Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

Bitva o miliardy začíná: Rozpočet je šitý horkou jehlou, udeřil Sobotka Bitva o miliardy začíná: Rozpočet je šitý horkou jehlou, udeřil Sobotka Podle Andreje Babiše (ANO), nyní již bývalého ministra financí, je návrh rozpočtu, který po sobě… číst článek
Zimola nejde do voleb: Vedení ČSSD ho vyškrtlo. Zhroutí se kandidátka? Zimola nejde do voleb: Vedení ČSSD ho vyškrtlo. Zhroutí se kandidátka? Vedení sociální demokracie dnes vyškrtlo z kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny bývalého jihočeského… číst článek
Benda dal kuřákům v barech naději. „Pokrm je i nápoj,“ zatrhli mu kličku Benda dal kuřákům v barech naději. „Pokrm je i nápoj,“ zatrhli mu kličku Protikuřácký zákon má „díru“ a v barech se při troše šikovnosti bude moci kouřit i po 30. květnu.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus