Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik ČSSD, právník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Chvojka, od prosince 2016 ministr bez portfeje a předseda Legislativní rady vlády, se ve volbách 2017 stal lídrem ČSSD v Pardubickém kraji.

Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titulu JUDr. Jan Chvojka dosáhl na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD, do níž vstoupil roku 2007, se stal ve volbách 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014 až 2016 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Výrazně na sebe Jan Chvojka upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na TV Nova. Vadila mu na předávání cen kapela Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla. V lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

O JANU CHVOJKOVI ČTĚTE ZDE>>

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Jiří Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 se Jan Chvojka stal lídrem sociálních demokratů v Pardubickém kraji.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babiš stvrdil pakt s ČSSD i KSČM. Podepsali koaliční smlouvu a dohodu o toleranci Babiš stvrdil pakt s ČSSD i KSČM. Podepsali koaliční smlouvu a dohodu o toleranci Andrej Babiš (ANO) dnes podepsal zásadní dohody pro podporu své nové vlády. A to jak koaliční smlouvu… číst článek
Politici ryjí do Babiše: Je jako Medvídek Pú. A nový ministr je pouhý úředník Politici ryjí do Babiše: Je jako Medvídek Pú. A nový ministr je pouhý úředník Za poslední den se kolem ministerstva spravedlnosti točí už třetí jméno. Po rezignaci Taťány Malé… číst článek
Kmet Babiš stíhaný za podvod v čele nejženštější vlády. Kdo teď řídí Česko? Kmet Babiš stíhaný za podvod v čele nejženštější vlády. Kdo teď řídí Česko? Nejstarší premiér s největším množstvím žen ve vládě. Andrej Babiš (63, ANO) bude mít ve vládě minimálně… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Zdeněk Štefek
Zdeněk Štefek
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek