Ivana Korolová

Datum narození: 17.9.1988
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka, muzikálová zpěvačka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Korolová, která se na filmovém plátně představila rolí v komedii Panic je na nic, je známá jak z divadelních her, tak z muzikálů. Stala se též vyhledávanou dabérkou.

Už během studia hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři Ivana Korolová hrála na několika scénách. Diváci ji mohli vidět v Komorní činohře, ve Východočeském divadle Pardubice či v Divadle J. K. Tyla Plzeň. Dále pak v Divadle Semafor (hry Čochtanův divotvorný hrnec, Nejveselejší tragédie v Česku nebo Rytíři z Blaníku a krasavice Lída), v Divadle Kalich (muzikály Atlantida, Pomáda, Johanka z Arku, Tajemství), v Divadle Hybernia (mj. představení Mefisto, Alenka v kraji zázraků a Sněhová královna) atd.

IVANA KOROLOVÁ A TVOJE TVÁŘ...

Ve filmu Ivana Korolová debutovala hned jednou z hlavních rolí v komedii Panic je na nic (2005), a to společně se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Ivana Korolová se objevila v řadě televizních seriálů: Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Ať žijí rytíři!, Gympl s (r)učením omezeným, Četníci z Luhačovic. Na obrazovce účinkovala též v několika TV pořadech, jako jsou soutěž O korunu krále Karla či jako moderátorka Planety Yó. Hlavní roli ztvárnila v pohádce Vodník a Karolínka (2010) s Josefem Somrem a Filipem Cílem.

O IVANĚ KOROLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Úspěšně působí i v dabingu. Svůj hlas Ivana Korolová propůjčila desítkám postav. Slyšet jste ji mohli např. v Stmívání, v seriálu Dr. House, v Tučnácích z Madagaskaru nebo v Kameňáku 4, kde namluvila Lucii Molnárovou. Hlavní postavu ztvárnila v komiksovém seriálu České televize Anča a Pepík, v němž z obrazovky promlouvají takové hvězdy dabingu, jako jsou Jan Maxián, Jiří Lábus, Vladimír Brabec, Jaroslava Obermaierová, Jaroslava Kretschmerová, Tereza Bebarová či Petr Rychlý.

Ivana Korolová byla nominována na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – Opereta, muzikál a ostatní hudebně-dramatické žánry.

Půvabná herečka a muzikálová zpěvačka Ivana Korolová se v lednu 2017 zasnoubila s přítelem Jiřím.

 

Články o celebritě

Hlas Lisy Simpsonové Ivana Korolová se vdala! Ano řekla na horách Hlas Lisy Simpsonové Ivana Korolová se vdala! Ano řekla na horách Ivana Korolová (28) řekla ANO Jiřímu Veselému po šesti letech vztahu. A tím, že žádost o ruku proběhla… číst článek
Hlas Lízy Simpsonové Ivana Korolová nekompromisně: Po svatbě nic nebude! Hlas Lízy Simpsonové Ivana Korolová nekompromisně: Po svatbě nic nebude! Pro herečku Ivanku Korolovou (28) je tento rok plný změn. Nahradila zesnulou Helenu Štáchovou jako… číst článek
Celeste Buckingham nahá v novém filmu! Natěšené pány však čeká zklamání Celeste Buckingham nahá v novém filmu! Natěšené pány však čeká zklamání Před pár lety ještě hrála nevinnou princeznu ve štědrovečerní pohádce, teď už ovšem dostala o poznání… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Alexandr Postler mladší
Alexandr Postler mladší
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková