Lucia Šoralová

Datum narození: 9.1.1977
Místo narození: Bratislava
Profese: zpěvačka, muzikálová herečka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Lucia Šoralová, která zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica, se v Česku poprvé představila v muzikálu Vlasy.

Slovenka Lucia Šoralová se zpěvem a herectvím začala již na základní škole. Od svých sedmnácti let zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica. Ve dvaceti úspěšně prošla konkurzem do české verze muzikálu Vlasy uvedeném v Divadle Pyramida.

LUCIE ŠORALOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Po třech letech studia zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze se kvůli roli Lorraine ve slovenské verzi muzikálu Dracula vrátila zpět do Bratislavy, kde si zahrála také Agnes v Krysaři a Ofélii v Hamletovi. V Praze, kam se Lucia Šoralova později přestěhovala, ji čekaly další role, a to v muzikálech Johanka z Arku, Miss Saigon či Tajemství.

O LUCII ŠORALOVÉ ČTĚTE ZDE

Zpěvačka a muzikálová herečka Lucia Šoralová vydala desky Zblízka (2002), Púšť (2005), O lásce, cti a kuráži (2012). Na svých skladbách spolupracovala nejen se skladatelem a dlouholetým partnerem Ondřejem Soukupem, ale také s jinými tvůrci, mj. se slavnými Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem.

Lucia Šoralová se 7. ledna 2017 provdala za o 25 let staršího Ondřeje Soukupa, někdejšího muže textařky Gábiny Osvaldové. Na obřadu nechyběly ani dvě děti novomanželského páru - čtyřletá Rebeka šla za družičku, dvouletý Ondřej se ozýval z povzdálí.

 

Články o celebritě

Spory mezi Soukupovými: Může za to Šoralová! Spory mezi Soukupovými: Může za to Šoralová! František Soukup (33) prozradil, že se dostal do sporu s tátou hudebním skladatel Ondřejem Soukupem… číst článek
Ondřej Soukup zahání smutek prací: Zemřela mu maminka! Ondřej Soukup zahání smutek prací: Zemřela mu maminka! Skladatel a muzikant Ondřej Soukup (66) se před měsícem navždy rozloučil se svou maminkou, která… číst článek
Zkažené léto Lucie Šoralové: Víme, co se stalo!  Zkažené léto Lucie Šoralové: Víme, co se stalo! Lucia Šoralová si plánovala, že léto si s dětmi a manželem užije naplno. Jenže některé z jejich plánů… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Kamila Nývltová
Kamila Nývltová
zobrazit profil Rytmus (Patrik Vrbovský)
Rytmus (Patrik Vrbovský)
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam