Ivana Korolová

Datum narození: 17.9.1988
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka, muzikálová zpěvačka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Korolová, která se na filmovém plátně představila rolí v komedii Panic je na nic, je známá jak z divadelních her, tak z muzikálů. Stala se též vyhledávanou dabérkou.

Už během studia hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři Ivana Korolová hrála na několika scénách. Diváci ji mohli vidět v Komorní činohře, ve Východočeském divadle Pardubice či v Divadle J. K. Tyla Plzeň. Dále pak v Divadle Semafor (hry Čochtanův divotvorný hrnec, Nejveselejší tragédie v Česku nebo Rytíři z Blaníku a krasavice Lída), v Divadle Kalich (muzikály Atlantida, Pomáda, Johanka z Arku, Tajemství), v Divadle Hybernia (mj. představení Mefisto, Alenka v kraji zázraků a Sněhová královna) atd.

IVANA KOROLOVÁ A TVOJE TVÁŘ...

Ve filmu Ivana Korolová debutovala hned jednou z hlavních rolí v komedii Panic je na nic (2005), a to společně se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Ivana Korolová se objevila v řadě televizních seriálů: Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Ať žijí rytíři!, Gympl s (r)učením omezeným, Četníci z Luhačovic. Na obrazovce účinkovala též v několika TV pořadech, jako jsou soutěž O korunu krále Karla či jako moderátorka Planety Yó. Hlavní roli ztvárnila v pohádce Vodník a Karolínka (2010) s Josefem Somrem a Filipem Cílem.

O IVANĚ KOROLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Úspěšně působí i v dabingu. Svůj hlas Ivana Korolová propůjčila desítkám postav. Slyšet jste ji mohli např. v Stmívání, v seriálu Dr. House, v Tučnácích z Madagaskaru nebo v Kameňáku 4, kde namluvila Lucii Molnárovou. Hlavní postavu ztvárnila v komiksovém seriálu České televize Anča a Pepík, v němž z obrazovky promlouvají takové hvězdy dabingu, jako jsou Jan Maxián, Jiří Lábus, Vladimír Brabec, Jaroslava Obermaierová, Jaroslava Kretschmerová, Tereza Bebarová či Petr Rychlý.

Ivana Korolová byla nominována na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – Opereta, muzikál a ostatní hudebně-dramatické žánry.

Půvabná herečka a muzikálová zpěvačka Ivana Korolová se v lednu 2017 zasnoubila s přítelem Jiřím.

 

Články o celebritě

Celeste Buckingham nahá v novém filmu! Natěšené pány však čeká zklamání Celeste Buckingham nahá v novém filmu! Natěšené pány však čeká zklamání Před pár lety ještě hrála nevinnou princeznu ve štědrovečerní pohádce, teď už ovšem dostala o poznání… číst článek
Svatba muzikálové hvězdy Korolové: Bez bílých šatů i podpatků Svatba muzikálové hvězdy Korolové: Bez bílých šatů i podpatků Ivana Korolová (28) sice chystá veselku, ovšem kvůli pracovnímu vytížení musí odložit svatební cestu.… číst článek
Korolová chytá bronz před vdavky! Korolová chytá bronz před vdavky! Tělo snů! Muzikálová herečka Ivana Korolová (28) má dokonalé křivky, které už brzy budou patřit jen… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Štěpán Benoni
Štěpán Benoni
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
zobrazit profil Josef Polášek
Josef Polášek
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Anna Fixová
Anna Fixová
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová