Pavel Nový

Datum narození: 5.9.1948
Místo narození: Plzeň
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Pavel Nový, který se stal stálicí pražské Ypsilonky, se neuvěřitelným způsobem popral s nepřízní osudu. Po píchnutí komárem ochrnul, a přesto se vrátil do divadla i před kameru.

Jako divadelní herec Pavel Nový vystřídal řadu oblastních scén, třeba příbramskou a karlovarskou. V roce Sametové revoluce se stal členem pražské Ypsilonky. Diváci jej mohli vidět také na Letních shakespearovských slavnostech, v Divadle U Valšů, v Divadle v Řeznické či v Divadle Radka Brzobohatého.

ROZHOVOR S PAVLEM NOVÝM ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Pavel Nový objevil ve filmu Václava Vorlíčka Kuřata na cestách (1962). To byl ještě školák. Následovala řada dalších rolí, mj. jedna z ústředních společně s Josefem Somrem a Janou Hlaváčovou v dramatu Pytláci (1981). Popularitu a oblibu publika mu přinesla až postava zvukaře Pepy z komedie století S tebou mě baví svět (1982) režisérky Marie Poledňákové.

Výrazné postavy Pavel Nový ztvárnil ve filmech Jana Švankmajera Spiklenci slasti (1996), Otesánek (2000) s Veronikou Žilkovou a Jana Hartlem v hlavních rolích a s kolegy Pavlem Liškou, Janem Třískou, Aňou Geislerovou či Jaroslavem Duškem v hororové komedií Šílení (2005). Hlavní roli otužilce Pavel Nový zpodobnil ve snímku Bohdana Slámy Bába z ledu (2017), a to po boku Zuzany Kronerové.

Pavel Nový se objevil ve čtyřech desítkách seriálů. Ústřední postavu hrázného Jana Palyzy dostal od Jaroslava Dietla v jeho Velkém sedle. V několika dílech si zahrál v seriálech Přítelkyně z domu smutku či Gympl s (r)učením omezených. Přítele Dany Syslové v roli svérázné Evelíny, matky gynekologa v podání Romana Zacha, zpodobnil v Ordinaci v růžové zahradě.

O PAVLU NOVÉM ČTĚTE ZDE>>

Sportovce a věčného optimistu Pavla Nového nezdolala ani vážná choroba. 6. září 2007 onemocněl západonilskou horečkou po štípnutí nakaženým komárem a ochrnul. Po pobytu v nemocnici byl pět měsíců v rehabilitačním centru v Kladrubech, odkud ho propustili 10. dubna 2008. Domů už odešel s pomocí francouzských holí. A záhy chodil jako dřív.

 

Články o celebritě

Nová řada Tváře: Nečekané změny! Nová řada Tváře: Nečekané změny! Pánové můžou být spokojení! Ve čtvrté řadě soutěže Tvoje tvář má známý hlas se můžou těšit na sexy… číst článek
Špiclové o Lendlovi: V každém městě má nějakou ženu! Špiclové o Lendlovi: V každém městě má nějakou ženu! V odtajněných archívech komunistické kontrarozvědky lze nalézt i spis vedený na našeho nejlepšího… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Hugh Grant
Hugh Grant
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá