Jakub Michálek

Datum narození: 6.2.1989
Místo narození: Louny
Profese: politik České strany pirátské, právník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Jakub Michálek, od října 2014 pražský zastupitel, se v parlamentních volbách 2017 stal lídrem kandidátky České pirátské strany v Praze.

Po Gymnáziu Jana Keplera v Praze Jakub Michálek studoval na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu ve Spojených státech pracoval na University of Michigan. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK.

JAKUB MICHÁLEK - PROČ SE MU NELÍBILA ODS A ČSSD

Členem České strany pirátské se Jakub Michálek stal roku 2009. Vedl projekt PirateLeaks a řídil spuštění webu Piráti.cz pro krajské volby v roce 2012, vypracoval řadu bodů programu Pirátu. Aktivně se věnuje právním otázkám. Nejvyšší správní soud mu dal zapravdu ve sporu s ministerstvem financí, kryž uznal, že podání prostřednictvím datové schránky nemusí být elektronicky podepsáno.

Byl spoluautorem návrhu na zrušení sporného čl. 2 odchodové amnestie prezidenta Václava Klause, který podala skupina třiceti senátorů. Jakub Michálek uspěl ve sporu s Hradem kvůli neoprávněnému odpírání informací o přípravě zmíněné kontroverzní amnestie.

O JAKUBU MICHÁLKOVI ČTĚTE ZDE>>

V komunálních volbách 2014 byl Jakub Michálek lídrem Pirátů v Praze a tudíž i kandidátem strany na post primátora hlavního města. Získal křeslo zastupitele. V parlamentních volbách 2017 se opět stal pražskou jedničkou.

Ve volném čase se Jakub Michálek věnuje činnosti v akademické samosprávě na Univerzitě Karlově, kde se stal členem Ediční komise MFF UK a Ediční komise AS UK. Mezi jeho zájmy patří česká opera a ústavní právo. Má vlastní weblog, kde se věnuje především politickým tématům.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Budeme za páprdy.“ Feri s Piráty chtěli Facebook pro děti od 13 let, výbor byl proti „Budeme za páprdy.“ Feri s Piráty chtěli Facebook pro děti od 13 let, výbor byl proti Sněmovna asi nesníží věk pro vstup na sociální sítě pod 15 let. Facebook od 13 let prosazovali jak… číst článek
Levná jídla pro poslance: Kvůli kritice Aha! sněmovna mění pravidla! Jenže má to háček… Levná jídla pro poslance: Kvůli kritice Aha! sněmovna mění pravidla! Jenže má to háček… Drzost, slovíčkaření anebo nevědomost? Grémium Sněmovny, v němž je vedení komory a předsedové klubů,… číst článek
Zeman svolává nečekaný brífink a rozjely se spekulace: Kvůli zdraví? Ovčáček to popírá Zeman svolává nečekaný brífink a rozjely se spekulace: Kvůli zdraví? Ovčáček to popírá Prezident Miloš Zeman se uchýlil k netradičnímu kroku. Na čtvrteční odpoledne svolal brífink v areálu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka