Lucie Pernetová

Datum narození: 15.12.1978
Místo narození: Teplice
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Lucie Pernetová na sebe upozornila rolí učitelky Hanky v seriálu Ulice. Malé televizní diváky upoutala Tryskomyší v Studiu kamarád, které propůjčila svůj hlas.

K divadlu se Lucie Pernetová dostala díky své platonické lásce: představovala si, že bude jednou stát se svým oblíbeným hercem na jevišti Městského divadla v Mostě. Jako šestnáctiletá gymnazistka tam začala malou rolí tanečnice. Posléze zde nastoupila jako elévka – herečka s povinností inspice a nápovědy. Kromě dramatického kroužku na ZUŠ a odborných kursů na Jiráskově Hronově nemá speciální hereckou průpravu.

ROZHOVOR S LUCIÍ PERNETOVOU NEJEN O ULICI ZDE

Už jako stálá členka mosteckého souboru hrála Lucie Pernetová Mimi v Loupežníkovi a Annu v Rozmarném létě. Za Julii v Romeovi a Julii v režii Milana Schejbala získala Cenu diváka za nejlepší herecký výkon v sezoně 2001/2002. Milan Schejbal ji také přivedl do Divadla ABC. V Činoherním klubu v režii Ondřeje Sokola hrála v inscenaci Sexuální perverze v Chicagu, v divadle Viola v představení Ach, ta láska prodejná. Stala se členkou originálního pohybového divadla Veselé skoky.

LUCIE PERNETOVÁ JAKO MODELKA – VIDEO NAJDETE ZDE

V roce 2005 se Lucie Pernetová objevila na televizní obrazovce hned v několika menších rolích. Diváci si jí mohli všimnout v pohádkách Až kohout snese vejce a Boháč a chuďas, v níž ústřední postavy ztvárnili Jakub Prachař, Michal Slaný a Jiřina Bohdalová. V konverzační komedii Dva na schodišti si zahrála společně s Ilonou Svobodovou, Marošem Kramárem, Jaromírem Dulavou a Kryštofem Hádkem. V září 2008 se představila v seriálu Ulice jako učitelka Hanka Petříková. Na stříbrném plátně ji milovníci české filmové tvorky mohli vidět v komediích Vratné lahve (2006) z dílny Jana a Zdeňka Svěrákových a Crash Road (2007) s Agátou Prachařovou a Pavlou Tomicovou v hlavních rolích.

Dětským divákům se Lucie Pernetová předvedla jako moderátorka pořadu Hřiště 7. Dabuje také oblíbenou postavičku Tryskomyš ve Studio Kamarád České televize. Její hlas zní i z audioknih.

Lucie Pernetová má se svým dlouholetým přítelem dvě děti.

VŠE O LUCII PERNETOVÉ NAJDETE ZDE