Jan Maxián

Datum narození: 16.7.1983
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, hudebník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec, dabér a hudebník Jan Maxián se proslavil zejména jako člen úspěšných českých kapal Support Lesbiens a Shower Elephants, především pak skupiny Nightwork.

Všestranné nadání Jan Maxián podědil po příbuzných: otec - profesor klavíru, matka - houslistka a violistka, dědeček František Maxián - klavírista a pedagog. Už jako malý Jan Maxián zpíval ve sboru, díky čemuž se dostal i k dabingu. Roku 2004 absolvoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Příznivci divadla jej mohli vidět již na několika scénách (Divadlo Kalich, Východočeské divadlo Pardubice, Divadlo Broadway, Divadelní společnost Háta, Státní opera, Divadlo Hybernia, Divadlo A. Dvořáka Příbram či Cirk La Putyka).

JAN MAXIÁN – POCHLUBIL SE DCEROU

Na televizní obrazovce Jan Maxián debutoval roku 1991 v životopisném snímku Variácie slávy, v němž ztvárnil osmiletého génia W. A. Mozarta. Objevil se ve filmech Řád saténových mašlí, Vražda kočky domácí nebo Rytmus v patách a v seriálech Světla pasáže, Vyprávěj, Obchoďák, Doktoři z Počátků. Namluvil role ve snímcích Kvaska, Ztracený princ, Bathory či Lichožrouti.

TAJNÁ SVATBA JANA MAXIÁNA

V dabingu je hlas Jana Maxiána velmi žádaným a často využívaným. Propůjčil jej řadě hollywoodským hercům, jsou to např. Elijah Wood, Robert Pattinson, Tobey Maguire, John Cho, Charlie Cox, Ryan Merriman, Tom Welling, Ashton Kutcher, Jared Padalecki či Colin Hanks. Uplatnil se také v animované tvorbě, kromě již zmíněných Lichožroutů jmenujme seriály Spongebob a Tučňáci z Madagaskaru či filmy Madagaskar, Madagaskar 2: Útěk do Afriky, Madagaskar 3.

Nejvíce se Jan Maxián proslavil díky svému působení v kapelách Support Lesbiens nebo Shower Elephants, především pak ve skupině Nightwork s Vojtěchem Dykem, Jakubem Prachařem, Františkem Soukupem, Ondřejem Slukou a Jakubem Antlem, kde zpíval, hrál na klávesy a podílel se na autorství hudby. Mj. také na muzikálu Quasimodo.

Jan Maxián je ženatý. S manželkou Lucií má dceru Rebeku Nelu.

 

Články o celebritě

Kubík (12) už měl dvakrát leukemii! Pomáhá mu Vendula Svobodová, které nemoc vzala dceru Klárku Kubík (12) už měl dvakrát leukemii! Pomáhá mu Vendula Svobodová, které nemoc vzala dceru Klárku Narodil se jako zdravé dítě. Když ale Kubíkovi Martínkovi (12) bylo třináct měsíců, po těle se mu… číst článek
Diváci Tváře se bouří: Kohoutová byla trapná, vyhrát měla Krejčíková! Diváci Tváře se bouří: Kohoutová byla trapná, vyhrát měla Krejčíková! Čtvrtá řada show Tvoje tvář má známý hlas již našla svou vítězku. Ovšem divákům se pořadí sestavené… číst článek
Šok pro Maxiána z Tváře: Tajemný dárce milionu! Šok pro Maxiána z Tváře: Tajemný dárce milionu! Velkorysé gesto předvedl neznámý fanoušek show Tvoje tvář má známý hlas. Po vítězství hudebníka Jana… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová
zobrazit profil Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Karel Zima
Karel Zima
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek