Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

Ludvík chce v Česku sto center duševního zdraví: V psychiatrii patříme na východ Ludvík chce v Česku sto center duševního zdraví: V psychiatrii patříme na východ Co okres, to centrum duševního zdraví. Takovou představu má ministerstvo zdravotnictví, co se týká… číst článek
Soumrak ČSSD a 139. narozeniny: Před volbami mizí známé tváře i řadoví členové Soumrak ČSSD a 139. narozeniny: Před volbami mizí známé tváře i řadoví členové V den, kdy si ČSSD připomíná 139. výročí založení strany, musí strana místo oslav řešit akutní odliv… číst článek
Nepříjemná zpráva protidrogového koordinátora: Komu Vobořil šlápl na kuří oko? Nepříjemná zpráva protidrogového koordinátora: Komu Vobořil šlápl na kuří oko? Problémy s alkoholem, tabákem i závislost na hracích automatech. To popsal v minulosti ve své zprávě… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach