Marek Hilšer

Datum narození: 23.3.1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista, kandidát na prezidenta
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu České republiky v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit. Čtyři roky nato stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu České republiky v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň.

 

Články o celebritě

Topolánkovi dal 50 tisíc na volby jeho bývalý šéf. Komu plní účty miliardáři? Topolánkovi dal 50 tisíc na volby jeho bývalý šéf. Komu plní účty miliardáři? Na transparentním účtu Mirka Topolánka naskakují desetitisíce. Kromě 100 tisíc, které si na účet… číst článek
Zeman nezneužije 17. listopad a bude doma, hlásí Ovčáček. Odtajnil i detaily ruské mise Zeman nezneužije 17. listopad a bude doma, hlásí Ovčáček. Odtajnil i detaily ruské mise Páteční připomínka 17. listopadu 1989 se blíží, prezident Miloš Zeman však na Národní třídu ani na… číst článek
Bude chtít nový prezident přijmout euro? Kandidáti se neshodnou Bude chtít nový prezident přijmout euro? Kandidáti se neshodnou Na zavedení eura v Česku v příštích letech se prezidentští kandidáti neshodnou. Většina z nich by… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Mark Lipert
Mark Lipert
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Jan Zadražil
Jan Zadražil
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Dominik Hašek
Dominik Hašek
zobrazit profil Michaela Bakala-Maláčová
Michaela Bakala-Maláčová