Jan Birke

Datum narození: 1.6.1969
Místo narození: Náchod
Profese: politik ČSSD, strojař
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Birke, který poslanecký mandát získal roku 2013, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem sociálních demokratů v Královéhradeckém kraji.

Po studiu na strojnické půmyslovce se Jan Birke vypracoval až na manažera americko-čínské společnosti se zaměřením na zabezpečení výroby a dodávek strategických surovin v Číně. V letech 2004 až 2005 působil na ministerstvu pro místní rozvoj a rok poté jako ředitel kabinetu tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka.

Do komunální politiky Jan Birke vstoupit v roce 2002. Mandát zastupitele města Náchod opakovaně obhájil a po volbách 2010 se stal jeho starostou. Do zastupitelstva kraje se dostal o dva roky později a svůj post ve volbách 2016 obhájil; díky preferenčním hlasům z 12. místa skončil na druhé.

Ve Sněmovny chtěl Jan Birke zasednout již roku 2002, podařilo se mu až ve volbách 2013. Dostal 5 456 preferenčních hlasů a předskočil tak lídryni Hanu Orgoníkovou, jež poslanecký mandát nezískala. V krajských volbách 2016 se kvůli vážným zdravotním problémům musel vzdát kandidatury na hejtmana.

JAN BIRKE - ČTĚTE O NĚM ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Jan Birke, z něhož závažné onemocnění udělalo nekuřáka, stal lídrem ČSSD v Královéhradeckém kraji. Jan Birke proslul zejména tím, jak přispěl k zlepšení dopravní situace v Náchodě.

Jan Birke je ženatý. S manželkou Šárkou a má dcery Natálii a Adélu.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babiš řeší, co s Malou. Ministryně se dušuje, že diplomky neopsala Babiš řeší, co s Malou. Ministryně se dušuje, že diplomky neopsala Premiér Andrej Babiš (ANO) se chystá na středeční hlasování o důvěře vládě v Poslanecké sněmovně.… číst článek
„Slepí vrazi“ jako varování. Birke z ČSSD chce všechny řidiče nahnat k očnímu „Slepí vrazi“ jako varování. Birke z ČSSD chce všechny řidiče nahnat k očnímu Řidiči, kteří špatně vidí, jsou stejně nebezpeční, jako kdyby za volantem seděli opilci. Podle průzkumu… číst článek
Birke o „podrazech“: ČSSD je nad propastí, ANO nám nepomáhá. S komunisty je to Kocourkov Birke o „podrazech“: ČSSD je nad propastí, ANO nám nepomáhá. S komunisty je to Kocourkov Údajné podrazy hnutí ANO mávají s členskou základnou ČSSD i poslaneckým klubem. V rozhovoru pro Blesk… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.