m n. m.) v Himaláji. Roku 2007 se stala první Češkou (narozenou a žijící v ČR), která stanula na vrcholu nejvyšší hory světa, himalájského Mount Everestu (8848 m n. m.). Po návratu napsala knížku s názvem Himálajský deník, kterou doplnila vlastními fotkami z cesty.

V roce 2008 se Kláře Poláčkové narodila dcera Emma a vrátila se do Čech, kde nastoupila do konzultantské firmy McKinsey&Company. K lezení se vrátil roku 2013, kdy pokořila Mount McKinley (6194 m n. m.), nejvyšší horu Severní Ameriky, a kavkazský Elbrus (5642 m n. m.), kde jí dělal parťáka Martin Kolouch. Vzali se ještě týž rok. Syn Cyril se jim narodil 16. května 2014, tedy přesně sedm let poté, co jeho matka zdolala Mount Everest.

V létě 2016 se Klára Kolouchová pokusila pokořit obávanou K2. V cestě však výpravu zastavila lavina.

Koníčky Kláry Kolouchové jsou sporty jako tenis, lyžování a golf; ráda má ale i filmy, balet, operu či dobrou knihu.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Václav Masaryk
Václav Masaryk
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Jaz z Oprásků
Jaz z Oprásků
zobrazit profil Josef Juráček
Josef Juráček
zobrazit profil Tereza Skoumalová
Tereza Skoumalová
zobrazit profil Simon Štekl
Simon Štekl
zobrazit profil Jana Janěková
Jana Janěková