Marek Němec

Datum narození: 24.4.1981
Místo narození: Cheb
Profese: herec, režisér, pedagog, moderátor
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Marek Němec byl v roce 2011 nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl. Dva roky předtím slavnostní udílení cen moderoval.

Po střední průmyslové škole stavební v rodném Chebu absolvoval Marek Němec katedru činoherního divadla DAMU, kde jej vyučovali pedagogové jako Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal, Petr Kostka a Jan Šťastný.

Poté Marek Němec přijal stálé angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde se pustil i do režie (Utrpení mladého Werthera). Od roku 2010 je na volné noze. Kromě Činoherního studia spolupracoval s dalšími scénami, a to s Divadlem v Celetné, Divadlem v Dlouhé a především se studiem Kašpar. Zde jej diváci mohli vidět v představeních Sirotci, Othello, Běsi, Richard III., Mikulášovy patálie, Mikulášovy prázdniny či Krása a půvab perverzit. Roku 2011 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka za roli Mesy v inscenaci Polední úděl v režii Hany Burešové.

MAREK NĚMEC ODMÍTL ORDINACI

Kromě divadla Marek Němec ztvárnil řadu rolí v televizi a filmu. Poprvé se před kamerou objevil ve snímku Jak ukrást Dagmaru. Zahrál si také v řadě seriálů, jako jsou Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura a její volné pokračování Atentát, v nichž ztvárnil novináře, dále pak Vraždy v kruhu či Jetelín. Jednu z ústředních postav zpodobnil v psychologickém dramatu Jako nikdy (2013) společně s Petrou Špalkovou, Taťjanou Medveckou a Jiřím Schmitzerem. Zahrál si trpaslíka v humorné vánoční pohádce Pravý rytíř (2016). Výraznou roli dostal v dramatu o svobodné matce procházející krizí v podání Jany Plodkové Absence blízkosti (2017).

V televizi Marek Němec opakovaně moderoval slavnostní večer - předávání Cen Alfréda Radoka a také oblíbený pořad pro děti Studio kamarád - Kabaret z maringotky. Začal také vyučovat herectví na své alma mater, katedře činoherního divadla na DAMU.

Volný čas Marek Němec rád tráví na kole, s knihou a poslechem klasické hudby.

 

Články o celebritě

Suchý o mládí v klášteře! Skončil ve spárech pedofila a tvrdí: Nevěděl jsem, oč šlo... Suchý o mládí v klášteře! Skončil ve spárech pedofila a tvrdí: Nevěděl jsem, oč šlo... Šestaosmdesátiletý muzikant si během druhé světové války pobyl nějaký čas v klášteře. Zažil jeho… číst článek
Workoholik Marek Němec z Modrého kódu: Nestíhá ani svatbu! Workoholik Marek Němec z Modrého kódu: Nestíhá ani svatbu! Vražedné pracovní tempo, které si  nastavil Marek Němec (36) alias doktor Hofbauer z Modrého kódu,… číst článek
Němec z Modrého kódu: Tahal ženy z hořícího auta! Němec z Modrého kódu: Tahal ženy z hořícího auta! Záchranář i mimo kamery. To je hvězda seriálu Modrý kód Marek Němec (36). Za život mu vděčí nejen… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Radvít Novák
Radvít Novák
zobrazit profil Marie Tomášová
Marie Tomášová
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško
zobrazit profil Gustav Bubník
Gustav Bubník
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová