Jiří Štrébl

Datum narození: 11.11.1958
Místo narození: Praha
Profese: herec, fotograf
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Štrébl, ač vystudovaný ekonom, se řadu let živil fotografováním. Na televizní obrazovce proslul zejména rolí Miloše Knoblocha v nekonečném seriálu TV Nova Ulice.

Rodiče Jiřího Štrébla měli umělecké sklony a on od mládí hrál v pražském amatérském souboru Na Zatlance. Kvůli buržoaznímu původu měl problémy se studiem, tak se vyučil prodavačem a posléze, už jako dělnický kádr, absolvoval Vysokou školu ekonomickou.

JIŘÍ ŠTRÉBL - KOHO JEŠTĚ DIVÁCI ZMLÁTILI?

Jako ekonom se Jiří Štrébl nikdy neživil, jelikož jej to stále táhlo k divadlu. Už ve dvaceti vyhrál konkurz do Rubínu, kde ztvárnil např. titulní roli Krysaře. Diváci jej mohli vidět v Divadle Palace, ve Studiu Hrdinů, v Paláci Akropolis či v Divadelní společnosti Masopust. Kromě herectví se věnoval fotografování, zejména divadelních představení, a stal se v tomto oboru uznávaným tvůrcem.

Televizním divákům se vryl do paměti jako Miloš Knobloch z novácké Ulice, jehož seriálou ženou je Vanda Hybnerová. Lidé jej zastavovali a nadávali mu za to, co seriálový záporák zrovna udělal. Dokonce byl herec i fyzicky napaden. Kromě Ulice se objevil v několika desítkách seriálů, v nichž dostal většinou jen epizodní úlohy.

O JIŘÍM ŠTRÉBLOVI ČTĚTE ZDE>>

Za zmínku rozhodně stojí výkon Jiřího Štrébla v roli vraždícího advokáta v díle Slepý svědek v krimi sérii Případy 1. oddělení, jež tvořila parta skvělých herců: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka a Miroslav Hanuš.

Tvář Jiřího Štrébla může být filmovým fandům známa z thrilleru z prostředí estébáků Pouta (2009), z černé komedie Hlava – ruce – srdce (2010), kde si zahrál šoféra, nebo z životopisného dramatu Filipa Renče Lída Baarová (2016), v němž ztvárnil producent Ericha von Neussera.

Jiří Štrébl má syna Eduarda a dceru Ester. Jeho sestra Alena Štréblová je též herečka. Jiří Štrébl vystřídal řadu partnerek, většinou o dost mladších. Patří mezi ně také herečka Vanda Hybnerová, s níž se málem vzali, či novinářka Renata Kalenská.