Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky České pirátské strany v Praze.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babiš pálí do Pirátů: Já budoval Agrofert, Michálek čůral do písku a tahal kačera Babiš pálí do Pirátů: Já budoval Agrofert, Michálek čůral do písku a tahal kačera Druhou vládu chce do konce února, s Piráty o ní ale už jednat nebude. Premiér Andrej Babiš (ANO)… číst článek
Vydání Babiše se oddaluje. SPD a KSČM smění průtahy za trafiky, míní poslanci Vydání Babiše se oddaluje. SPD a KSČM smění průtahy za trafiky, míní poslanci Rozhodnutí o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) se protáhne, jednání o vydání začne… číst článek
Pirát Michálek: „Brutální“ Kalousek nejsem, Babiš ať si radši vyřeší své kauzy Pirát Michálek: „Brutální“ Kalousek nejsem, Babiš ať si radši vyřeší své kauzy Nový a „brutální“ Miroslav Kalousek. Takovou přezdívku dostal minulý týden od premiéra Andreje Babiše… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Zdeněk Štefek
Zdeněk Štefek
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková