Lucia Šoralová

Datum narození: 9.1.1977
Místo narození: Bratislava
Profese: zpěvačka, muzikálová herečka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Lucia Šoralová, která zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica, se v Česku poprvé představila v muzikálu Vlasy.

Slovenka Lucia Šoralová se zpěvem a herectvím začala již na základní škole. Od svých sedmnácti let zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica. Ve dvaceti úspěšně prošla konkurzem do české verze muzikálu Vlasy uvedeném v Divadle Pyramida.

LUCIE ŠORALOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Po třech letech studia zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze se kvůli roli Lorraine ve slovenské verzi muzikálu Dracula vrátila zpět do Bratislavy, kde si zahrála také Agnes v Krysaři a Ofélii v Hamletovi. V Praze, kam se Lucia Šoralova později přestěhovala, ji čekaly další role, a to v muzikálech Johanka z Arku, Miss Saigon či Tajemství.

O LUCII ŠORALOVÉ ČTĚTE ZDE

Zpěvačka a muzikálová herečka Lucia Šoralová vydala desky Zblízka (2002), Púšť (2005), O lásce, cti a kuráži (2012). Na svých skladbách spolupracovala nejen se skladatelem a dlouholetým partnerem Ondřejem Soukupem, ale také s jinými tvůrci, mj. se slavnými Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem.

Lucia Šoralová se 7. ledna 2017 provdala za o 25 let staršího Ondřeje Soukupa, někdejšího muže textařky Gábiny Osvaldové. Na obřadu nechyběly ani dvě děti novomanželského páru - čtyřletá Rebeka šla za družičku, dvouletý Ondřej se ozýval z povzdálí.

 

Články o celebritě

Ondřej Soukup zahání smutek prací: Zemřela mu maminka! Ondřej Soukup zahání smutek prací: Zemřela mu maminka! Skladatel a muzikant Ondřej Soukup (66) se před měsícem navždy rozloučil se svou maminkou, která… číst článek
Zkažené léto Lucie Šoralové: Víme, co se stalo!  Zkažené léto Lucie Šoralové: Víme, co se stalo! Lucia Šoralová si plánovala, že léto si s dětmi a manželem užije naplno. Jenže některé z jejich plánů… číst článek
Soukup má dalšího syna! Šťastní rodiče mu dali jméno Bartoloměj Osvald Soukup má dalšího syna! Šťastní rodiče mu dali jméno Bartoloměj Osvald Rodina úspěšného klanu hudebníků je zase o něco větší! Muzikantovi Františku Soukupovi (33), synovi… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková
zobrazit profil Karel Gott
Karel Gott
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená