Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky Pirátů v Praze a byl zvolen poslancem.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou a byl zvolen poslancem.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

 

Články o celebritě

Konec čachrů směnárníků? Do tří hodin mohou lidé odstoupit od transakce, poslanci jsou pro Konec čachrů směnárníků? Do tří hodin mohou lidé odstoupit od transakce, poslanci jsou pro Klienti směnáren by mohli odstoupit od transakce ve směnárnách až do tří hodin od směny peněz. V… číst článek
Babišova syna unesli na Krym? Figuruje v kauze Čapí hnízdo, vypátrali ho ve Švýcarsku Babišova syna unesli na Krym? Figuruje v kauze Čapí hnízdo, vypátrali ho ve Švýcarsku Andrej Babiš mladší, syn premiéra Babiše z prvního manželství, měl být údajně unesen na Krym. Osobně… číst článek
Sněmovní „nenažranci“ hrají o čas a 90 tisíc. „Pokrytectví a zdržování,“ tepe je Pirát Sněmovní „nenažranci“ hrají o čas a 90 tisíc. „Pokrytectví a zdržování,“ tepe je Pirát Zaslouží si poslanci přidat až 15 tisíc korun měsíčně a zvýšit si tak už dost královský příjem skoro… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák