Petr Kolečko

Datum narození: 28.3.1984
Místo narození: Broumov
Profese: scénárista, autor divadelních her
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Scénárista Petr Kolečko, držitel Českého lva 2017 za životopisné drama Masaryk, proslul též jako autor divadelních her, a to nejen na domácích scénách, ale i v zahraničí.

Svou tvůrčí dráhu Petr Kolečko zahájil již na studiích režie a scenáristiky na pražské DAMU a brzy proslul nejen v Česku, ale i v cizině. Jeho hra Britney Goes to Heaven byla přeložena do několika jazyků a roku 2007 se dostala i do New Yorku. Hra Soumrak bodů, již napsal jako bakalářský projekt na DAMU, se uváděla v divadle DISK a byla nastudována Českým rozhlasem Vltava. V divadle DISK mohli diváci vidět i jeho hru Láska, vole, která získala Cenu Evalda Schorma 2007.

Stal se uměleckým šéfem a dramaturgem pražského divadla A studio Rubín, kde sklidila úspěch mj. jeho hra Padesátka v hvězdném obsazení: Ondřej Pavelka, Jakub Prachař, Marek Taclík a Michal Pavlata. Petr Kolečko je společně s Tomášem Svobodou autorem hry se zpěvy Jágr, Kladeňák či laiky i kritiky ceněného alternativního muzikálu Pornohvězdy.

Petr Kolečko proslul také televizní tvorbou. S kolegou Janem Prušinovským napsal scénář ke komediálním seriálům Okresní přebor a Trpaslík, ještě s Miroslavem Krobotem to byl sitcom Čtvrtá hvězda. S Tomášem Holečkem napsali Martu a Věru, které si zahrály Barbora Poláková a Sabina Remundová. Petr Kolečko se dále podílel na scénářích seriálů Nevinné lži, Obchoďák či hitu TV Prima Vinaři. Z jeho díly je i série Most, kde hlavní roli dostal Martin Hofman, herec s ohromným komediálním talentem.

O PETRU KOLEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Z jeho počinů na stříbrném plátně zaujal Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka či Padesátka, která byla filmovým režijním debutem herce Vojtěcha Kotka, nepočítáme-li dílka studentská. Za scénář k životopisnému dramatu Masaryk získal Petr Kolečko společně s kolegy Juliem Ševčíkem a Alexem Koenigsmarkem sošku Českého lva 2017.

Petr Kolečko je ženatá a má dvě děti.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Soňa Müllerová
Soňa Müllerová
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Iva Milerová
Iva Milerová
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Jan Mühlfeit
Jan Mühlfeit
zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Lukáš Nečesaný
Lukáš Nečesaný
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík