Jiří Hána

Datum narození: 29.9.1976
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Hána se televizním divákům představil v rolích v komediálních seriálech Kosmo a Jetelín či v pohádce Princezna a písař.

S divadlem Jiří Hána začal v dramatickém kroužku na soukromém gymnáziu a posléze získal šanci zahrát si také v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Na DAMU se dostal na podruhé; mezitím byl elévem Činoherního studia. Po absolutoriu se dostal do pražského Činoherního klubu. Zde hrál v představeních Král nekrál či Zkrocení zlé ženy. Objevil se také na scéně Divadla Komedie (Banditi, Tvar věcí), v Arše (Kladivo na divadlo), v Poetické vinárně Viola (Tím končím, tvá láska M.D., Zločin lorda Savilla). Pravidelně hrává na Letních shakespearovských slavnostech (Marné lásky snaha, Večer tříkrálový, Bouře, Jindřich IV.).

Prvním angažmá po absolutoriu DAMU bylo Středočeské divadlo Kladno. Po půl roce změnil působiště, přijal nabídku z Divadla Rokoka, kde ztvárnil role v mnoha úspěšných inscenacích, mj. Skřivánek, Oddací list, Rychlé šípy I, Rychlé šípy II, Matčina kuráž.

Jiří Hána se představil také v několika rolích ve filmu a v televizi. Jmenujme např. Početí mého mladšího bratra, Boží pole, Zastřený hlas, Nemocnice na kraji města – nová generace, Dokonalý svět, Vraždy v kruhu, Princezna a písař, VIP vraždy, Labyrint. Jednu z ústředních postav ztvárnil v seriálu České televize Kosmo (2016) společně s Martinem Myšičkou, Davidem Novotným a Janou Plodkovou nebo v cyklu mikrokomedií Jetelín (2016), kde se na place potkal s Jitkou Ježkovou, Richardem Genzerem, Janem Šťastným či Lucií Benešovou.

Se zpěvačkou a muzikálovou herečkou Radkou Fišarovou má Jiří Hána syna Oscara.

 

Další Herci

zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall