Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky České pirátské strany v Praze.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Zeman svolává nečekaný brífink a rozjely se spekulace: Kvůli zdraví? Ovčáček to popírá Zeman svolává nečekaný brífink a rozjely se spekulace: Kvůli zdraví? Ovčáček to popírá Prezident Miloš Zeman se uchýlil k netradičnímu kroku. Na čtvrteční odpoledne svolal brífink v areálu… číst článek
Fotky jídelních lístků ve Sněmovně: Jak si jedí poslanci! Obyčejní lidé z toho zuří Fotky jídelních lístků ve Sněmovně: Jak si jedí poslanci! Obyčejní lidé z toho zuří Oběd za 43 korun, kdo z vás to má? Ve sněmovní restauraci si bohatí poslanci za takto směšné ceny… číst článek
Piráti chtějí stranám víc otevřít dveře do Sněmovny. Stačit mají jen 4 procenta hlasů Piráti chtějí stranám víc otevřít dveře do Sněmovny. Stačit mají jen 4 procenta hlasů Piráti chtějí snížit hranici pro vstup volební strany do Sněmovny z pěti na čtyři procenta. Navrhli… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Zuzana Brzobohatá
Zuzana Brzobohatá
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček