George Michael

Datum narození: 25.6.1963
Datum úmrtí: 25.12.2016
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvák, skladatel, producent
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Britský zpěvák a skladatel George Michael působil v slavné popové skupině Wham! Později se vydal na sólovou dráhu. Za svou kariéru prodal víc než 100 milionů hudebních nosičů. Proslul i skandály.

Nejen zpěvák a skladatel, ale též producent a nenapravitelný bohém s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se v 80. letech 20. století proslavil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham!. Kapela se stala nesmrtelnou díky hitům jako Wake Me Up Before You Go-Go, Freedom, I'm Your Man, The Edge of Heaven či Last Christmas.

Později se George Michael vydal na sólovou dráhu. Málokdo by neznal skladby, jako jsou Jesus To A Child nebo Fastlove či duetem s Eltonem Johnem Don't Let the Sun Go Down on Me. Za svou kariéru prodal více než 100 milionů hudebních nosičů; získal tři ceny Brit Awards a dvě Grammy.

GEORGE MICHAEL ROZDAL MILIONY NA CHARITU

Život George Michaela provázely skandály. V roce 1998 ho v Los Angeles zatkla policie na veřejných toaletách. Tehdy zveřejnil svou homosexuální orientaci. V roce 2010 byl odsouzen k osmi týdnům vězení za řízení vozu pod vlivem drog, držení marihuany a způsobení nehody – naboural do obchodu.

George Michael zemřel náhle na Boží hod 2016 na infarkt v 53 letech. Již několik let před smrtí měl zdravotní potíže a musel být opakovaně hospitalizován. V roce 2011 upadl do komatu a lékaři mu museli provést tracheotomii. V roce 2013 v Anglii vypadl z jedoucího auta na dálnici. Další hospitalizaci absolvoval v květnu 2014.

V posledním období před smrtí pracoval George Michael na dokumentárním filmu Freedom.

GEORGE MICHAEL - VŠE O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Příčina smrti George Michaela (†53) odhalena: Tomu neuvěříte! Příčina smrti George Michaela (†53) odhalena: Tomu neuvěříte! Stály za smrtí extravagantního homosexuálního zpěváka George Michaela (†53) drogy, špatný zdravotní… číst článek
Udílení hudebních cen Grammy: Adele spustila potoky slz! Udílení hudebních cen Grammy: Adele spustila potoky slz! V jedno velké slzavé údolí se proměnilo předávání hudebních cen Grammy. Triumfující britská zpěvačka… číst článek
Unikl záznam tísňové linky: Milenec George Michaela čekal hodinu, než zavolal pomoc?! Je modrý, nedýchá… Unikl záznam tísňové linky: Milenec George Michaela čekal hodinu, než zavolal pomoc?! Je modrý, nedýchá… Když byl 25. prosince nalezen George Michael mrtvý (†53), všechny to překvapilo. Jeho smrt byla náhlá… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová