Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

Vláda chce 10 fakultních nemocnic změnit na univerzitní. Už příští rok Vláda chce 10 fakultních nemocnic změnit na univerzitní. Už příští rok Deset fakultních nemocnic by se od příštího roku mohlo přeměnit na novou právní formu univerzitní… číst článek
Kuba chtěla splácet miliardový dluh lékem na cukrovku. Česko o něj nemá zájem Kuba chtěla splácet miliardový dluh lékem na cukrovku. Česko o něj nemá zájem Česko nemá zájem o kubánský lék pro pacienty s cukrovkou, kterým chtěla Kuba splácet dluh, jenž vůči… číst článek
Ludvík: Radioaktivita ve vzduchu Čechy neohrožuje, uškodí si spíš sami Ludvík: Radioaktivita ve vzduchu Čechy neohrožuje, uškodí si spíš sami Naše zdraví není ohroženo radioaktivním izotopem jodu 131. Jeho zvýšené hodnoty v ovzduší naměřili… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová