Jan Chvojka

Datum narození: 17.12.1980
Místo narození: Hlinsko
Profese: politik ČSSD, právník
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Chvojka, od prosince 2016 ministr bez portfeje a předseda Legislativní rady vlády, se ve volbách 2017 stal lídrem ČSSD v Pardubickém kraji.

Absolvoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde získal magisterský titul. Titulu JUDr. Jan Chvojka dosáhl na Univerzitě Karlově v Praze roku 2009. Poslancem za ČSSD, do níž vstoupil roku 2007, se stal ve volbách 2010 a zastupitelem Pardubického kraje v roce 2016. V letech 2014 až 2016 byl i zastupitelem města Chrudimi, ale po jmenovnání ministrem se mandátu vzdal.

Výrazně na sebe Jan Chvojka upozornil, když v roce 2015 podal stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na přímý přenos z předávání cen ankety Český slavík 2015 na TV Nova. Vadila mu na předávání cen kapela Ortel, která dle něj hlásá xenofobii a antisemitismus. Rada jeho stížnosti nevyhověla. V lednu 2016 zveřejnili hackeři z neonacistického webu White Media soukromé e-maily Jana Chvojky jako pomstu za podanou stížnost.

O JANU CHVOJKOVI ČTĚTE ZDE>>

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Jan Chvojka nahradí na postu ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera mladšího. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Ministr Jan Chvojka se v únoru 2017 rozhodl ukončit činnost projektu proti nenávisti HateFree Culture, za kterým stál jeho předchůdce Jiří Dienstbier. Ministr kampani nepřímo vytkl nesrozumitelnost pro jiné skupiny, než jsou studenti a intelektuálové.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 se Jan Chvojka stal lídrem sociálních demokratů v Pardubickém kraji.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Na Sobotku budeme rádi vzpomínat, míní jeho náhradník. Vládu s ANO schvaluje Na Sobotku budeme rádi vzpomínat, míní jeho náhradník. Vládu s ANO schvaluje Je to pikantní výměna. Za Bohuslava Sobotku nastoupí do Sněmovny někdejší šéf poslaneckého klubu… číst článek
„Smutný konec Sobotky.“ Babiš se jen usmál, Kalousek děkuje, Okamura vytáhl OKD „Smutný konec Sobotky.“ Babiš se jen usmál, Kalousek děkuje, Okamura vytáhl OKD Konec Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve vrcholné politice provází řada komentářů ze strany jeho rivalů… číst článek
U Babiše ladí vládu s ČSSD. Zhrzený Okamura se diví: „Chtějí podporu i od Sobotky?“ U Babiše ladí vládu s ČSSD. Zhrzený Okamura se diví: „Chtějí podporu i od Sobotky?“ Někdejší vládní partneři ANO a ČSSD nyní řeší, zda jsou schopni vládnout opět společně. Tentokrát… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Leo Luzar
Leo Luzar
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer