Anna Fixová

Datum narození: 17.3.1984
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Anna Fixová, jež pochází z umělecké rodiny, se do myslí televizních diváků zapsala rolí Moniky Farské v nekonečném nováckém seriálu Ulice.

V divadelním světě se Anna Fixová pohybovala již odmalička. Dědeček byl dramaturgem v Národním divadle, posléze ředitelem Divadelního ústavu v Praze, babička působila jako horečka v souboru pražského Divadla Jiřího Wolkera (později Divadlo v Dlouhé), teta púčinkovala v pražské Ypsilonce. Její maminka byla léta dramaturgyní Městského divadla v Mostě, později působila v divadle ABC či v Divadle A.Dvořáka v Příbrami. Anna Fixové zpodobnila řadu dětských postav na scéně mosteckého divadla.

ANNA FIXOVÁ - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE

Ve Studiu DVA divadlo ji diváci mohli vidět v představení Poprask na laguně, v souboru 3D Company ve hře Dobrý proti severáku, v příbramském Divadle A. Dvořáka, jehož členkou se stala roku 2011, v řadě her (Velký Gatsby, Goldoniáda, Višňový sad, Balada pro banditu, Prokletí nefritového škorpióna, Rande s duchem, Saturnin či Prodaná nevěsta). Na prknech, co znamenají svět, se předvedla též v Komorní činohře (Pan Kolpert, Orchestr, Neidentifikovatelné lidské ostatky a skutečná podstata lásky, Miriam).

Ještě před ukončením konzervatoře Anna Fixová vyhrála konkurz na roli Moniky Farské v nekonečné Ulici TV Nova, díky níž se dostala do povědomí televizních diváků. Zahrála si i v dalších seriálech (mj. Pojišťovna štěstí, Trapasy, Cukrárna) či v dramatu Dušana Kleina Zakázaný člověk (2009), kde klíčové postavy ztvárnili David Švehlík a Marek Taclík.

 

Další Herci

zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Ondřej Pavelka
Ondřej Pavelka
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Jana Stryková
Jana Stryková