Pavel Batěk

Datum narození: 3.1.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: herec, zpěvák, hudebník

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Pavel Batěk se do povědomí diváků dostal především díky televizním seriálům. Hlavní roli ve filmu poprvé ztvárnil v romantické komedii Zejtra napořád.

Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se Pavel Batěk stal členem souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil významné role v inscenacích Vojcek, Macbeth či v muzikálu Donaha! Za Vojcka si vysloužil nominaci na cenu Thálie. Po 11 sezónách v Divadle na Vinohradech se v srpnu 2015 stal členem Činohry Národního divadla.

PAVEL BATĚK - HAJZL HO BAVIL

Před kamerou Pavel Batěk debutoval v krátkometrážním snímku Otázka pohledu (2005), kde se na place potkal s Lukášem Hlavicou či Bohumilem Kleplem. Posléze si zahrál v řadě televizních filmů. Roli, a to hned hlavní, na stříbrném plátně prvně ztvárnil v česko-slovenské romantické komedii Zejtra napořád (2014), kde klíčovou ženskou postavu zpodobnila Vica Kerekes.

Do povědomí široké veřejnosti se Pavel Batěk dostal především obsazením do zajímavých postav v řadě seriálů. Jmenujme např. Ordinace v růžové zahradě 2, Obchoďák, První Republika, Labyrint, Atentát, Ohnivý kuře, Mordparta či Bohéma, kde ztvárnil režiséra Otakara Vávru.

O PAVLU BAŤKOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svým bratrem Petrem Baťkem roku 1995 založil skupinu The End of Colours (The Doors revival), mezi jejíž známé skladby patří Sedmnáct barev ticha. Pavel Batěk, který v kapele zpívá, vystupoval také na letních akcích Živé obrazy, což byly netradiční prohlídky zámků v Ústeckém kraji. Jeho hlas jste mohli slyšet mj. v projektu Salome, Pásmu písní Karla Kryla pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru.

Pavel Batěk se tajně oženil s přítelkyní Janou Coufalovou.

 

Články o celebritě

První republika: Nečekaný zvrat ve vztahu Pavla Baťka a Anny Fialové První republika: Nečekaný zvrat ve vztahu Pavla Baťka a Anny Fialové Smyšlené těhotenství jako záchrana před vězením i záminka k vydírání. Pavel Batěk alias veterán… číst článek
Druhá série První republiky: Hvězdy v autech za miliony! Druhá série První republiky: Hvězdy v autech za miliony! Už dnes se na obrazovkách České televize objeví premiérový díl druhé série První republiky. Vedle… číst článek
Seriál První republika hltá celý svět: Dabují ho v perštině i čínštině! Seriál První republika hltá celý svět: Dabují ho v perštině i čínštině! Druhá série úspěšného seriálu První republika je dotočena a Česká televize začátkem září odvysílá… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta
zobrazit profil Robert Urban
Robert Urban
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Hana Heřmánková
Hana Heřmánková
zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová