Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

Marksová lituje vyhazovu Babiše a chyb ČSSD. Sněmovnu má za „žvanírnu“ Marksová lituje vyhazovu Babiše a chyb ČSSD. Sněmovnu má za „žvanírnu“ Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se kritiky mířené do vlastních řad nebojí.… číst článek
Politici ve Varech: Ludvík objal 3 krásky. Kde nechal Babiš Moniku? Politici ve Varech: Ludvík objal 3 krásky. Kde nechal Babiš Moniku? Na filmový festival do Karlových Varů se tradičně sjíždí i politici napříč politickým spektrem. A… číst článek
Tahanice o Paroubka, msta za Zimolu: Sjednocení se ČSSD nedaří, říká expert Tahanice o Paroubka, msta za Zimolu: Sjednocení se ČSSD nedaří, říká expert Vzpoura v jihočeském kraji kvůli Jiřímu Zimolovi, neposlušnost kvůli sestavování kandidátky v Praze… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka