František Soukup

Datum narození: 13.12.1983
Přezdívka: FrANTOMAS
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, producent, zpěvák, klávesista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Soukup, syn úspěšných exmanželů Gábiny Osvaldové a Ondřeje Soukupa, se proslavil díky kapele Nightwork, jež roku 2010 ovládla Cenu Anděl.

František Soukup se neučil nijak nejlépe, přesto se mu podařilo dokončit gymnáziium a po něm úspěšně absolvovat Metropolitní univerzitu Praha. A začal se živit hudbou. Roku 2005 se stal jedním ze zakládajících členů úspěšné kapaly Nightwork a společně s kolegou ze skupina Davidem Prachařem se pustil do skládání filmové, divadelní a reklamní hudby. Nejvíc jej ale zaměstnávala kapela, pro niž nejen tvořil, ale také hrál na klávesy a zpíval. Jmenujme alba Respectmaja (2007), Respectmaja reedition (2008) a Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa (2010).

FRANTIŠEK SOUKUP O ROZPADU NIGHTWORKU

Hudební formace Nightwork získala řadu ocenění: roku 2009 se stala skokanem roku (postup z 94. na 11. místo), Ceny Anděl ovládla roku 2010, a to v kategoriích skupina roku, videoklip roku (Tepláky) a album roku (Tepláky aneb kroky Františka Soukupa), na hudebních cenách Žebřík bodovala roku 2009 (2. místo se skladbou Globální oteplování), roku 2010 (3. příčky v kategoriích album roku a skladka roku – opět Tepláky Františka Soukupa). V letech 2010 až 2012 se Nightwork umístila třetí a dvakrát druhá ve Zlatém slavíkovi Mattoni. Roku 2013 se kapela rozhodla odejít z hudební scény.

FRANTA SOUKUP A NAHÁČI V ZOO

Talentovaný František Soukup je autorem např. ústředních písní k seriálu Ona a on (2005), k filmů Erperti (2006), Prachy dělaj člověka (2006), Ženy v pokušení (2010), skladby k projektu čtení pomáhá (2011) či k snímku Signál (2012). Dále vytvořil třeba hymnu ČEZ na slova své matky Gabriely Osvaldové (2005) či hudbu k audioknize Ty jsi můj strašnej zloděj času (2009).

O FRANTIŠKU SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE

František Soukup je synem slavných rodičů - textařky Gábiny Osvaldové a skladatele Ondřeje Soukupa. Ze vztahu svého otce se slovenskou zpěvačkou a muzikálovou herečkou Lucií Šoralovou má nevlastní sourozence - sestru Rebeku a bratra Ondřeje.

S partnerkou Lindou se Františku Soukupovi narodil syn Maxmilián.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil DJ Lucca - Lucie Dvořáková
DJ Lucca - Lucie Dvořáková
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Josef Kokta
Josef Kokta

Nejnovější profily celebrit