Marek Hilšer

Datum narození: 23.3.1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista, kandidát na prezidenta
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu České republiky v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit. Čtyři roky nato stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu České republiky v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň.

 

Články o celebritě

Horáček se holedbá: Zeman je sám, a proto nemůže uspět. Já ano Horáček se holedbá: Zeman je sám, a proto nemůže uspět. Já ano Textař, podnikatel a prezidentský kandidát Michal Horáček si je jistý, že může ve volbách na začátku… číst článek
Drahoš sílí v průzkumech. Může porazit Zemana? Drahoš sílí v průzkumech. Může porazit Zemana? Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš má mezi ohlášenými prezidentskými kandidáty největší podporu,… číst článek
Prezidentští kandidáti už zaplatili miliony. S podpisy vede Horáček Prezidentští kandidáti už zaplatili miliony. S podpisy vede Horáček Sbírání podpisů pro prezidentskou kandidaturu a volební kampaň již stálo uchazeče o úřad hlavy státu… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk
zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Heidi Klum
Heidi Klum
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Hana Heřmánková
Hana Heřmánková
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán