Kryštof Michal

Datum narození: 15.2.1974
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Hudebník Kryštof Michal, zpěvák, zakládající člen a frontman kapel Support Lesbiens a Portless, po dvaceti letech úspěšné práce přijal roli v muzikálu Rocky.

„Dvacet let jsem nabídky z muzikálového prostředí odmítal. Nikdy jsem se moc necítil jako muzikálový typ a byl jsem šťastný, že mám kapelu, které to šlape. Ale taková nabídka se odmítnout nedá, vždyť Rocky byla jedna z ikon našeho mladí! Možná na mě ta role celou dobu čekala,“ napsal na webu Kryštof Michal, zpěvák skupiny Portless, který se v mládí připravoval na kariéru vrcholového sportovce.

PORTLESS – DEBUTOVÝ VIDEOKLIP NAJDETE ZDE

Kapela Portlles vznikla v prosinci 2012, a to po rozpadu úspěšné skupiny Support Lesbiens ve složení Kryštof Michal – zpěv (ROZHOVOR O KAPELE ZDE), René Rypar - kytara, Zbyněk Raušer - bicí a Jan Daliba – basskytara. „Název kapely je slovní hříčka a možná i památka na minulost a je zároveň skryto v supPORT LESbiens. Současně významově odpovídá naší situaci, protože my jsme byli v tu chvíli bez přístavu. Pocit z posledních let byl takový, že nám někdo jako dobrý fór odvázal lana a my se probudili na širém moři,“ řekl Kryštof Michal. Skupina Portless navázala na úspěch Support Lesbiens. A to také co se týče muziky pro film a televizi. Sem patří i hudba a ústřední píseň k filmu Hodinový manžel nebo k seriálu režiséra Jana Hřebejka pro Českou televizi Pět mrtvých psů (skladba 5 Dead Dogs).

KRYŠTOF MICHAL – SOUD O SUPPORT LESBIENS

Po dvaceti letech, co Kryštof Michal působí na české hudební scéně, se roku 2016 rozhodl přijmout nabídku na roli v muzikálu o slavném boxerovi Rockym Balboa, jenž ve filmové podobě proslavil Sylvestera Stalloneho.

Zpěvák Kryštof Michal je ženatý; má syna Eliáše a dceru Elsu.

Ke koníčkům Kryštofa Michala patří golf.

O KRYŠTOFU MICHALOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Dannie (Daniela Langoska Samoura)
Dannie (Daniela Langoska Samoura)
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková