David Bystroň

Datum narození: 18.11.1982
Datum úmrtí: 19.5.2017
Místo narození: Levoča, Československo
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce David Bystroň, někdejší mládežnický reprezentant, který hrál za celky SK Sigma Olomouc, Viktoria Plzeň či bulharský tým Levski Sofia, spáchal sebevraždu oběšením.

David Bystroň působil v mládežnických reprezentačních výběrech ČR již od svých 15 let. Sedm sezón kopal za tým FC Baník Ostrava, s nímž roku 2004 vyhrál 1. českou ligu a rok nato získal český fotbalový pohár. V roce 2008 ho koupil bulharský tým Levski Sofia, se kterým vyhrál tamní ligu. Na podzim 2009 byl půjčen na hostování do klubu Viktoria Plzeň. Zde záhy získal český fotbalový pohár.

Po utkání základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Bate Borisov v listopadu 2011 měl David Bystroň pozitivní dopingový test na amfetamin. UEFA jej potrestala dvouletým zákazem, a tak s ním Viktorka Plzeň rozvázal smlouvu. Fotbalový obránce poté začal navštěvovat psychologa. Během trestu si udělal trenérskou licenci.

O DAVIDU BYSTROŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Po vypršení trestu David Bystroň v červenci 2014 podepsal dvouletý kontrakt s druholigovým celkem SK Sigma Olomouc a postoupil s ním do 1. ligy. Kvůli zranění však musel ve 32 letech ukončit profesionální kariéru. Přestěhoval se do Švýcarska, kde hrál místní 5. ligu za tým US Schulein Ilanz.

Sebevraždu oběšením David Bystroň spáchal 19. května 2017. Důvodem tohoto činu byly údajně dluhy, rodinné problémy a zřejmě i drogy. Zpráva přišla jen pár týdnu poté, co stejným způsobem svůj život ukončil František Rajtoral, též někdejší hráč Viktorie Plzeň. Za tímto neštěstím stály fotbalistovy deprese.

 

Články o celebritě

Daniel Bystroň o tragicky zesnulém bratrovi: Vím, co bylo v dopise na rozloučenou Daniel Bystroň o tragicky zesnulém bratrovi: Vím, co bylo v dopise na rozloučenou Jeho slavnější sourozenec byl o tři roky starší. Když mu tehdy v pátek zavolali, že brácha zvolil… číst článek
Sestra fotbalisty Bystroně (†34) nedostala šanci se rozloučit: Na pohřbu měl jen 3 lidi Sestra fotbalisty Bystroně (†34) nedostala šanci se rozloučit: Na pohřbu měl jen 3 lidi Pouze tři lidé měli být na pohřbu fotbalisty Davida Bystroně (†34) ve Švýcarsku. Tvrdí to jeho sestra… číst článek
Ďuriš promluvil o sebevraždách bývalých spoluhráčů Rajtorala a Bystroně Ďuriš promluvil o sebevraždách bývalých spoluhráčů Rajtorala a Bystroně Trhá mu to srdce, když si na mrtvé kamarády vzpomene. Slovenský útočník Michal Ďuriš se rozpovídal… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Pauláthová
Kateřina Pauláthová
zobrazit profil Michal Gulaši
Michal Gulaši
zobrazit profil Roman Horák
Roman Horák
zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin
zobrazit profil David Jessen
David Jessen