Marie Kyselková

Datum narození: 20.8.1935
Místo narození: Brno
Profese: herečka, zdravotní sestra
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Marie Kyselková proslula rolí královské dcery Lady v televizní pohádce Martina Friče Princezna se zlatou hvězdou. Kariéru herečky pověsila na hřebík kvůli rodině.

Zdravotní sestra Marie Kyselková už na škole zpívala a tančila v různých podnicích. Tak se jednoho dne přihodilo, že dostala lákavou nabídku a profesi sestřičky vyměnila za kariéru manekýnky. Na mole upoutala režiséra Jiřího Sequense staršího, který ji obsadil do svého prorežimního snímku Větrná hora (1955). Tehdy také modrooká kráska začala hrát v divadle S. K. Neumanna.

MARIE KYSELKOVÁ - TAJEMSTVÍ PROZRADILA DCERA

Následně dostala vedlejší roli v dramatu režiséra Jaroslava Balíka Bomba (1957), kde se Marie Kyselková potkala s hvězdami, jakými byli Zdeněk Štěpánek či Vlasta Chramostová. O rok později se objevila v povídkovém snímku Vojtěcha Jasného Touha, v němž hráli Vlastimil Brodský, Jana Brejchová nebo Jiří Vala.

Vrcholem herecké dráhy Marie Kyselkové byla hlavní role v pohádce Martina Friče Princezna se zlatou hvězdou, v níž ztvárnila okouzlující královskou dceru Ladu, která je kvůli nepřízni osudu nucena uprchnout v myším kožíšku. Pohádka proslavila též představitele prince Radovana, zpěváka a herce Josefa Zímu. Kariéra Marie Kyselkové tímto úspěchem skončila. Dala přednost rodině.

O MARII KYSELKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Nejprve to byl vztah s hercem Petrem Haničincem, s nímž čekala syna Ondřeje. Jejich manželství však skončilo rozvodem. Posléze se Marie Kyselkové znovu vdala a věnovala se péči o dvě dcery a o domácnost. Když děti odrostly, rozhodla se pro částečné zaměstnání – dělala vrátnou na vysokoškolských kolejích.

 

Články o celebritě

Princezna se zlatou hvězdou Kyselková: Pendluje mezi domovem a blázincem! Princezna se zlatou hvězdou Kyselková: Pendluje mezi domovem a blázincem! Pohádkového konce se představitelka Lady z pohádky Princezny se zlatou hvězdou nedočkala. Herečka… číst článek
Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (82): Pendluje mezi  domovem  a blázincem Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (82): Pendluje mezi domovem a blázincem Velké trápení prožívá Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (82)! Několikrát do roka musí být… číst článek
Smutný osud Princezny se zlatou hvězdou! Skončila v Bohnicích! S psychikou se léčí i její dcera Smutný osud Princezny se zlatou hvězdou! Skončila v Bohnicích! S psychikou se léčí i její dcera Díky její nejslavnější roli princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou si Marii Kyselkovou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil David Suchařípa
David Suchařípa
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Jitka Kocurová
Jitka Kocurová
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová