Ivan Bartoš

Datum narození: 20.3.1980
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: předseda České pirátské strany
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ivan Bartoš, specialista na informační technologie a diskžokej mixující psytrance, byl opakovaně zvolen předsedou České pirátské strany. V roce 2017 se stal poslancem.

Po absolvování oboru informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a získání titulu PhDr. působil Ivan Bartoš jeden semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Po dokončení doktorského studia roku 2013 pracoval pro české i zahraniční firmy jako specialista na informační technologie.

IVAN BARTOŠ - ROZHOVOR PRO REFLEX

IT kariéru Ivan Bartoš přerušil roku 2015, kdy jako ředitel marketingu startoval nový český pracovní portál. Posléze se věnoval různým projektům, které se týkaly kvality dat, budování datových skladů a návrhů manažerských informačních systémů. Začal také přednášet mj. na téma autorské právo.

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009. Opakovaně byl zvolen předsedou České pirátské strany, za niž jako lídr neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu ve volbách 2014. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky Pirátské strany ve Středočeském kraji a byl zvolen poslancem.

O IVANU BARTOŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Jako diskžokej Ivan Bartoš mixuje psytrance, hraje na akordeon a zpívá v kapele Nohama napřed. Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou.

Ivan Bartoš se oženil s Lydií Frankou, „kněžkou chaosu“ a členkou Pirátské strany. 

 

Články o celebritě

„Kampaň,“ zuří Babiš. Kvůli ostudě s dotacemi by měl skončit, hřímá první dáma Topky „Kampaň,“ zuří Babiš. Kvůli ostudě s dotacemi by měl skončit, hřímá první dáma Topky Není to tak dlouho, co vláda Andreje Babiše (ANO) ustála vcelku pohodlně hlasování o nedůvěře, které… číst článek
„Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice „Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice Čtvrtek není ve Sněmovně mezi ministry příliš oblíbeným dnem. Čelí totiž přímým dotazům poslanců… číst článek
Babiš válcuje politické soupeře, Okamurovi s Bělobrádkem lidé nevěří Babiš válcuje politické soupeře, Okamurovi s Bělobrádkem lidé nevěří Premiér Andrej Babiš (ANO) si to u Čechů zatím stále „nerozházel“. Naznačuje to listopadový průzkum… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner