Simona Kratochvílová

Profese: odvolaná náměstkyně pro řízení sekce sportu a mládeže

Související celebrity

Životopis

Náměstkyně pro sport Simona Kratochvílová byla obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi a začátkem května 2017 skončila ve vazbě. O post na ministerstvu kvůli tomu přišla.

Absolventka vysokoškolských oborů andragogiky a také strategického managementu a marketingu Simona Kratochvílová byla 24. srpna 2016 státním tajemníkem MŠMT Jindřichem Fryčem v návaznosti na dohodu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou jmenována náměstkyní pro řízení sekce sportu a mládeže.

Simona Kratochvílová prošla vítězně výběrovým řízením na zmíněný post. Oceněny byly především její dlouhodobé řídící zkušenosti ve vedoucích pozicích. V Komoře daňových poradců ČR se věnovala zejména profesnímu vzdělávání dospělých, metodice, koncepcím a realizačním strategiím v profesním vzdělávání. Na ministerstvu pracovala od června 2015, a to v pozici ředitelky kanceláře ministryně.

Společně s nejvyšším mužem českého fotbalu Miroslavem Peltou byla Simona Kratochvílová obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi pro sport a stejně jako on začátkem května 2017 skončila ve vazbě. Jak řekl advokát Bronislav Šerák, měl právě jeho klient Miroslav Pelta podle policie navádět další dva obviněné, tedy Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, k údajně pochybnému nakládání se zmíněnými dotacemi.

Výkonu služby na ministerstvu byla Simona Kratochvílová zproštěna krátce po obvinění, a to přímo v den, kdy na ni soud uvalil vazbu.

 

Články o celebritě

Soud pustil z vazby exnáměstkyni Valachové. Zatkli ji spolu s bossem Peltou Soud pustil z vazby exnáměstkyni Valachové. Zatkli ji spolu s bossem Peltou Bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, obviněná ze zmanipulování sportovních… číst článek
Exšéf fotbalu Pelta se vyhnul svědectví u soudu. Proč? Vesluje na Jadranu! Exšéf fotbalu Pelta se vyhnul svědectví u soudu. Proč? Vesluje na Jadranu! Velkej čáp, jak sám sebe tituluje, je kos a ví, kudy běží zajíc. To není reportáž ze zoo, ale zpráva… číst článek
Pelta řešil dotace: Už víš, kudy běží zajíc. Já bych z toho vybruslil Pelta řešil dotace: Už víš, kudy běží zajíc. Já bych z toho vybruslil Pamatujete si na hru Petra Čtvrtníčka „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ jako reakci na korupční skandál… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs