Julius Ševčík

Datum narození: 28.10.1978
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Režisér Julius Ševčík na sebe upozornil již během studií v USA. Řadu ocenění získal za snímek 51kHz. Čtrnácti nominacemi zaútočil na Českého lva 2016 životopisným dramatem Masaryk.

Studium režie Julius Ševčík započal v USA, poté absolvoval pražskou FAMU. Již na New York Film Academy na sebe upozornil čtyřminutovým snímkem Spirála (1997). Školní středometrážní snímek 51kHz (2003) mu vynesl ocenění na řadě zahraničních festivalů, mj. v Římě a Riu de Janeiru.

Studia hrané režie Julius Ševčík ukončil celovečerním snímkem Restart (2005), který vznikl v koprodukci pražské společnosti Axman Production, FAMU a finské Univerzity umění a designu v Helsinkách. Snímek vypráví o jednom dni (1. dubnu) v životě Sylvie v podání Lenky Krobotové, v němž se jí život rozpadne jako domek z karet. Drama, v němž dále hrají mj. Filip Čapka, Anna Polívková, Václav Jiráček, Miroslav Krobot, Jitka Čvančarová, byl natočen podle povídky Ondřeje Ládka.

V období let 1999 až 2005 Julius Ševčík působil jako režisér reklam a krátkých filmů. V roce 2008 pracoval pro magazín televizního kanálu Nova Cinema, zaměřený na českou filmovou produkci a filmové festivaly v ČR. Svůj soukromý i profesionální čas dělí mezi Českou republiku a americké Los Angeles.

JULIUS ŠEVČÍK - TLESKALI MU DIPLOMATÉ

Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, s názvem Masaryk jeho tvůrcům vynesl čtrnáct nominací na Českého lva 2016. Což byl rekord tohoto ročníku. Pro Julia Ševčíka to ve výsledku znamenalo tři sošky v kategoriích - Nejlepší film, Nejlepší režie a Nejlepší scénář.