Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky České pirátské strany v Praze.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Po církvi jdou populisté,“ zuří opozice. Šéf KSČM Filip: Restituce zdaníme „Po církvi jdou populisté,“ zuří opozice. Šéf KSČM Filip: Restituce zdaníme Zdanění církevních restitucí se nejspíš rychle blíží. I opozice připouští, že tento kontroverzní… číst článek
Hanebnost, zuří Kalousek. Zemana tepou biskupové kvůli zdanění církevních restitucí Hanebnost, zuří Kalousek. Zemana tepou biskupové kvůli zdanění církevních restitucí Vypadá to na pořádně výbušné téma. Poslanci začali jednat o možnosti zdanit církevní restituce a… číst článek
Saudek chce křeslo Krnáčové. Do boje o Prahu jdou i Babišův milionář, cirkusáci a gynekolog Saudek chce křeslo Krnáčové. Do boje o Prahu jdou i Babišův milionář, cirkusáci a gynekolog Na vedení hlavního města se chce letos podílet 29 uskupení. Oproti volbám v roce 2014 je to o dvě… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek