Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik, ministr pro lidská práva
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jan Chvojka je český právník, politik, od prosince 2016 ministr pro lidská práva a rovné příležitosti a předseda Legislativní rady vlády.

JUDr. Jan Chvojka vstoupil do ČSSD v roce 2007. Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titul JUDr. získal na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD se stal v roce 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014-16 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Jan Chvojka na sebe výrazně upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na televizi Nova. Chvojkovi vadila na předávání cen hudební skupina Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla a v lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

Jan Chvojka - vše o ministrovi pro lidská práva ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

 

Články o celebritě

Tuplované vítězství Babiše: Vláda ho podpořila! Tuplované vítězství Babiše: Vláda ho podpořila! Když se daří, tak se daří. To po včerejšku může říct i ministr financí Andrej Babiš (62, ANO). Vládou… číst článek
Pro rodiče dvojčat více peněz: A děti z tiskovky udělaly show Pro rodiče dvojčat více peněz: A děti z tiskovky udělaly show Ministr Jan Chvojka má sám doma dvojčata. Těsně před volbami prosadil svůj návrh, aby rodiče dvojčat… číst článek
Chvojka jde po lobbistech: Zveřejní politikům diáře a omezí vstup do Sněmovny? Chvojka jde po lobbistech: Zveřejní politikům diáře a omezí vstup do Sněmovny? Není to poprvé, ale ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) doufá, že naposled, kdy se některý… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus