Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

Mladým lékařům venkov nevoní. A staří praktici utíkají před e-recepty do penze Mladým lékařům venkov nevoní. A staří praktici utíkají před e-recepty do penze Když šel Štěpán Šafránek z filmových Básníků ordinovat do Bezdíkova, radost z toho neměl. A mladí… číst článek
„Nejdu žebrat.“ K šéfovi státní kasy šli další ministři. Kvůli suchu i zdraví „Nejdu žebrat.“ K šéfovi státní kasy šli další ministři. Kvůli suchu i zdraví Pro další peníze do svých rozpočtů vyrazili i ve středu za ministrem financí Ivanem Pilným (ANO)… číst článek
Pobodaná Lenka (†36) v Egyptě zemřela. Příčinou byla zástava srdce Pobodaná Lenka (†36) v Egyptě zemřela. Příčinou byla zástava srdce Češka, kterou zranil předminulý týden útočník na pláži v Egyptě, v noci na čtvrtek zemřela,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník