Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

O Zemana se kvůli rakovině slinivky prý strachoval ministr. Ludvík to popírá O Zemana se kvůli rakovině slinivky prý strachoval ministr. Ludvík to popírá Že má Miloš Zeman rakovinu slinivky? Prý si to „zase nějaký blázen vymyslel“, řekl prezident v TV… číst článek
Mladým lékařům venkov nevoní. A staří praktici utíkají před e-recepty do penze Mladým lékařům venkov nevoní. A staří praktici utíkají před e-recepty do penze Když šel Štěpán Šafránek z filmových Básníků ordinovat do Bezdíkova, radost z toho neměl. A mladí… číst článek
„Nejdu žebrat.“ K šéfovi státní kasy šli další ministři. Kvůli suchu i zdraví „Nejdu žebrat.“ K šéfovi státní kasy šli další ministři. Kvůli suchu i zdraví Pro další peníze do svých rozpočtů vyrazili i ve středu za ministrem financí Ivanem Pilným (ANO)… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Petr Mach
Petr Mach
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa