George Michael

Datum narození: 25.6.1963
Datum úmrtí: 25.12.2016
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvák, skladatel, producent
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Britský zpěvák a skladatel George Michael působil v slavné popové skupině Wham! Později se vydal na sólovou dráhu. Za svou kariéru prodal víc než 100 milionů hudebních nosičů. Proslul i skandály.

Nejen zpěvák a skladatel, ale též producent a nenapravitelný bohém s kyperskými kořeny Georgios Kyriacos Panayiotou, uměleckým jménem George Michael, se v 80. letech 20. století proslavil společně s Andrewem Ridgeleym v popové skupině Wham!. Kapela se stala nesmrtelnou díky hitům jako Wake Me Up Before You Go-Go, Freedom, I'm Your Man, The Edge of Heaven či Last Christmas.

Později se George Michael vydal na sólovou dráhu. Málokdo by neznal skladby, jako jsou Jesus To A Child nebo Fastlove či duetem s Eltonem Johnem Don't Let the Sun Go Down on Me. Za svou kariéru prodal více než 100 milionů hudebních nosičů; získal tři ceny Brit Awards a dvě Grammy.

GEORGE MICHAEL ROZDAL MILIONY NA CHARITU

Život George Michaela provázely skandály. V roce 1998 ho v Los Angeles zatkla policie na veřejných toaletách. Tehdy zveřejnil svou homosexuální orientaci. V roce 2010 byl odsouzen k osmi týdnům vězení za řízení vozu pod vlivem drog, držení marihuany a způsobení nehody – naboural do obchodu.

George Michael zemřel náhle na Boží hod 2016 na infarkt v 53 letech. Již několik let před smrtí měl zdravotní potíže a musel být opakovaně hospitalizován. V roce 2011 upadl do komatu a lékaři mu museli provést tracheotomii. V roce 2013 v Anglii vypadl z jedoucího auta na dálnici. Další hospitalizaci absolvoval v květnu 2014.

V posledním období před smrtí pracoval George Michael na dokumentárním filmu Freedom.

GEORGE MICHAEL - VŠE O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

George Michael se konečně dočká pohřbu! Kam ho uloží? George Michael se konečně dočká pohřbu! Kam ho uloží? Ačkoliv George Michael (†53) zemřel na sklonku minulého roku, doposud ho jeho nejbližší nemohli pohřbít.… číst článek
Příčina smrti George Michaela (†53) odhalena: Tomu neuvěříte! Příčina smrti George Michaela (†53) odhalena: Tomu neuvěříte! Stály za smrtí extravagantního homosexuálního zpěváka George Michaela (†53) drogy, špatný zdravotní… číst článek
Udílení hudebních cen Grammy: Adele spustila potoky slz! Udílení hudebních cen Grammy: Adele spustila potoky slz! V jedno velké slzavé údolí se proměnilo předávání hudebních cen Grammy. Triumfující britská zpěvačka… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Lady Gaga
Lady Gaga
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová