Ivan Bartoš

Datum narození: 20.3.1980
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: Předseda Pirátské strany
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ivan Bartoš, specialista na informační technologie a diskžokej mixující psytrance, byl opakovaně zvolen předsedou České pirátské strany.

Po absolvování oboru informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a získání titulu PhDr. působil Ivan Bartoš jeden semestr na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Po dokončení doktorského studia roku 2013 pracoval pro české i zahraniční firmy jako specialista na informační technologie.

IVAN BARTOŠ - ROZHOVOR PRO REFLEX

IT kariéru Ivan Bartoš přerušil roku 2015, kdy jako ředitel marketingu startoval nový český pracovní portál. Posléze se věnoval různým projektům, které se týkaly kvality dat, budování datových skladů a návrhů manažerských informačních systémů. Začal také přednášet mj. na téma autorské právo.

O IVANU BARTOŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Pirátem se Ivan Bartoš stal roku 2009. Opakovaně byl zvolen předsedou České pirátské strany, za niž jako lídr neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu ve volbách 2014. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky Pirátské strany ve Středočeském kraji.

Jako diskžokej Ivan Bartoš mixuje psytrance, hraje na akordeon a zpívá v kapele Nohama napřed. Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou.

Ivan Bartoš se oženil s Lydií Frankou, „kněžkou chaosu“ a členkou Pirátské strany. 

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Nejsem zm*d, kterej si přidá 20 procent,“ hřímal Ferjenčík. Poslanecké platy porostou pomaleji „Nejsem zm*d, kterej si přidá 20 procent,“ hřímal Ferjenčík. Poslanecké platy porostou pomaleji I přes dnešní jednání není vyloučené, že platy politiků vzrostou od ledna příštího roku o 15 tisíc.… číst článek
Politikům porostou platy pomaleji, rozhodli poslanci. Má to ale háček Politikům porostou platy pomaleji, rozhodli poslanci. Má to ale háček Růst platů poslanců, senátorů, ministrů a dalších ústavních činitelů by mohl být od příštího roku… číst článek
Poslanci otálejí se zpomalením růstu platů. Můžou si přijít na víc než 15 tisíc Poslanci otálejí se zpomalením růstu platů. Můžou si přijít na víc než 15 tisíc Kdyby hráli fotbal, už by dávno by dostali žlutou kartu. Poslanci tři měsíce otálejí s projednáním… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Šárka Zdvořilá
Šárka Zdvořilá
zobrazit profil Novak Djokovič
Novak Djokovič
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Martin Konvička
Martin Konvička
zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Tomáš Hyka
Tomáš Hyka