Simona Kratochvílová

Profese: odvolaná náměstkyně pro řízení sekce sportu a mládeže

Související celebrity

Životopis

Náměstkyně pro sport Simona Kratochvílová byla obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi a začátkem května 2017 skončila ve vazbě. O post na ministerstvu kvůli tomu přišla.

Absolventka vysokoškolských oborů andragogiky a také strategického managementu a marketingu Simona Kratochvílová byla 24. srpna 2016 státním tajemníkem MŠMT Jindřichem Fryčem v návaznosti na dohodu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou jmenována náměstkyní pro řízení sekce sportu a mládeže.

Simona Kratochvílová prošla vítězně výběrovým řízením na zmíněný post. Oceněny byly především její dlouhodobé řídící zkušenosti ve vedoucích pozicích. V Komoře daňových poradců ČR se věnovala zejména profesnímu vzdělávání dospělých, metodice, koncepcím a realizačním strategiím v profesním vzdělávání. Na ministerstvu pracovala od června 2015, a to v pozici ředitelky kanceláře ministryně.

Společně s nejvyšším mužem českého fotbalu Miroslavem Peltou byla Simona Kratochvílová obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi pro sport a stejně jako on začátkem května 2017 skončila ve vazbě. Jak řekl advokát Bronislav Šerák, měl právě jeho klient Miroslav Pelta podle policie navádět další dva obviněné, tedy Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, k údajně pochybnému nakládání se zmíněnými dotacemi.

Výkonu služby na ministerstvu byla Simona Kratochvílová zproštěna krátce po obvinění, a to přímo v den, kdy na ni soud uvalil vazbu.

 

Články o celebritě

Razie kvůli penězům pro sport: Policie vtrhla na magistrát, Krnáčová žádá prošetření Razie kvůli penězům pro sport: Policie vtrhla na magistrát, Krnáčová žádá prošetření Na Magistrátu Hlavního města Prahy zasahovala dnes policie. Podle informace Blesk Zpráv by mělo jít… číst článek
Obviněný šéf ČUS Jansta: Valachová je spoluviníkem podfinancování sportu Obviněný šéf ČUS Jansta: Valachová je spoluviníkem podfinancování sportu Z plánovaného roku hojnosti se stalo bouřlivé období, které otřáslo českým sportem. Předseda České… číst článek
Jana Uriel Kratochvílová: V Anglii ji okradli tři paraziti! Jana Uriel Kratochvílová: V Anglii ji okradli tři paraziti! Pětašedesátiletá zpěvačka s provokativním výzorem zavzpomínala na své začátky v Anglii. Proti životu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka