Sean Ellis

Místo narození: Brighton, Spojené království
Profese: režisér a scénárista

Související celebrity

Životopis

Režisér a scénárista Sean Ellis, který se prosadil svými fotografiemi a reklamními spoty světově proslulých značek, v Českém lvu 2016 zabodoval válečným thrillerem Anthropoid.

Když se Sean Ellis roku 1994 přestěhoval z Brightonu do Londýna, věnoval se fotografování, tedy profesi, již studoval. Spolupracoval s módními časopisy, mj. i-D, The Face, Visionaire, GQ, Arena, Numero a Vogue. Posléze se vrhl na natáčení reklamy, a to pro značky Jean Paul Gaultier, Cartier nebo Nike. Sean Ellis (narozen 1970) vytvořil několik krátkometrážních filmů: Left Turn (2001), Cashback (2004) či Voyage d'affaires (2008). Ten získal nominaci na Cenu BAFTA jako jeden z nejlepších krátkých filmů.

SEAN ELLIS - VOJÁČCI A SAMOPALY

Celovečerním debutem Seana Ellise, co se týče režie i scénáře, byl snímek Cashback (2006) o mladíkovi, který se po bouřlivém rozchodu snaží vyrovnat se životem. Dále následovalo hororové drama Střepy v hlavě (2008) a thriller Metro Manila (2013), který mu vynesl Cenu diváků na festivalu Sundance, tři ceny British Independent Film Awards a nominaci Britské filmové akademie na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

O SEANU ELLISOVI ČTĚTE ZDE>>

Nominace na Českého lva Seanu Ellisovi vynesl anglicko-česko-francouzský film Anthropoid (2016), jehož byl režisérem a spoluscénáristou, v němž jednu z ústředních postav ztvárnila Aňa Geislerová. Snímek, který vykresluje vojenskou operaci z druhé světové války - atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha -, byl na Českého lva nominován v třinácti kategoriích. Přímo pro Seana Ellise v pěti: Cena filmových fanoušků, Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší scénář (společně s kolegou Anthonym Frewinem) a Nejlepší kamera. Z Čechů se nominací mohou pochlubit mj. tvůrci kostýmů a masek.