Martin Donutil

Datum narození: 26.5.1991
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Donutil, syn Miroslava Donutila, dostal jednu z hlavních rolí v seriálu České televize Četníci z Luhačovic. V divadle začínal v slavné Huse na provázku Bolka Polívky.

Po konzervatoři začal Martin Donutil účinkovat v brněnském divadle Husa na provázku. Ztvárnil zde role mj. v představeních Balada pro banditu, Kníže Miškin je idiot, Leoš aneb Tvá nejvěrnější, Ubu králem: Svoboda!, Ze života hmyzu – Oh! Jaká podívaná!, Uršula. V Činohře Národního divadla se představil ve veleúspěšném přestavení Sluha dvou pánů, kde hlavní roli, tedy Truffaldina, ztvárnil jeho otec Miroslav Donutil.

MARTIN DONUTIL – ŠLAPE OTCI NA PATY?

Talentovaný Martin Donutil si i v televizi zahrál společně se svým otcem (seriály Hotel Herbich, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Josef a Ly, Doktor Martin). Menší roli dostal v TV komedii Bekyně mniška s Václavem Vydrou, Nelou Boudovou, Svatoplukem Skopalem a Simona Postlerovou, ve válečném dramatu Petra Nikolaeva Lidice (2011), v sci-fi komedii Miloslava Šmídmajera Probudím se včera (2012) či v pohádce Zázračný nos, poprvé vysílané Českou televizí o vánočních svátcích 2016.

Štěstí v podobě jedné z hlavních rolí se na Martina Donutila usmálo také v produkci ČT, a to v krimi seriálu Četníci z Luhačovic (2017), jehož děj se odehrává roku 1919. Společně s Robertem Hájkem v něm ztvárnil ústřední dvojici mladých prvorepublikových četníků. Na place se potkali s Pavlem Zedníčkem, Robertem Jaškówem, Karlem Dobrým, Jiřím Langmajer, Ondřejem Malým, Pavlou Tomicovou, Danou Batulkovou či Vicou Kerekes.

Martin Donutil má bratra Tomáše, který se nevydal v otcových šlépějích, stal se informatikem. Hercovou partnerkou se stala Viktorie Zrzavá, neteř manželky podnikatele Zdeňka Bakaly.

O MARTINU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Hádek bral štěky v reklamě, teď trumfl i Donutila! Hádek bral štěky v reklamě, teď trumfl i Donutila! Větší honorář než Miroslav Donutil (67) má díky většímu počtu natáčecích dní v seriálu Dáma a Král… číst článek
Donutil se vrací na jeviště: Vzkřísil pořad Na kus řeči! Donutil se vrací na jeviště: Vzkřísil pořad Na kus řeči! Bez divadla být nemůže. „Kontakt se živým divákem je nepostradatelný,“… číst článek
Odloučení Donutilových: Co manžele vzdaluje? Odloučení Donutilových: Co manžele vzdaluje? Herec si jako jeden z mála nemůže na pracovní nabídky stěžovat. V jednom kole je také manželka, která… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman