George Michael

Datum narození: 25.6.1963
Datum úmrtí: 25.12.2016
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvák, skladatel, producent
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Britský zpěvák a skladatel George Michael působil v slavné popové skupině Wham! Později se vydal na sólovou dráhu. Za svou kariéru prodal víc než 100 milionů hudebních nosičů. Proslul i skandály.

Nejen zpěvák a skladatel, ale též producent a nenapravitelný bohém s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se v 80. letech 20. století proslavil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham!. Kapela se stala nesmrtelnou díky hitům jako Wake Me Up Before You Go-Go, Freedom, I'm Your Man, The Edge of Heaven či Last Christmas.

Později se George Michael vydal na sólovou dráhu. Málokdo by neznal skladby, jako jsou Jesus To A Child nebo Fastlove či duetem s Eltonem Johnem Don't Let the Sun Go Down on Me. Za svou kariéru prodal více než 100 milionů hudebních nosičů; získal tři ceny Brit Awards a dvě Grammy.

GEORGE MICHAEL ROZDAL MILIONY NA CHARITU

Život George Michaela provázely skandály. V roce 1998 ho v Los Angeles zatkla policie na veřejných toaletách. Tehdy zveřejnil svou homosexuální orientaci. V roce 2010 byl odsouzen k osmi týdnům vězení za řízení vozu pod vlivem drog, držení marihuany a způsobení nehody – naboural do obchodu.

George Michael zemřel náhle na Boží hod 2016 na infarkt v 53 letech. Již několik let před smrtí měl zdravotní potíže a musel být opakovaně hospitalizován. V roce 2011 upadl do komatu a lékaři mu museli provést tracheotomii. V roce 2013 v Anglii vypadl z jedoucího auta na dálnici. Další hospitalizaci absolvoval v květnu 2014.

V posledním období před smrtí pracoval George Michael na dokumentárním filmu Freedom.

GEORGE MICHAEL - VŠE O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Zpěvák Robbie Williams: Mám v hlavě nemoc, která mě chce zabít jako George Michaela! Zpěvák Robbie Williams: Mám v hlavě nemoc, která mě chce zabít jako George Michaela! Britský zpěvák Robbie Williams (44) přiznal, že má psychické problémy. Navíc své fanoušky šokoval… číst článek
Zpověď zpěváka George Michaela ze záhrobí: Diana mě milovala! Zpověď zpěváka George Michaela ze záhrobí: Diana mě milovala! Princezna Diana (†36) byla zamilovaná do zpěváka George Michaela (†53). Podle nové knihy si spolu… číst článek
Poslední rozhovor George Michaela před smrtí: Co řekl o své životní lásce? Poslední rozhovor George Michaela před smrtí: Co řekl o své životní lásce? I když poslední roky svého života strávil George Michael (†53) po boku libanonského kadeřníka, jeho… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Michal David
Michal David
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger