Simona Kratochvílová

Profese: odvolaná náměstkyně pro řízení sekce sportu a mládeže

Související celebrity

Životopis

Náměstkyně pro sport Simona Kratochvílová byla obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi a začátkem května 2017 skončila ve vazbě. O post na ministerstvu kvůli tomu přišla.

Absolventka vysokoškolských oborů andragogiky a také strategického managementu a marketingu Simona Kratochvílová byla 24. srpna 2016 státním tajemníkem MŠMT Jindřichem Fryčem v návaznosti na dohodu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou jmenována náměstkyní pro řízení sekce sportu a mládeže.

Simona Kratochvílová prošla vítězně výběrovým řízením na zmíněný post. Oceněny byly především její dlouhodobé řídící zkušenosti ve vedoucích pozicích. V Komoře daňových poradců ČR se věnovala zejména profesnímu vzdělávání dospělých, metodice, koncepcím a realizačním strategiím v profesním vzdělávání. Na ministerstvu pracovala od června 2015, a to v pozici ředitelky kanceláře ministryně.

Společně s nejvyšším mužem českého fotbalu Miroslavem Peltou byla Simona Kratochvílová obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi pro sport a stejně jako on začátkem května 2017 skončila ve vazbě. Jak řekl advokát Bronislav Šerák, měl právě jeho klient Miroslav Pelta podle policie navádět další dva obviněné, tedy Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, k údajně pochybnému nakládání se zmíněnými dotacemi.

Výkonu služby na ministerstvu byla Simona Kratochvílová zproštěna krátce po obvinění, a to přímo v den, kdy na ni soud uvalil vazbu.

 

Články o celebritě

Peltu pustili z vazby! Bývalý šéf FAČR pak ale zamířil do nemocnice Peltu pustili z vazby! Bývalý šéf FAČR pak ale zamířil do nemocnice Fotbalový boss je zpátky na svobodě! Miroslav Pelta, který již v pondělí oznámil odstoupení z pozice… číst článek
Pelta se vzdal funkce předsedy FAČR. Dál se ale cítí nevinný, řekl právník Pelta se vzdal funkce předsedy FAČR. Dál se ale cítí nevinný, řekl právník Valná hromada v pátek nezvolila předsedu fotbalové asociace, a tak jím zůstal Miroslav Pelta. To… číst článek
Valachová: S Peltou jsem v bytě nikdy nebyla. Erotické představy? To opravdu ne! Valachová: S Peltou jsem v bytě nikdy nebyla. Erotické představy? To opravdu ne! Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová (ČSSD) se ohradila proti vyjádření… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Mach
Petr Mach
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň