Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik, ministr pro lidská práva
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jan Chvojka je český právník, politik, od prosince 2016 ministr pro lidská práva a rovné příležitosti a předseda Legislativní rady vlády.

JUDr. Jan Chvojka vstoupil do ČSSD v roce 2007. Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titul JUDr. získal na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD se stal v roce 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014-16 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Jan Chvojka na sebe výrazně upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na televizi Nova. Chvojkovi vadila na předávání cen hudební skupina Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla a v lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

Jan Chvojka - vše o ministrovi pro lidská práva ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

 

Články o celebritě

Dejte rodinám s vícerčaty víc peněz, doporučil výbor poslancům Dejte rodinám s vícerčaty víc peněz, doporučil výbor poslancům Rodiče vícerčat možná budou pobírat vyšší rodičovský příspěvek, vzroste také daňová sleva na první… číst článek
Sobotka řeší sledování Chovance: Na kobereček jdou ministři i šéf zpravodajců Sobotka řeší sledování Chovance: Na kobereček jdou ministři i šéf zpravodajců Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si pozval na kobereček ministra obrany Martina Stropnického (ANO)… číst článek
Babišův anděl smrti: Nepříjemné věci v ANO řeším osobně. Někdo to dělat musí Babišův anděl smrti: Nepříjemné věci v ANO řeším osobně. Někdo to dělat musí Nejdřív mu praskl vřed, pak si zranil doma v koupelně koleno, natrhl si vaz. Jaroslav Faltýnek jako… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová