Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

Skončí zákaz nákupu o svátcích? Babišova vláda řešila zrušení zákona o otevírací době Skončí zákaz nákupu o svátcích? Babišova vláda řešila zrušení zákona o otevírací době Návrh na zrušení zákona, který zakazuje prodej ve velkých obchodech o vybraných svátcích, bude mít… číst článek
„Polibky smrti“: Babiš vábí odborníky a dostává košem. Jak bude vypadat nová vláda? „Polibky smrti“: Babiš vábí odborníky a dostává košem. Jak bude vypadat nová vláda? Andrej Babiš (ANO) to nebude mít se sestavením menšinové vlády tak snadné, jak by si přál. A řeší,… číst článek
Praktičtí lékaři stávkovali. Podle ministra Ludvíka však pro ně peníze nejsou Praktičtí lékaři stávkovali. Podle ministra Ludvíka však pro ně peníze nejsou Zhruba třetina praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů ve středu neotevřela… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová