Vladimír Koníček

Datum narození: 23.2.1964
Profese: politik KSČM, učitel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik Vladimír Koníček, jenž byl do Poslanecké sněmovny poprvé zvolen v roce 2002, se v parlamentních volbách 2017 stal opět jedničkou kandidátky KSČM Zlínského kraje.

Po studiu na Přírodovědecké fakultě UJEP v Brně, nynější Masarykova univerzita, Vladimír Koníček roku 1987 nastoupil do státního podniku Mesit. Když si doplnil vysokoškolské vzdělání o obor učitelství, stal se roku 1993 pedagogem na Střední průmyslové a hotelové škole v Uherském Hradišti.

VLADIMÍR KONÍČEK VERSUS ANDREJ BABIŠ

Ještě na vysoké škole vstoupil do Komunistické strany Československa a roku 1990 do nástupnické KSČM. S komunální politikou Vladimír Koníček začal roku 1994, kdy se stal zastupitelem města Uherské Hradiště. Post opakovaně obhájil, a to jak v Hradišti, tak posléze v obci Boršice. Roku 2014 ale jen díky preferenčním hlasům.

Do vysoké politiky Vladimír Koníček vkročil roku 2002, kdy byl zvolen poslancem. Křeslo ve Sněmovně si udržel a do předčasných voleb 2013 jej KSČM vyslala jako svého lídra ve Zlínském kraji, stejně jako do těch následujících v roce 2017. Jeho motto zní: „Měřím všem stejně.“

Ve volných chvílích Vladimír Koníček programuje a fotí mechorosty.

Vladimír Koníček je ženatý. S manželkou Alenou má čtyři již dospělé děti: Cyrila, Vladimíra, Terezu a Alžbětu.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>