Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik ČSSD, právník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Chvojka, od prosince 2016 ministr bez portfeje a předseda Legislativní rady vlády, se ve volbách 2017 stal lídrem ČSSD v Pardubickém kraji.

Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titulu JUDr. Jan Chvojka dosáhl na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD, do níž vstoupil roku 2007, se stal ve volbách 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014 až 2016 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Výrazně na sebe Jan Chvojka upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na TV Nova. Vadila mu na předávání cen kapela Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla. V lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

O JANU CHVOJKOVI ČTĚTE ZDE>>

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Jiří Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 se Jan Chvojka stal lídrem sociálních demokratů v Pardubickém kraji.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Stropnický se raduje, Senát „smetl“ návrh na slabší Vojenské zpravodajství Stropnický se raduje, Senát „smetl“ návrh na slabší Vojenské zpravodajství Senát se postavil proti tomu, aby z působnosti Vojenského zpravodajství vypadla bezpečnost a zůstala… číst článek
Vláda chce Lety vyřešit před volbami: Vepřín má vykoupit v září Vláda chce Lety vyřešit před volbami: Vepřín má vykoupit v září Vláda by mohla do konce prázdnin projednat a schválit odkoupení vepřína v Letech u Písku, který stojí… číst článek
Politici ve Varech: Ludvík objal 3 krásky. Kde nechal Babiš Moniku? Politici ve Varech: Ludvík objal 3 krásky. Kde nechal Babiš Moniku? Na filmový festival do Karlových Varů se tradičně sjíždí i politici napříč politickým spektrem. A… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Klára Samková
Klára Samková
zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová