Simona Kratochvílová

Profese: odvolaná náměstkyně pro řízení sekce sportu a mládeže

Související celebrity

Životopis

Náměstkyně pro sport Simona Kratochvílová byla obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi a začátkem května 2017 skončila ve vazbě. O post na ministerstvu kvůli tomu přišla.

Absolventka vysokoškolských oborů andragogiky a také strategického managementu a marketingu Simona Kratochvílová byla 24. srpna 2016 státním tajemníkem MŠMT Jindřichem Fryčem v návaznosti na dohodu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou jmenována náměstkyní pro řízení sekce sportu a mládeže.

Simona Kratochvílová prošla vítězně výběrovým řízením na zmíněný post. Oceněny byly především její dlouhodobé řídící zkušenosti ve vedoucích pozicích. V Komoře daňových poradců ČR se věnovala zejména profesnímu vzdělávání dospělých, metodice, koncepcím a realizačním strategiím v profesním vzdělávání. Na ministerstvu pracovala od června 2015, a to v pozici ředitelky kanceláře ministryně.

Společně s nejvyšším mužem českého fotbalu Miroslavem Peltou byla Simona Kratochvílová obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi pro sport a stejně jako on začátkem května 2017 skončila ve vazbě. Jak řekl advokát Bronislav Šerák, měl právě jeho klient Miroslav Pelta podle policie navádět další dva obviněné, tedy Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, k údajně pochybnému nakládání se zmíněnými dotacemi.

Výkonu služby na ministerstvu byla Simona Kratochvílová zproštěna krátce po obvinění, a to přímo v den, kdy na ni soud uvalil vazbu.

 

Články o celebritě

Policie obvinila exmanažera FAČR. Peltu varoval o odposleších v kanceláři Policie obvinila exmanažera FAČR. Peltu varoval o odposleších v kanceláři Policie obvinila bývalého bezpečnostního manažera Fotbalové asociace ČR Martina Syneckého z toho,… číst článek
Měl se smažit v pekle, ale je v Jablonci na nebesích: Pelta odvrátil i rozvod! Jak? Měl se smažit v pekle, ale je v Jablonci na nebesích: Pelta odvrátil i rozvod! Jak? Všechno je obráceně! Touhle dobou se měl exšéf svazu Miroslav Pelta (52) smažit v pekle a Sparta… číst článek
FAČR už opět vyplácí klubům dotace. Rozdá celkem 65 milionů FAČR už opět vyplácí klubům dotace. Rozdá celkem 65 milionů Fotbalová asociace ČR začala s vyplácením peněz, které obdržela z dotačního programu V ministerstva… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek