Jan Tecl

Datum narození: 27.9.1963
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, který se roku 2016 probojoval do krajského zastupitelstva, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky ODS za Kraj Vysočina.

Po absolvování gymnázia Jan Tecl pracoval u okresní správy spojů. Hned v roce Sametové revoluce 1989 získal své první živnostenské oprávnění. Předmětem jeho podnikání bylo pořizování videozáznamů. Své aktivity postupně rozšiřoval až do rozhodnutí věnovat se veřejné správě.

Roku 2006 Jan Tecl úspěšně kandidoval do zastupitelstva v Havlíčkově Brodě. Starostou města se stal v roce 2010, kdy neúspěšně kandidoval do sněmovny. V krajských volbách 2016 se probojoval do zastupitelstva Kraje Vysočina. Po vstupu do komunální politiky se přihlásil ke studiu oboru veřejná správa na Vysoké škole CEVRO Institut. Získané vědomosti podle svých slov využívá při své práci.

V roce 2014 byl Jan Tecl v anketě Svazu měst a obcí vyhlášen nejlepším starostou Kraje Vysočina za roky 2010 až 2014. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem kandidátky ODS za Kraj Vysočina.

Ve volném čase Jan Tecl rád cestuje. Jeho největší láskou jsou ale šachy. Říká, že mezi šachovou hrou a politikou lze spatřovat určitou analogii. V obojím je důležité být vždy o krok dál než soupeř. Největší výhrou je prý pro něj jeho syn Honza.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka