Petr Beitl

Datum narození: 5.12.1966
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Profese: politik ODS, bývalý podnikatel
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl, někdejší úspěšný podnikatel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky ODS za Liberecký kraj.

V roce Sametové revoluce 1989 Petr Beitl absolvoval VŠST (dnes TUL) v Liberci. Po studiích spoluzaložil společnost Ještěd, která provozuje Hotel Ještěd a Prezidentskou chatu v Jizerských horách.

Členem ODS je Petr Beitl od roku 2002. V roce 2006 byl za tuto stranu zvolen zastupitelem města Jablonec nad Nisou a dva roky nato zastupitelem Libereckého kraje. Mandát krajského i městského zastupitele obhájil i v dalších, pro ODS obecně kritických volebních obdobích. Úspěšný podnikatel v oblasti stravovacích a ubytovacích služeb Petr Beitl se od roku 2010, kdy stanul v čele Jablonce nad Nisou, začal věnovat výhradně komunální politice.

V roce 2014 získal v soutěži Svazu měst a obcí ČR titul Nejlepší primátor 2010 až 2014. Téhož roku primátorský post obhájil. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem kandidátky ODS za Liberecký kraj. Mezi záliby Petra Beitla, jenž se za stranu modrého ptáka rozhodl bojovat o křeslo ve sněmovně, patří rychlostní kanoistika, lyžování, cykloturistika, horská turistika, zahrada a cizí jazyky.

Petr Beitl je ženatý; s manželkou Renátou, která je realitní makléřkou, má tři již dospělé děti - dceru a dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský