Ivan Bartoš

Datum narození: 20.3.1980
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: Předseda Pirátské strany
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ivan Bartoš, specialista na informační technologie a diskžokej mixující psytrance, byl opakovaně zvolen předsedou České pirátské strany.

Po absolvování oboru informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a získání titulu PhDr. působil Ivan Bartoš jeden semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Po dokončení doktorského studia roku 2013 pracoval pro české i zahraniční firmy jako specialista na informační technologie.

IVAN BARTOŠ - ROZHOVOR PRO REFLEX

IT kariéru Ivan Bartoš přerušil roku 2015, kdy jako ředitel marketingu startoval nový český pracovní portál. Posléze se věnoval různým projektům, které se týkaly kvality dat, budování datových skladů a návrhů manažerských informačních systémů. Začal také přednášet mj. na téma autorské právo.

O IVANU BARTOŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009. Opakovaně byl zvolen předsedou České pirátské strany, za niž jako lídr neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu ve volbách 2014. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky Pirátské strany ve Středočeském kraji.

Jako diskžokej Ivan Bartoš mixuje psytrance, hraje na akordeon a zpívá v kapele Nohama napřed. Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou.

Ivan Bartoš se oženil s Lydií Frankou, „kněžkou chaosu“ a členkou Pirátské strany. 

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Komentář: ANO a ČSSD jdou vládě vstříc. Teď jde o „maso“ pro komunisty Komentář: ANO a ČSSD jdou vládě vstříc. Teď jde o „maso“ pro komunisty ANO s ČSSD začínají připomínat manžele, co se nenávidí, musí ale prostě zůstat spolu. Sociální demokracie… číst článek
Nahradí Klausovou na Slovensku policejní prezident Tuhý? Ve hře je i jiné křeslo Nahradí Klausovou na Slovensku policejní prezident Tuhý? Ve hře je i jiné křeslo Po oznámení konce šéfa GIBS Murína může dojít i na další odchod z důležité pozice v bezpečnostních… číst článek
Místo „mlátičky“ Ondráčka zvolili poslance ANO Maška. Kalousek bouří: Je to ostuda Místo „mlátičky“ Ondráčka zvolili poslance ANO Maška. Kalousek bouří: Je to ostuda „Z osobních důvodů“ se Zdeněk Ondráček na začátku března vzdal své funkce předsedy sněmovní komise… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Simona Krainová
Simona Krainová
zobrazit profil Vratislav Kulhánek
Vratislav Kulhánek
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Dana Drábová
Dana Drábová
zobrazit profil Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová
zobrazit profil Sebastian Vettel
Sebastian Vettel