Kamila Magálová

Datum narození: 16.11.1950
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Kamila Magálová, která se českému publiku předvedla zejména v komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel, za svou kariéru ztvárnila desítky rolí.

Již při studiu herectví VŠMU v Bratislavě se Kamila Magálová, tehdy ještě Kamila Slováková, stala roku 1972 členkou Poetického souboru Nové scény v Bratislavě. Deset let nato přijala angažmá v Činohře Slovenského národního divadla v Bratislavě.

KAMILA MAGÁLOVÁ - ŠLA PO NÍ STB

Po několika menších televizních rolích Kamila Magálová na stříbrném plátně debutovala v psychologickém dramatu Koncert pre pozostalých (1976), kde zazářila po boku Juraje Kukury. Od té doby si zahrála v desítkách televizních inscenací a řadě seriálů. TV Prima vysílala krimi sérii Za sklem (2016), v níž ztvárnila šéfku vyšetřovatelů.

KAMILA MAGÁLOVÁ - SEXY SCÉNA S MILANEM LASICOU

České divácké publikum mohlo talent Kamily Magálové ocenit mj. v komedii Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh (2009), kde si zahráli též Jiří Bartoška, Eva Holubová, Oldřich Kaiser, Nela Boudová, Roman Vojtek či Martha Issová, a v jejím pokračování Líbáš jako ďábel (2012).

Společně s Janem Budařem, Jaromírem Dulavou, Jiřím Lábusem, Norbertem Lichým a Ivanou Uhlířovou dostala Kamila Magálová roli v komediálním dramatu Hmyz (2018) režiséra a scénáristy Jana Švankmajera, který o tomto projektu začal uvažovat již počátkem 70. let 20. století.

O KAMILE MAGÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě své herecké kariéry se Kamila Magálová věnovala též charitě. Stala se Velvyslankyní dobré vůle fondu UNICEF a prezidentkou Nadace na záchranu koní.

Kamila Magálová, dcera slovenského dirigenta Ladislava Slováka a sestra herce Marián Slováka, byla vdaná za podnikatele Slavomírá Magála, s nímž si pořídila hotel Kamila v Čiernej Vodě. V roce 2012 se kvůli manželově nevěře rozvedli. Herčka nedlouho poté zkolabovala při zkoušce a byla tři dny v komatu.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Martin Nejedlý
Martin Nejedlý
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Leopold Sulovský
Leopold Sulovský
zobrazit profil Jan Kolomazník
Jan Kolomazník
zobrazit profil Lukáš Pavlík
Lukáš Pavlík
zobrazit profil Jakub Šindelář
Jakub Šindelář
zobrazit profil Alexandra Nosková
Alexandra Nosková
zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer