Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik ČSSD, právník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Chvojka, od prosince 2016 ministr bez portfeje a předseda Legislativní rady vlády, se ve volbách 2017 stal lídrem ČSSD v Pardubickém kraji.

Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titulu JUDr. Jan Chvojka dosáhl na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD, do níž vstoupil roku 2007, se stal ve volbách 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014 až 2016 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Výrazně na sebe Jan Chvojka upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na TV Nova. Vadila mu na předávání cen kapela Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla. V lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

O JANU CHVOJKOVI ČTĚTE ZDE>>

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Jiří Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 se Jan Chvojka stal lídrem sociálních demokratů v Pardubickém kraji.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Okamura: „Šikmých očí se nezbavím a jsem napůl žlutý.“ Rasismu prý čelí každý den Okamura: „Šikmých očí se nezbavím a jsem napůl žlutý.“ Rasismu prý čelí každý den Nenechali ho v klidu ani položit květiny u památníku. Na to si v pondělí ve Sněmovně stěžoval šéf… číst článek
„I s malým klubem se dá zahrát velké divadlo.“ Kdo jsou šéfové devíti klubů poslanců? „I s malým klubem se dá zahrát velké divadlo.“ Kdo jsou šéfové devíti klubů poslanců? Poslanecká sněmovna zažije unikát v podobě devíti poslaneckých klubů – některé z nich by se v nadsázce… číst článek
Babiš chtěl na školství rektora Beka, dostal košem.  Narazil i s Klausem ml. Babiš chtěl na školství rektora Beka, dostal košem. Narazil i s Klausem ml. Některé otazníky v chystané menšinové vládě Andreje Babiše (ANO) zůstávají. Kromě nejisté podpory… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf