Simona Kratochvílová

Profese: odvolaná náměstkyně pro řízení sekce sportu a mládeže

Související celebrity

Životopis

Náměstkyně pro sport Simona Kratochvílová byla obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi a začátkem května 2017 skončila ve vazbě. O post na ministerstvu kvůli tomu přišla.

Absolventka vysokoškolských oborů andragogiky a také strategického managementu a marketingu Simona Kratochvílová byla 24. srpna 2016 státním tajemníkem MŠMT Jindřichem Fryčem v návaznosti na dohodu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou jmenována náměstkyní pro řízení sekce sportu a mládeže.

Simona Kratochvílová prošla vítězně výběrovým řízením na zmíněný post. Oceněny byly především její dlouhodobé řídící zkušenosti ve vedoucích pozicích. V Komoře daňových poradců ČR se věnovala zejména profesnímu vzdělávání dospělých, metodice, koncepcím a realizačním strategiím v profesním vzdělávání. Na ministerstvu pracovala od června 2015, a to v pozici ředitelky kanceláře ministryně.

Společně s nejvyšším mužem českého fotbalu Miroslavem Peltou byla Simona Kratochvílová obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi pro sport a stejně jako on začátkem května 2017 skončila ve vazbě. Jak řekl advokát Bronislav Šerák, měl právě jeho klient Miroslav Pelta podle policie navádět další dva obviněné, tedy Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, k údajně pochybnému nakládání se zmíněnými dotacemi.

Výkonu služby na ministerstvu byla Simona Kratochvílová zproštěna krátce po obvinění, a to přímo v den, kdy na ni soud uvalil vazbu.

 

Články o celebritě

Pelta řešil dotace: Už víš, kudy běží zajíc. Já bych z toho vybruslil Pelta řešil dotace: Už víš, kudy běží zajíc. Já bych z toho vybruslil Pamatujete si na hru Petra Čtvrtníčka „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ jako reakci na korupční skandál… číst článek
Pelta se vzdal další funkce! Odstoupil z vedení olympijského výboru Pelta se vzdal další funkce! Odstoupil z vedení olympijského výboru Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, který je trestně stíhán v dotační kauze, rezignoval na… číst článek
Pelta na odposleších řeší stavební zakázky: Víš, co myslím? Ne, to nemyslím! Pelta na odposleších řeší stavební zakázky: Víš, co myslím? Ne, to nemyslím! Vybrali dotační zakázku na opravu hřiště, dostala ji domluvená stavební firma a ta pak zasponzorovala… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Ilja Racek ml.
Ilja Racek ml.
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek