Lucia Šoralová

Datum narození: 9.1.1977
Místo narození: Bratislava
Profese: zpěvačka, muzikálová herečka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Lucia Šoralová, která zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica, se v Česku poprvé představila v muzikálu Vlasy.

Slovenka Lucia Šoralová se zpěvem a herectvím začala již na základní škole. Od svých sedmnácti let zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica. Ve dvaceti úspěšně prošla konkurzem do české verze muzikálu Vlasy uvedeném v Divadle Pyramida.

LUCIE ŠORALOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Po třech letech studia zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze se kvůli roli Lorraine ve slovenské verzi muzikálu Dracula vrátila zpět do Bratislavy, kde si zahrála také Agnes v Krysaři a Ofélii v Hamletovi. V Praze, kam se Lucia Šoralova později přestěhovala, ji čekaly další role, a to v muzikálech Johanka z Arku, Miss Saigon či Tajemství.

O LUCII ŠORALOVÉ ČTĚTE ZDE

Zpěvačka a muzikálová herečka Lucia Šoralová vydala desky Zblízka (2002), Púšť (2005), O lásce, cti a kuráži (2012). Na svých skladbách spolupracovala nejen se skladatelem a dlouholetým partnerem Ondřejem Soukupem, ale také s jinými tvůrci, mj. se slavnými Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem.

Lucia Šoralová se 7. ledna 2017 provdala za o 25 let staršího Ondřeje Soukupa, někdejšího muže textařky Gábiny Osvaldové. Na obřadu nechyběly ani dvě děti novomanželského páru - čtyřletá Rebeka šla za družičku, dvouletý Ondřej se ozýval z povzdálí.

 

Články o celebritě

Slavné svatby roku 2017. Tihle všichni do toho letos praštili Slavné svatby roku 2017. Tihle všichni do toho letos praštili Hned začátkem tohoto roku se konala svatba Pippy Middleton (34), a to byla rozhodně událost, která… číst článek
Spory mezi Soukupovými: Může za to Šoralová! Spory mezi Soukupovými: Může za to Šoralová! František Soukup (33) prozradil, že se dostal do sporu s tátou hudebním skladatel Ondřejem Soukupem… číst článek
Ondřej Soukup zahání smutek prací: Zemřela mu maminka! Ondřej Soukup zahání smutek prací: Zemřela mu maminka! Skladatel a muzikant Ondřej Soukup (66) se před měsícem navždy rozloučil se svou maminkou, která… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lukáš Adamec
Lukáš Adamec
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová