Petr Beitl

Datum narození: 5.12.1966
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: politik ODS, bývalý podnikatel
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl, někdejší úspěšný podnikatel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky ODS za Liberecký kraj.

V roce Sametové revoluce 1989 Petr Beitl absolvoval VŠST (dnes TUL) v Liberci. Po studiích spoluzaložil společnost Ještěd, která provozuje Hotel Ještěd a Prezidentskou chatu v Jizerských horách.

Členem ODS je Petr Beitl od roku 2002. V roce 2006 byl za tuto stranu zvolen zastupitelem města Jablonec nad Nisou a dva roky nato zastupitelem Libereckého kraje. Mandát krajského i městského zastupitele obhájil i v dalších, pro ODS obecně kritických volebních obdobích. Úspěšný podnikatel v oblasti stravovacích a ubytovacích služeb Petr Beitl se od roku 2010, kdy stanul v čele Jablonce nad Nisou, začal věnovat výhradně komunální politice.

V roce 2014 získal v soutěži Svazu měst a obcí ČR titul Nejlepší primátor 2010 až 2014. Téhož roku primátorský post obhájil. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem kandidátky ODS za Liberecký kraj. Mezi záliby Petra Beitla, jenž se za stranu modrého ptáka rozhodl bojovat o křeslo ve sněmovně, patří rychlostní kanoistika, lyžování, cykloturistika, horská turistika, zahrada a cizí jazyky.

Petr Beitl je ženatý; s manželkou Renátou, která je realitní makléřkou, má tři již dospělé děti - dceru a dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>