Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik, ministr pro lidská práva
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jan Chvojka je český právník, politik, od prosince 2016 ministr pro lidská práva a rovné příležitosti a předseda Legislativní rady vlády.

JUDr. Jan Chvojka vstoupil do ČSSD v roce 2007. Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titul JUDr. získal na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD se stal v roce 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014-16 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Jan Chvojka na sebe výrazně upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na televizi Nova. Chvojkovi vadila na předávání cen hudební skupina Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla a v lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

Jan Chvojka - vše o ministrovi pro lidská práva ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

 

Články o celebritě

Nového ministra má už premiér v deskách. Na Hrad zřejmě nese Havlíčka Nového ministra má už premiér v deskách. Na Hrad zřejmě nese Havlíčka Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes předá prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na nového ministra… číst článek
Příští rodiče paterčat si oddechnou? Marksová pro ně chce pomocnici zdarma Příští rodiče paterčat si oddechnou? Marksová pro ně chce pomocnici zdarma Rodiče trojčat, čtyřčat či paterčat by mohli mít od nového roku nárok na bezplatnou ošetřovatelku.… číst článek
Milan Urban bude znovu ministrem? Prý převezme resort od Sobotky Milan Urban bude znovu ministrem? Prý převezme resort od Sobotky Premiér Bohuslav Sobotka by se měl opět vzdát křesla ministra průmyslu a obchodu, které obsadil po… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach