Marek Hilšer

Datum narození: 23.3.1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista, kandidát na prezidenta
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu České republiky v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit. Čtyři roky nato stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu České republiky v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň.

 

Články o celebritě

ČSSD nemá kandidáta do boje o prezidenta, přiznal Štěch. Sám už ví, koho volit ČSSD nemá kandidáta do boje o prezidenta, přiznal Štěch. Sám už ví, koho volit Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v souvislosti s vyhlášením termínu prezidentských voleb přiznal,… číst článek
Zemana má porazit zbrojař od Realistů. O koho jde? Zemana má porazit zbrojař od Realistů. O koho jde? Realisté představili vlastního kandidáta do prezidentské volby. Do boje o Pražský hrad vysílají šéfa… číst článek
Horáčkových 100 dnů prezidentem: Chce se omluvit Peroutkovi a kancléře s prověrkou Horáčkových 100 dnů prezidentem: Chce se omluvit Peroutkovi a kancléře s prověrkou Michal Horáček, který ohlásil svůj zájem bojovat o prezidentský post v nadcházejících volbách, představil… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo
zobrazit profil Ondřej Zajíc
Ondřej Zajíc
zobrazit profil Alena Bosáková
Alena Bosáková
zobrazit profil Jiří Rozbořil
Jiří Rozbořil
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Josef Šural
Josef Šural
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Marta Drastíková
Marta Drastíková