Jan Maxián

Datum narození: 16.7.1983
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér, hudebník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec, dabér a hudebník Jan Maxián se proslavil zejména jako člen úspěšných českých kapal Support Lesbiens a Shower Elephants, především pak skupiny Nightwork.

Všestranné nadání Jan Maxián podědil po příbuzných: otec - profesor klavíru, matka - houslistka a violistka, dědeček František Maxián - klavírista a pedagog. Už jako malý Jan Maxián zpíval ve sboru, díky čemuž se dostal i k dabingu. Roku 2004 absolvoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Příznivci divadla jej mohli vidět již na několika scénách (Divadlo Kalich, Východočeské divadlo Pardubice, Divadlo Broadway, Divadelní společnost Háta, Státní opera, Divadlo Hybernia, Divadlo A. Dvořáka Příbram či Cirk La Putyka).

JAN MAXIÁN – POCHLUBIL SE DCEROU

Na televizní obrazovce Jan Maxián debutoval roku 1991 v životopisném snímku Variácie slávy, v němž ztvárnil osmiletého génia W. A. Mozarta. Objevil se ve filmech Řád saténových mašlí, Vražda kočky domácí nebo Rytmus v patách a v seriálech Světla pasáže, Vyprávěj, Obchoďák, Doktoři z Počátků. Namluvil role ve snímcích Kvaska, Ztracený princ, Bathory či Lichožrouti.

TAJNÁ SVATBA JANA MAXIÁNA

V dabingu je hlas Jana Maxiána velmi žádaným a často využívaným. Propůjčil jej řadě hollywoodským hercům, jsou to např. Elijah Wood, Robert Pattinson, Tobey Maguire, John Cho, Charlie Cox, Ryan Merriman, Tom Welling, Ashton Kutcher, Jared Padalecki či Colin Hanks. Uplatnil se také v animované tvorbě, kromě již zmíněných Lichožroutů jmenujme seriály Spongebob a Tučňáci z Madagaskaru či filmy Madagaskar, Madagaskar 2: Útěk do Afriky, Madagaskar 3.

Nejvíce se Jan Maxián proslavil díky svému působení v kapelách Support Lesbiens nebo Shower Elephants, především pak ve skupině Nightwork s Vojtěchem Dykem, Jakubem Prachařem, Františkem Soukupem, Ondřejem Slukou a Jakubem Antlem, kde zpíval, hrál na klávesy a podílel se na autorství hudby. Mj. také na muzikálu Quasimodo.

Jan Maxián je ženatý. S manželkou Lucií má dceru Rebeku Nelu.

 

Články o celebritě

Monika Leová vzala snoubence do kina, mazlila se ale s jiným! Monika Leová vzala snoubence do kina, mazlila se ale s jiným! Monika Leová (26) je sice už dlouhou dobu šťastně zadaná a dokonce zasnoubená, ovšem to jí zřejmě… číst článek
Tvář plná vulgarit a sexuálních narážek má dohru: Sokol to schytal od Hámy! Tvář plná vulgarit a sexuálních narážek má dohru: Sokol to schytal od Hámy! Jeho uvádění Tváře dráždí uši milovníkům spisovné češtiny a odpůrcům sprostých slov. Kritika mluvy… číst článek
Tvoje tvář má známý hlas: Drsná proměna hvězdy Tváře Honzy Maxiána! Tvoje tvář má známý hlas: Drsná proměna hvězdy Tváře Honzy Maxiána! Minule málem přišel o hlas, protože zpíval se zánětem hlasivek. Teď si musel nechat »přifouknout«… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar
zobrazit profil Pavel Šimčík
Pavel Šimčík
zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil George Clooney
George Clooney