Ivana Korolová

Datum narození: 17.9.1988
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka, muzikálová zpěvačka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Korolová, která se na filmovém plátně představila rolí v komedii Panic je na nic, je známá jak z divadelních her, tak z muzikálů. Stala se též vyhledávanou dabérkou.

Už během studia hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři Ivana Korolová hrála na několika scénách. Diváci ji mohli vidět v Komorní činohře, ve Východočeském divadle Pardubice či v Divadle J. K. Tyla Plzeň. Dále pak v Divadle Semafor (hry Čochtanův divotvorný hrnec, Nejveselejší tragédie v Česku nebo Rytíři z Blaníku a krasavice Lída), v Divadle Kalich (muzikály Atlantida, Pomáda, Johanka z Arku, Tajemství), v Divadle Hybernia (mj. představení Mefisto, Alenka v kraji zázraků a Sněhová královna) atd.

IVANA KOROLOVÁ A TVOJE TVÁŘ...

Ve filmu Ivana Korolová debutovala hned jednou z hlavních rolí v komedii Panic je na nic (2005), a to společně se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Ivana Korolová se objevila v řadě televizních seriálů: Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Ať žijí rytíři!, Gympl s (r)učením omezeným, Četníci z Luhačovic. Na obrazovce účinkovala též v několika TV pořadech, jako jsou soutěž O korunu krále Karla či jako moderátorka Planety Yó. Hlavní roli ztvárnila v pohádce Vodník a Karolínka (2010) s Josefem Somrem a Filipem Cílem.

O IVANĚ KOROLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Úspěšně působí i v dabingu. Svůj hlas Ivana Korolová propůjčila desítkám postav. Slyšet jste ji mohli např. v Stmívání, v seriálu Dr. House, v Tučnácích z Madagaskaru nebo v Kameňáku 4, kde namluvila Lucii Molnárovou. Hlavní postavu ztvárnila v komiksovém seriálu České televize Anča a Pepík, v němž z obrazovky promlouvají takové hvězdy dabingu, jako jsou Jan Maxián, Jiří Lábus, Vladimír Brabec, Jaroslava Obermaierová, Jaroslava Kretschmerová, Tereza Bebarová či Petr Rychlý.

Ivana Korolová byla nominována na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – Opereta, muzikál a ostatní hudebně-dramatické žánry.

Půvabná herečka a muzikálová zpěvačka Ivana Korolová se v lednu 2017 zasnoubila s přítelem Jiřím.

 

Články o celebritě

Hvězda Krejzových Korolová: Za rok stihla hned dvě veselky! Hvězda Krejzových Korolová: Za rok stihla hned dvě veselky! Vskutku netradiční oslavu 1. výročí svatby zvolila hvězda seriálu Krejzovi Ivana Korolová (30). Opět… číst článek
Skončil měsíc před premiérou! Rocker Pepa Vojtek odmítl hlavní roli v Zelenkově muzikálu Skončil měsíc před premiérou! Rocker Pepa Vojtek odmítl hlavní roli v Zelenkově muzikálu V připravovaném muzikálu režiséra Zdeňka Zelenky (63) Doktor Ox nebude Pepa Vojtek (53). Ještě v… číst článek
Plánková a další hvězdy: Změna vzhledu kvůli seriálu! Plánková a další hvězdy: Změna vzhledu kvůli seriálu! Po podpisu smlouvy okamžitě do kadeřnického křesla! To čekalo v novém primáckém seriálu Krejzovi… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Hana Holišová
Hana Holišová
zobrazit profil Tomáš Juřička
Tomáš Juřička
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová