George Michael

Datum narození: 25.6.1963
Datum úmrtí: 25.12.2016
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvák, skladatel, producent
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Britský zpěvák a skladatel George Michael působil v slavné popové skupině Wham! Později se vydal na sólovou dráhu. Za svou kariéru prodal víc než 100 milionů hudebních nosičů. Proslul i skandály.

Nejen zpěvák a skladatel, ale též producent a nenapravitelný bohém s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se v 80. letech 20. století proslavil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham!. Kapela se stala nesmrtelnou díky hitům jako Wake Me Up Before You Go-Go, Freedom, I'm Your Man, The Edge of Heaven či Last Christmas.

Později se George Michael vydal na sólovou dráhu. Málokdo by neznal skladby, jako jsou Jesus To A Child nebo Fastlove či duetem s Eltonem Johnem Don't Let the Sun Go Down on Me. Za svou kariéru prodal více než 100 milionů hudebních nosičů; získal tři ceny Brit Awards a dvě Grammy.

GEORGE MICHAEL ROZDAL MILIONY NA CHARITU

Život George Michaela provázely skandály. V roce 1998 ho v Los Angeles zatkla policie na veřejných toaletách. Tehdy zveřejnil svou homosexuální orientaci. V roce 2010 byl odsouzen k osmi týdnům vězení za řízení vozu pod vlivem drog, držení marihuany a způsobení nehody – naboural do obchodu.

George Michael zemřel náhle na Boží hod 2016 na infarkt v 53 letech. Již několik let před smrtí měl zdravotní potíže a musel být opakovaně hospitalizován. V roce 2011 upadl do komatu a lékaři mu museli provést tracheotomii. V roce 2013 v Anglii vypadl z jedoucího auta na dálnici. Další hospitalizaci absolvoval v květnu 2014.

V posledním období před smrtí pracoval George Michael na dokumentárním filmu Freedom.

GEORGE MICHAEL - VŠE O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Zpověď zpěváka George Michaela ze záhrobí: Diana mě milovala! Zpověď zpěváka George Michaela ze záhrobí: Diana mě milovala! Princezna Diana (†36) byla zamilovaná do zpěváka George Michaela (†53). Podle nové knihy si spolu… číst článek
Poslední rozhovor George Michaela před smrtí: Co řekl o své životní lásce? Poslední rozhovor George Michaela před smrtí: Co řekl o své životní lásce? I když poslední roky svého života strávil George Michael (†53) po boku libanonského kadeřníka, jeho… číst článek
Poznáte, kdo to je? Ze známé zpěvačky je rázná babča! Poznáte, kdo to je? Ze známé zpěvačky je rázná babča! Růžový svetřík, přísný, ale laskavý pohled schovaný za brýlemi se šňůrkou, prošedivělé vrabčí hnízdo… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
zobrazit profil Rihanna
Rihanna
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)