Václav Liška

Datum narození: 19.3.1981
Místo narození: Praha
Výška: 189 cm
Profese: herec, závodník na koloběžce
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Václav Liška, který se závodně věnuje jízdě na koloběžce, na ní v roce 2013 absolvoval Tour de France, což je světový unikát.

Po studiu oboru činoherního herectví na DAMU v Praze Václav Liška od roku 2005 působil v Západočeském divadle Cheb (představení Dívka snů, Romeo a Julie či Osiřelý západ), kde byl roku 2007 v anketě ČT Divadlo žije! oceněn jako neoblíbenější tamní herec. Dále účinkoval v Divadle Radka Brzobohatého a v letech 2009 až 2012 v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Později jej mohli diváci vidět Na Jezerce, v Ungeltu, v Městském divadle v Kladně či na Letních shakespearovských slavnostech.

Před kamerou se Václav Liška mihl v komedii Marie Procházkové Žralok v hlavě (2005) s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích. Objevil se v řadě seriálů: Letiště, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Místo činu či Labyrint. Ústředního hrdinu zpodobnil v krátkém filmu Pan Liwed (2012). Jednu z vedlejších postav ztvárnil v komediální minisérii Milana Šteindlera Kancl (2014), který do ní obsadil Václava Koptu nebo Michala Daleckého.

Velkým koníčkem Václava Lišky je sport. V mládežnických kategoriích to dokonce dotáhl k několika titulům Přeborníka Prahy v lehké atletice, především v běhu na 800 m, čtyřikrát byl členem vítězné ASK Slavia Praha na MČR v atletice družstev.

Roku 2001 se Václav Liška začal věnovat závodní jízdě na koloběžce. Je několikanásobným účastníkem MS i ME. V roce 2005 byl i na MS v ledoběhu (obdoba koloběžky na ledu a sněhu) ve Finsku. Na koloběžce společně s pěti kamarády zdolal Tour de France, což je naprostý světový unikát. Pod Vítězným obloukem v Paříži stanuli 20. července 2013.

V této oblasti Václava Liška též podniká – je jedním z jednatelů výhradního dovozcem finských a španělských koloběžek. Snaží se udržovat nejen kondičku svou, ale i druhých, a to jako trenér ve Sportcentru Delfín.

Herec Václav Liška kdysi chodil s kolegyní Annou Remkovou