Vratislav Kulhánek

Datum narození: 20.11.1943
Přezdívka: Luboš
Místo narození: České Budějovice
Profese: ekonom, manažer, kandidát na prezidenta
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Ekonom Vratislav Kulhánek, bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, se v prezidentských volbách 2018 stal kandidátem obnovené Občanské demokratické aliance.

Absolvent VŠE a European Business School v Praze Vratislav Kulhánek, který poté pracoval mj. v českokrumlovském Okresním stavebním podniku, byl od roku 1987 evidován jako kandidát StB a o rok později jako agent s krycím jménem Luboš. Ekonom spolupráci s tajnou službou odmítl a na základě svědectví bývalých pracovníků StB bylo jeho jméno soudem očištěno.

VRATISLAV KULHÁNEK BY VOLIL JIŘÍHO DRAHOŠE

Po ředitelování ve společnosti Robert Bosch České Budějovice přešel Vratislav Kulhánek do automobilky Škoda Auto, kde v nejvyšších manažerských funkcích strávil deset let, tedy do roku 2007. V té době působil také jako prezident Sdružení automobilového průmyslu a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy. Mezi roky 2004 a 2008 stál v čele Českého svazu ledního hokeje.

V červenci 2005 se Vratislav Kulhánek stal společníkem poradenské firmy Industrial Advisors, v listopadu 2007 předsedou správní rady společnosti AAA Auto, dále pak prezidentem Czech Institute of Directors a též členem výboru Asociace exportérů. Od roku 1993 střídal pozice v statutárních orgánech Pojišťovny Kooperativa. Dříve působil mj. ve správní radě UK v Praze.

Pro vstup do politiky se ekonom a úspěšný manažer Vratislav Kulhánek, jenž byl v letech 1968 až 1970 členem KSČ, rozhodl v třiasedmdesáti letech, kdy oznámil svou kandidaturu do prezidentských voleb 2018, a to pod hlavičkou vzkříšené Občanské demokratické aliance. ODA, vedená Pavlem Sehnalem, jehož prý Vratislav Kulhánek zná z parkoviště, mu slíbila jak potřebných padesát tisíc podpisů pro nominační petici, tak finanční podporu.

O VRATISLAVU KULHÁNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Zálibou Vratislava Kulhánka se staly automobilové závody. V 70. letech 20. století jezdil se Škodou 110 R v závodech jako spolujezdec. Hrával první ligu ve volejbale a rád běhal. Ani v pokročilém věku nepřestal s tenisem.

 

Články o celebritě

Nový prezident může být pro Babiše problém. Kandidáti: Premiér nemůže být stíhaný Nový prezident může být pro Babiše problém. Kandidáti: Premiér nemůže být stíhaný Kandidáti na prezidenta by většinou na rozdíl od současného prezidenta Miloše Zemana měli problém… číst článek
Do boje o Hrad půjde maximálně 9 kandidátů. Ostatní vnitro vyřadilo Do boje o Hrad půjde maximálně 9 kandidátů. Ostatní vnitro vyřadilo V prezidentských volbách bude mít šanci kandidovat maximálně devět uchazečů o Pražský hrad. Zbylých… číst článek
Proti Zemanovi se zaregistrovalo 17 kandidátů na Hrad: Vyběhl s cukrovkou, vyběhne i s rivaly? Proti Zemanovi se zaregistrovalo 17 kandidátů na Hrad: Vyběhl s cukrovkou, vyběhne i s rivaly? O Hrad se chce v příštím roce s Milošem Zeman (73) utkat 17 rivalů. Jenže podle všeho je současný… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Slavomír Lener
Slavomír Lener
zobrazit profil Melanie Hamrick
Melanie Hamrick
zobrazit profil Sylvie Jonáková
Sylvie Jonáková
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Jana Jandová
Jana Jandová
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek
zobrazit profil Kovy (Karel Kovář)
Kovy (Karel Kovář)