Pavel Nový

Datum narození: 5.9.1948
Místo narození: Plzeň
Profese: herec, dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Pavel Nový, který se stal stálicí pražské Ypsilonky, se neuvěřitelným způsobem popral s nepřízní osudu. Po píchnutí komárem ochrnul, a přesto se vrátil do divadla i před kameru.

Jako divadelní herec Pavel Nový vystřídal řadu oblastních scén, třeba příbramskou a karlovarskou. V roce Sametové revoluce se stal členem pražské Ypsilonky. Diváci jej mohli vidět také na Letních shakespearovských slavnostech, v Divadle U Valšů, v Divadle v Řeznické či v Divadle Radka Brzobohatého.

ROZHOVOR S PAVLEM NOVÝM NAJDETE ZDE

Poprvé se Pavel Nový objevil ve filmu Václava Vorlíčka Kuřata na cestách (1962). To byl ještě školák. Následovala řada dalších rolí, mj. jedna z ústředních společně s Josefem Somrem a Janou Hlaváčovou v dramatu Pytláci (1981). Popularitu a oblibu publika mu přinesla postava zvukaře Pepy z komedie století S tebou mě baví svět (1982) režisérky Marie Poledňákové.

Výrazné postavy Pavel Nový ztvárnil ve filmech Jana Švankmajera Spiklenci slasti (1996), Otesánek (2000) s Veronikou Žilkovou a Jana Hartlem v hlavních rolích a s kolegy Pavlem Liškou, Janem Třískou, Aňou Geislerovou či Jaroslavem Duškem v hororové komedií Šílení (2005).

Hlavní roli otužilce Pavel Nový zpodobnil ve snímku Bohdana Slámy Bába z ledu (2017), a to po boku Zuzany Kronerové. Oba za něj získali Českého lva.

Pavel Nový se objevil ve čtyřech desítkách seriálů. Ústřední postavu hrázného Jana Palyzy dostal od Jaroslava Dietla v jeho Velkém sedle. V několika dílech si zahrál v seriálech Přítelkyně z domu smutku či Gympl s (r)učením omezených. Přítele Dany Syslové v roli svérázné Evelíny, matky gynekologa v podání Romana Zacha, zpodobnil v Ordinaci v růžové zahradě TV Nova.

O PAVLU NOVÉM ČTĚTE ZDE>>

Sportovce a věčného optimistu Pavla Nového nezdolala ani vážná choroba. 6. září 2007 onemocněl západonilskou horečkou po štípnutí nakaženým komárem a ochrnul. Po pobytu v nemocnici byl pět měsíců v rehabilitačním centru v Kladrubech, odkud ho propustili 10. dubna 2008. Domů už odešel s pomocí francouzských holí. A záhy chodil jako dřív.

 

Články o celebritě

Pavel Nový se nestačí divit: Slováci ho nesměli vidět při sexu! Pavel Nový se nestačí divit: Slováci ho nesměli vidět při sexu! Herec Pavel Nový (69) je v šoku. Proslavenou postelovou scénu z filmu Bába z ledu, ve které figuruje… číst článek
Herec Pavel Nový (69) o Slovácích: Proč jim vadí můj sex? Herec Pavel Nový (69) o Slovácích: Proč jim vadí můj sex? Stop sexu Zuzany Kronerové (65) a Pavla Nového (69). Tak se postavila slovenská veřejnoprávní televize… číst článek
BIATLONISTKA GABRIELA KOUKALOVÁ (28): Končím! A nemám chuť se vracet... BIATLONISTKA GABRIELA KOUKALOVÁ (28): Končím! A nemám chuť se vracet... Fanoušci biatlonové hvězdy Gabriely Koukalové (28), zatlačte slzu! Co dlouho viselo ve vzduchu, kráska… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Ivana Jirešová
Ivana Jirešová
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp